Denní menu, 13.10.2020: Macháč v Alicante dominoval. Kolář v Lisabonu končí

Jiří Veselý v úterý na novém antukovém turnaji ATP na Sardinii nastoupil po boku Švéda Andreho Goranssona do úvodního kola čtyřhry proti americkému páru Tommy Paul, Frances Tiafoe. V duelu, který trval hodinu a půl, se však česko-švédský pár neprosadil a prohrál ve třech setech 6:7(7), 6:1, 9:11. Tomáš Macháč pokračuje ve skvělých výkonech i na antukovém challengeru v Alicante, kde v prvním kole vyřídil za necelou hodinu Kanaďana Petera Polanskyho. Zdeněk Kolář na lisabonské antuce dohrál, nad jeho síly byl Ital Federico Gaio.

Veselý se v deblu neprosadil
Jiří Veselý v Sardinii nenavázal na svou výhru v úvodním kole dvouhry a ve čtyřhře končí hned po prvním utkání. Spolu se švédským parťákem Andrem Goranssonem prohráli s americkou dvojicí Tommym Paulem a Francesem Tiafoem po setech 6:7(7), 6:1, 9:11.

Oslavenec Macháč proletěl v Alicante do 2. kola
Tomáš Macháč (218.), slavící právě dnes 20. narozeniny, porazil v úvodním kole antukového challengeru v Alicante Petera Polanskyho (211.) dvakrát 6:1. K vítězství mu stačilo pouhých 57 minut. Český reprezentant svého soupeře nepustil ani k jedinému brejkbolu, sám využil hned pfět příležitostí. V osmifinále se utká s Liamem Broadym (203.), taktéž úspěšným kvalifikantem z Roland Garros.

Kolář v Lisabonu dohrál
Zdeněk Kolář (227.) končí na antukovém challengeru v Lisabonu už v prvním kole, když podlehl Federicu Gaiovi (136.) za hodinu a 15 minut dvakrát 3:6. Český tenista se v zápase nedostal k žádnému brejkbolu, sám přišel o servis třikrát. S italským soupeřem tak prohrál i ve čtvrtém vzájemném střetnutí.