Denní menu, 9.11.2020: Forejtek si vyšlápl na Čiliče, Siniaková v Linci končí

Velký zápas má za sebou teprve devatenáctiletý Jonáš Forejtek. Český talent z konce čtvrté světové stovky žebříčku obdržel divokou kartu pro halový podnik v bulharské Sofii, kde se na úvod střetl osmým nasazeným Marinem Čiličem z Chorvatska, bývalou světovou trojkou a vítězem US Open z roku 2014. Forejtek ve svém prvním zápase v rámci ATP Tour porazil favorizovaného soupeře 6:3 a 6:2 a zaskočil celou bulharskou metropoli. Do halového podniku WTA v rakouském Linci vstoupila Kateřina Siniaková, která na Rusku Alexandrovovou nestačila.

Forejtek šokoval v Sofii
Jonáš Forejtek (399.) na svém premiérovém turnaji ATP Tour 250 v bulharské Sofii zazářil. V roli divoké karty si vyšlápl na nasazenou osmičku Chorvata Marina Čiliče (41.), kterého porazil za hodinu a sedm minut po setech 6:3 a 6:2.

V první sadě si Forejtek utvořil vedení 2:0, následně ale Čilič taktéž prolomil soupeřův servis a srovnal krok. Rozhodla pátá hra, ve které si Forejtek utvořil dva brejkboly a hned ten úvodní využil. Druhý set už měl jasný průběh. Český talent hrál solidně od základní čáry a nutil soupeře chybovat. Tato taktika mu vyšla, Forejtek se ujal náskoku 3:0 a jeden ze svých životních duelů dotáhl do vítězného konce. Ve druhém kole narazí Jonáš Forejtek na lepšího ze dvojice Carballes Baena (103.), Gasquet (49.).

Siniaková ve dvouhře končí
Na závěrečném podniku WTA v této sezoně prohrála Kateřina Siniaková (64.) v prvním kole singlové soutěže. V rakouském Linci za hodinu a dvacet minut podlehla Rusce Jekatěrině Alexandrovové (33.) po setech 3:6 a 4:6.

První sadu si česká tenistka prohrála už v samotném úvodu, když ztratila hned první hru na svém servisu. Druhý set byl o poznání vyrovnanější, Siniaková měla brejk k dobru a vytvořila si nadějné vedení 4:2. To bohužel nedotáhla do vítězného konce, následně totiž dvakrát po sobě přišla o servis.

Macháč v prvním kole uspěl
Tomáš Macháč (215.) si v prvním kole bratislavského challengeru poradil s Kanaďanem Braydenem Schnurem (205.) po setech 6:4 a 6:4. Schnura v úvodu zápasu hodně držel servis, nicméně přesto se Macháčovi povedlo najít cestičku k brejku. Český tenista ani ve druhém setu nepřišel o své podání, dokonce svému soupeři vzal servis, načež díky velice dobrému výkonu dovedl utkání do vítězného konce.

Brayden Schnur se s turnajem loučí, naopak Tomáš Macháč pokračuje dále a ve druhém kole narazí na lepšího ze dvojice Majchrzak (106.), Molčan (304.).

Sofia Open (muži, BUL, 389 270 EUR, hala – tvrdý povrch)
Marin Čilič (CRO, 41.) – JONÁŠ FOREJTEK (399.) 3:6, 2:6

Upper Austria Ladies, Linec (ženy, AUT, 202 250 USD, hala – tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (64.) – Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 33.) 3:6, 4:6