Denní menu, 21.11.2020: Skvěle! Mladé Češky porazily třetí nasazené a získaly titul

Laetitia Pulchartová s Michaelou Bayerlovou opanovaly turnaj nižší kategorie v egyptském Šarm aš-Šajch. České tenistky ve finálovém klání přehrály třetí nasazenou dvojici Elina Avanesjanová, Iryna Šimanovičová 6:4, 7:5.

Pulchartová s Bayerlovou v úvodním setu získaly brejk v pátém gemu, o který ale okamžitě přišly. Za stavu 4:4 ovšem podruhé v utkání uspěly na returnu, zásluhou čehož vyhrály první set.

Ve druhém dějství vedly 2:1 a měly brejk k dobru, od té doby však prohrály čtyři gemy v řadě. V důležitou chvíli ale dokázaly soupeřkám vzít podání a posléze srovnat na 5:5. Za tohoto stavu znovu získaly servis soupeřek, což bylo klíčovým faktorem zápasu.

Pro Pulchartovou i Bayerlovou se jedná o třetí deblový titul kariéry. Jejich finálové soupeřky přitom před tímto duelem spolu odehrály šest utkání, ve kterých nepřišly o jedinou sadu.

W15 Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Avanesjanová (RUS), Šimanovičová (BLR) – BAYERLOVÁ, PULCHARTOVÁ 4:6, 5:7