Denní menu, 10.11.2020: Martincová v Linci své utkání nedohrála, Krejčíková postupuje

Na halovém turnaji WTA v Linci se během úterý představilo hned pět českých tenistek. Smůlu si vybrala Tereza Martincová, která ve druhém setu skrečovala duel kvalifikantek proti Janě Fettové. Do osmifinále naopak prošla Barbora Krejčíková, jež si poradila s kvalifikantkou Tanovou. Renata Voráčová spolu se Švýcarkou Jil Teichmannovou postoupily po skreči soupeřek do deblového čtvrtfinále. Postupuje také nejvýše nasazená dvojice Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková. Na bratislavském challengeru končí v prvním kole divoká karta Jiří Lehečka.

Krejčíková zvládla duel s Tanovou
Barbora Krejčíková (74.) zvládla na turnaji v rakouském Linci úvodní kolo. Česká tenistka si poradila s kvalifikantkou Harmony Tanovou (240.), kterou porazila 6:3, 5:7, 6:2. Krejčíková byla velmi blízko vítězství už ve dvou setech, když vedla 5:3, Francouzka ovšem dokázala skóre zvrátit ve svůj prospěch a vynutit si rozhodující dějství, v němž ale nakonec na českou soupeřku recept nenašla.

Martincová v Linci skrečovala
Tereza Martincová (121.) v prvním kole halového turnaje WTA v Linci skrečovala za nepříznivého stavu 2:6 a 1:3 duel kvalifikantek proti Chorvatce Janě Fettové (236.). Česká tenistka se tak rozhodla kvůli bolestem břicha.

Lehečka v Bratislavě neudržel vedení
Challenger v Bratislavě skončil v prvním kole pro Jiřího Lehečku (355.). Český tenista, který dokázal vyhrát první set, neudržel své vedení a prohrál s Italem Matteem Violou (232.) 6:2, 4:6, 6:7(5). Ve třetím setu přitom prohrával 0:3, ale povedlo se mu srovnat na 3:3. Další šanci na returnu už ovšem nedostal a v tiebreaku nezvládl za stavu 5:5 koncovku zápasu.

Voráčová je ve čtvrtfinále čtyřhry
Renata Voráčová a její švýcarská spoluhráčka Jil Teichmannová postoupily na halovém turnaji WTA v Linci do deblového čtvrtfinále. Česko-švýcarský pár získal v prvním kole proti rakousko-švýcarské dvojici Haasová, Knollová úvodní set poměrem 6:0, soupeřky poté duel kvůli žaludečním potížím Knollové skrečovaly.

Hradecká se Siniakovou postupují
Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou zvládly úvodní zápas na turnaji v rakouském Linci a postoupily do čtvrtfinále. V prvním kole zdolaly Dzalamidzeovou a Silvaovou 6:1, 6:3.

Upper Austria Ladies, Linec (ženy, AUT, 202 250 USD, hala – tvrdý povrch)
Jana Fettová (CRO, 236.) [Q] – TEREZA MARTINCOVÁ (121.) [Q] 6:2, 3:1 skreč Martincová
Harmony Tanová (FRA, 240.) [Q] – BARBORA KREJČÍKOVÁ (74.) 3:6, 7:5, 2:6

Teichmannová (SUI), VORÁČOVÁ – Haasová (AUT), Knollová (SUI) 6:0 skreč Haasová, Knollová
HRADECKÁ, SINIAKOVÁ [1] – Dzalamidzeová (RUS), Silvaová (GBR) 6:1, 6:3

Peugeot Slovak Open, Bratislava (muži, SVK, 44 820 EUR, hala – tvrdý povrch)
JIŘÍ LEHEČKA (355.) [WC] – Matteo Viola (ITA, 232.) [Alt] 6:2, 4:6, 6:7(5)

17th Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)