16. 11. 2020
Zpravodajství ATP WTA

Australané dál pracují na tenisovém kalendáři. Chtějí přestěhovat všechny turnaje na jedno místo

Leden patří na profesionálních okruzích ATP a WTA už tradičně australským turnajům. Současná situace s pandemií Covidu-19 však tuto oblíbenou část sezony, jež je zakončena grandslamovým Australian Open, ohrožuje. Tennis Australia, jak se nazývá místní tenisový svaz, tak usilovně pracuje na tom, aby se mohly úvodní turnaje sezony odehrát. A přichází se smělým plánem!

Tenisovou sezonu už tradičně otevírají podniky ATP a WTA v Oceánii, kde tou dobou vrcholí léto. Stejně tomu mělo být i příští rok, kdy se mělo hrát v Adelaide, Brisbane, Hobartu, novozélandském Aucklandu a Melbourne. K tomu je také nutno připočíst druhý ročník ATP Cupu.

Jenže restrikce kvůli pandemii koronaviru, které jsou zavedeny rovněž v Austrálii, celý začátek sezony ohrožují. Craig Tiley, šéf Tennis Australia, a jeho kolegové musí usilovně pracovat na tom, aby se příští ročník vůbec rozběhl v klasickém termínu. A s tím přichází nejrůznější plány, jak toho dosáhnout.

Nejnovějším scénářem je, že se všechny turnaje (včetně ATP Cupu) odehrají v Melbourne ve státu Victoria, tedy dějišti Australian Open. Důvod je přitom jednoduchý. Kromě toho, že lidé, kteří přicestují do Austrálie, musí do karantény, tak do povinné izolace musí každý člověk, který cestuje i v rámci australských států. A v takovém případě by pořádání turnajů v několika městech (rozprostřených do několika států) bylo nemožné.

Jedná se sice o těžké rozhodnutí, ale podle Tileyho jediné, které umožní ničím nerušený začátek sezony. S tím souhlasí i šéfové jednotlivých turnajů, kterých se stěhování týká. „Kvůli aktuálním omezením v rámci protokolů ohledně Covidu-19 je odehrání celé australské části sezony v Melbourne tím nejbezpečnějším a nejlépe realizovatelným scénářem,“ uvedl Mark Handley, turnajový ředitel z Brisbane.

„Bylo rozhodnuto, že se australské léto v roce 2021 odehraje kompletně ve státu Victoria,“ uvedli v prohlášení zástupci turnaje v Hobartu.

Jediným problémem, který tak může zamezit uspořádání úvodních turnajů sezony v Austrálii, je nutná dvoutýdenní karanténa, do níž musí nastoupit všichni, kteří do Austrálie přicestují. Již dříve Tiley uvedl, že pokud by se nepovedlo pro tenisty vyjednat výjimku, nemělo by příliš velký smysl turnaje včetně Australian Open pořádat.

Tiley a Tennis Australia se snaží v současnosti vyjednat pro tenisty výjimku, která by jim zaručila, že během dvoutýdenní karantény by mohli cestovat mezi hotelem a tenisovými kurty. Díky tomu by mohli trénovat a připravovat se na začátek sezony.

Pokud by totiž tato možnost nebyla hráčům povolena, jednalo by se o ohromný zásah do přípravy před sezonou. V takovém případě je pak Tiley ochoten i zvažovat zrušení Australian Open a dalších turnajů.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Rozpad úspěšné dvojice. Halepová se rozešla s dlouholetým koučem

Jedno z nejúspěšnějších pracovních spojení v ženském tenise je u konce. Bývalá světová jednička Simona Halepová se rozhodla ukončit spolupráci s dlouholetým trenérem Darrenem…

Moneta Pardubice Open: Turnajová jednička končí! Program přerušil déšť

Krátce po desáté hodině dopolední se na antuce v Pardubicích naplno rozjela hlavní soutěž podniku ITF s dotací 25 tisíc amerických dolarů. Pouhých 36 minut pobyl na kurtu nejvýše…

Kvalifikace opět na Blízkém východě? O Australian Open by se mělo bojovat o Vánocích

Restrikce, které kvůli covidu panují v Austrálii, nejspíš přinutí pořadatele Australian Open opět k určité improvizaci. Podle několika zdrojů deníků The Daily Mail a The Times by…

VIDEO: Maďar uchvátil parádičkou, další porážku ale neodvrátil

Zatímco nejlepší ženy hrají tento týden v Ostravě, mužští kolegové zápolí na halových akcích v Nur-Sultanu a Métách. Zejména ve Francii se hraje skvělý tenis. Svět obletěly…

Martincová po tříhodinové řeži: Jsem naprosto vyčerpaná. O mečbolu ani nevím!

Předpoklad se splnil na 100 procent! Tereza Martincová a Kateřina Siniaková předvedly v prvním kole J&T Banka Ostrava Open velkolepou show, na jejímž konci se z vydřené třísetové…

Denní menu, 21.9.2021: Martincová a Voráčová v Ostravě postupují. Jebavý a Veselý v Nur-Sultanu končí

Držitelky divokých karet Kateřina Siniaková a Tereza Martincová se v úterý střetly v prvním kole turnaje WTA J&T Banka Ostrava Open. Úspěšnější byla nakonec Martincová, která v…

Další články