Roland Garros: Tereza Martincová vstoupila do kvalifikace vítězně

Tereza Martincová popáté v kariéře nastoupila do kvalifikace Roland Garros. Svou letošní pařížskou kampaň zahájila proti Rusce Valerii Savinychové, kterou porazila ve dvou setech 6:3, 7:5, a může se tak radovat z postupu do druhého kola kvalifikace. K nejzajímavějším zápasům dne patřil bezesporu duel někdejších semifinalistů, v němž Marco Cecchinato přehrál Ernestse Gulbise (2014).

Favorizovaná Tereza Martincová si pohlídala utkání proti Rusce Valerii Savinychové a raduje se z postupu do druhého kola kvalifikace. Jediná česká zástupkyně v kvalifikaci Roland Garros získala první set díky prolomenému podání a odskočení do vedení 4:2, načež ovládla celou sadu v poměru 6:3. Nutno dodat, že během úvodního setu byli diváci svědky jen jednoho brejkbolu, a to právě toho, který Martincová využila.

Druhá sada nevypadala pro české barvy příliš nadějně. Martincová ztratila servis a najednou prohrávala 2:4, s čímž se ovšem nesmířila a parádním způsobem průběh setu otočila. Dvakrát vzala soupeřce servis, následně pak využila hned první mečbol a slavila postup.

Ve druhém kole se pětadvacetiletá tenistka střetne s Nizozemkou Lesley Pattinamovou Kerkhovou, která v prvním kole porazila Belgičanku Wickmayerovou. Tereza Martincová bude i v tomto duelu favoritkou, ale dá se očekávat tuhý souboj o každý gem. Vždyť tenistky už jedno vzájemné měření sil podstoupily, v roce 2015 zvítězila Češka na turnaji ITF až ve třech setech.