Denní menu, 28.11.2020: Lehečka i Viďmanová ve finále prohráli

Jiří Lehečka a Darja Viďmanová si v sobotu v řeckém Irakliu zahráli shodně hned dva zápasy. Zatímco v semifinálových duelech byli oba Češi úspěšní, v odpoledních finálových soubojích však padli a na turnajové trofeje nedosáhli. Anastasia Zarycká ve španělském Las Palmas padla v semifinále s turnajovou trojkou.

Lehečkovi finále v Irakliu nevyšlo
Druhé sobotní utkání Jiřímu Lehečkovi už tolik radosti nepřineslo. Po semifinálovém vítězství nad Brazilcem Mateusem Alvesem se ve finále střetl s Bulharem Adrianem Andrejevem, se kterým turnajová čtyřka ovšem prohrála 3:6, 4:6. Lehečka přitom v obou sadách začal lépe, v prvním dějství vedl 2:1 s výhodou brejku, ve druhém setu vedl 3:1, ale v obou případech o vedení přišel a sady nakonec i prohrál.

Viďmanová na titul nedosáhla
Darja Viďmanová, která v sobotu dopoledne prošla do finále, když porazila pátou nasazenou Italku Verenu Melissovou, se v odpoledním finále neprosadila. Druhý dnešní zápas české tenistce nevyšel podle představ a s turnajovou sedmičkou Andreeou Amalií Roscaovou z Rumunska prohrála za pouhých 68 minut 1:6, 2:6.

S turnajem v Irakliu však může být sedmnáctiletá Češka nadmíru spokojená, když si zahraje vůbec první finále na okruhu ITF.

Lehečka zaútočí na svůj druhý titul
Jiří Lehečka (359.) porazil v semifinále turnaje nižší kategorie v řeckém Irakliu Brazilce Mateuse Alvese (584.) po setech 6:2 a 6:4. V hodinu a tři čtvrtě trvajícím souboji si počínal český tenista skvěle na podání. Připsal si sice pět dvojchyb, na druhou stranu si nenechal ani jednou vzít servis. I díky tomuto faktoru si zahraje v Řecku finále a zabojuje v devatenácti letech o svůj druhý kariérní titul na okruhu ITF.

Viďmanová si v Řecku zahraje finále
Na turnaji nižší kategorie v řeckém Irakliu postoupila Darja Viďmanová (1116.) do finále dvouhry. V semifinále si vyšlápla na Italku Verenu Melissovou (510.), kterou porazila za hodinu a pětačtyřicet minut po setech 6:2 a 6:4. Velké drama nabídla druhá sada. Sedmnáctiletá Češka vedla už 5:1, následně ale začala její soupeřka dotahovat. Za stavu 5:4 už to vypadalo, že se Melissová dostane zpátky do zápasu, nicméně opak byl pravdou. Viďmanová na svém podání ukončila utkání a postupem do finálového souboje si vylepšila své kariérní maximum.

Zarycká v Las Palmas do finále neprošla
Česká tenistka Anastasia Zarycká na turnaji ve španělském Las Palmas skončila v semifinále. V duelu s třetí nasazenou Marynou Zanevskou z Belgie prohrála Zarycká za 99 minut hry po setech 2:6, 2:6.

Maia Open (muži, POR, 44 820 EUR, antuka)
Joao Monteiro (POR, 824.) – MICHAEL VRBENSKÝ (309.) 1:6, 2:6

17th Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Mateus Alves (BRA, 584.) – JIŘÍ LEHEČKA [4] (359.) 2:6, 4:6

Adrian Andreev (BUL, 669.) – JIŘÍ LEHEČKA [4] (359.) 6:3, 6:4