Roland Garros: Kvitová prohrávala 1:5, obrat zařídila devíti gemy v řadě

Poprvé od roku 2015 si Petra Kvitová (11.) zahraje v Paříži osmifinále. V utkání třetího kola Roland Garros porazila Kanaďanku Leylah Annie Fernandezovou (100.) 7:5, 6:3 a turnajem nadále prochází bez ztráty setu. Derby čekalo na Barboru Strýcovou, která ve čtyřhře porazila Marii Bouzkovou.

Kvitová šla do zápasu jako výrazná favoritka, ale první set se pro ni dlouho nevyvíjel vůbec dobře. Češka prohrála třikrát v řadě servis a čelila hrůznému skóre 1:5. Ani tento stav a dva setboly, které si Fernandezová vypracovala, však Kvitovou nevyvedlo z míry.

„Musela jsem být hodně trpělivá, protože jsem ze začátku udělala hodně chyb. Soupeřka hrála velmi dobře, zatlačila mě. Bylo to o pár míčích, které jsem pak v prvním setu šťastně uhrála,“ hodnotila česká hráčka, jež předvedla od stavu 1:5 sérii devíti vyhraných gemů v řadě!

Až za stavu 7:5, 3:0 si nasazená sedmička povolila slabší chvilku a prohrála si podání. Stále však vedla s výhodou jednoho brejku a byla už velmi blízko vítězství. Když navíc odvrátila dva brejkboly v osmém gemu, prakticky tím zadusala naděje kanadské soupeřky.

Posléze v deváté hře na returnu se přes shodu dostala k prvnímu mečbolu, který také využila. „Jsem moc ráda, že jsem zápas nakonec dotáhla do vítězného konce, naštěstí i dříve, než začalo pršet.“

„Je úspěch, že jsem ve druhém týdnu. Na osmifinále jsem tady v Paříži čekala strašně dlouho,“ dodala třicetiletá Kvitová, která se v osmifinále naposledy představila v roce 2015 a do druhého týdne Roland Garros postoupila popáté v kariéře. Její další soupeřkou bude Číňanka Šuaj Čang.

Strýcová vyhrála derby proti Bouzkové
Nasazené jedničky Su-wej Sie a Barbora Strýcová zvládly na Roland Garros i druhé utkání a postoupily do osmifinále. V pikantním utkání porazily česko-nizozemský pár Marii Bouzkovou a Arantxu Rusovou 7:5, 6:1.

Ve vyrovnaném prvním setu přitom turnajové jedničky prohrávaly 3:5 a čelily setbolu, ale šňůrou sedmi her v řadě otočily na 7:5, 3:0 a v této klíčové pasáži rozhodly o svém vítězství. Ve druhé sadě totiž nenabídly soupeřkám ani jeden brejkbol.

Krejčíková se Siniakovou otočily zápas
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zvládly utkání druhého kola s Američankami Bradyovou a Dolehideovou a postoupily do osmifinále. Čtvrté nasazené zvítězily po obratu 2:6, 6:3, 6:4, když ještě ve třetím setu prohrávaly 2:4 a 0:30. Nečekaně náročný zápas však dokázaly strhnout na svou stranu a o postup do čtvrtfinále si zahrají pikantní duel s Kristýnou Plíškovou a Viktorií Kužmovou.

Šokující výhra Altmaiera, porazil světovou osmičku
Šokem skončilo utkání třetího kola Roland Garros mezi Danielem Altmaierem a Matteem Berrettinim. Aktuálně 186. hráč světa, který debutuje v hlavní soutěži grandslamového turnaje, porazil ve třech setech italskou světovou osmičku 6:2, 7:6(5), 6:4.

Divoká karta Burelová dohrála
Devatenáctiletá Francouzka Clara Burelová, jež před týdnem ve Štrasburku vybojovala premiérové vítězství v utkání na okruhu WTA a pro letošní Roland Garros dostala divokou kartu, se do osmifinále nepodívá. Její pouť turnajem ukončila čínská hráčka Šuaj Čang, jež ji porazila 7:6(2), 7:5 a vystavila jí stopku stejně jako ve Štrasburku.

Djokovič rozdrtil Galana Riverose
Hladký postup do osmifinále vybojovala světová jednička Novak Djokovič. Srbský tenista ve třetím kole deklasoval Daniela Elahi Galana Riverose (153.) 6:0, 6:3, 6:2 a ukončil spanilou jízdu Kolumbijce, který se do hlavní soutěže dostal jako šťastný poražený z kvalifikace.

3. kolo dvouhry mužů
Daniel Altmaier (GER, 186.) – Matteo Berrettini (ITA, 8.) 6:2, 7:6(5), 6:4
Kevin Anderson (RSA, 118.) – Andrej Rubljov (RUS, 12.) 3:6, 2:6, 3:6
Roberto Bautista (ESP, 10.) – Pablo Carreno-Busta (EP, 18.) 4:6, 3:6, 7:5, 4:6
Marton Fucsovics (HUN, 63.) – Thiago Monteiro (BRA, 84.) 7:5, 6:1, 6:3
Aljaž Bedene (SLO, 56.) – Stefanos Tsitsipas (GRE, 6.) 1:6, 2:6, 1:3 skreč Bedene
Cristian Garin (CHI, 19.) – Karen Chačanov (RUS, 16.) 2:6, 6:3, 4:6, 2:6
Roberto Carballes Baena (ESP, 101.) – Grigor Dimitrov (BUL, 20.) 1:6, 3:6 skreč Carballes Baena

Petra Martičová (CRO, 17.) – Laura Siegemundová (GER, 66.) 7:6(5), 3:6, 0:6
Danielle Rose Collinsová (USA, 57.) – Garbine Muguruzaová (ESP, 15.) 7:5, 2:6, 6:4
Paula Badosaová (ESP, 87.) – Jelena Ostapenková (LAT, 43.) 6:4, 6:3

2. kolo čtyřhry mužů
Herbert, Mahut (FRA) – Pospisil, Sock (CAN) 2:6, 7:6(8), 6:4
Krajicek (USA), Škugor (CRO) – P. Cuevas (URU), Lopez (ESP) 5:7, 4:6

3. kolo čtyřhry mužl
J. Murray, Skupski (GBR) – Granollers (ESP), Zeballos (ARG) 6:3, 4:6, 6:4
Krawietz, Mies (GER) – Bonzi, Hoang (FRA) 6:4, 1:6, 7:6(5)
R. Ram (USA), Salisbury (GBR) – Chardy, Martin (FRA) 6:3, 6:2

2. kolo čtyřhry žen
Christianová (USA), Olmosová (BRA) – Babosová (HUN), Mladenovicová (FRA) 6:2, 4:6, 2:6
Sie (TPE), STRÝCOVÁ – BOUZKOVÁ, Rusová (NED) 7:5, 6:1
Kozlovová (UKR), Linetteová (POL) – Gauffová, McNallyová (USA) 0:6, 6:3, 2:6
Bradyová, Dolehideová (USA) – KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ 6:2, 3:6, 4:6
Mertensová (BEL), Sabalenková (BLR) – Muhammadová, Pegulaová (USA) 6:3, 1:6, 4:6