Moneta Pardubice Open 2020: Šátral jako jediný Čech prošel do semifinále

Pardubický podnik ITF s dotací 25 tisíc dolarů měl na programu čtvrtfinále dvouhry a čtyřhry a také semifinále čtyřhry. Z Čechů uspěl v singlovém čtvrtfinále pouze Jan Šátral, který v derby porazil mladšího krajana Jiřího Lehečku. Na turnaji končí Petr Nouza a také Vít Kopřiva. Ve čtyřhře postoupili mezi nejlepší čtyři dvojice Antonín Bolardt s Antonínem Štěpánkem a Michael Vrbenský s kolumbijským parťákem Cristianem Rodriguezem. Následné semifinálové utkání však ani jeden zmíněný pár nezvládl, deblové finále tak bude bez české účasti.

Nouza na semifinále nedosáhl
Petr Nouza (610.) skončil na pardubickém turnaji ITF ve čtvrtfinále. V tom uhrál na divokou kartu startující Čech se čtvrtým nasazeným Slovákem Lukášem Kleinem (317.) jen tři gemy a prohrál 3:6, 0:6. Utkání trvalo 70 minut.

V Pardubicích končí i Kopřiva
Vít Kopřiva (323.) prohrál ve čtvrtfinále antukového turnaje ITF v Pardubicích se Sebastianem Baezem (341.) za hodinu a 16 minut 1:6 a 3:6. Třiadvacetiletý Čech zahájil utkání úspěšným brejkem, pak ale prohrál šest gemů v řadě. Ve druhé sadě ztratil podání v páté a deváté hře.

Šátral v derby porazil Lehečku
Jan Šátral (370.) ve čtvrtfinále antukového turnaje ITF v Pardubicích přehrál krajana Jiřího Lehečku (359.) za hodinu a 12 minut 6:2 a 6:3. Třicetiletý tenista získal první set díky proměněným brejkům ze čtvrté a osmé hry. Ve druhém setu sice za stavu 4:2 dočasně ztratil výhodu brejku, pak ale na returnu opět udeřil. Šátral se v semifinále utká se Slovákem Lukášem Kleinem (317.).