Jablonec Open 2020: Z kvalifikace postoupil pouze Rikl, Paulson zaskočil favorita

Mužský antukový turnaj ITF v Jablonci nad Nisou s dotací 25 tisíc amerických dolarů měl v úterý na programu třetí hrací den, ve kterém se kromě finále kvalifikace sehrály i první zápasy hlavní soutěže. V té se blýskl Andrew Paulson, když z pozice divoké karty porazil favorizovaného Argentince Cachina.

Reček neproměnil mečbol a končí
Dominik Reček měl utkání proti Polákovi Ciasovi skvěle rozehrané. Po prvním setu, který získal v poměru 7:6(4), si utvořil ve druhé sadě pohodlný náskok 5:2. Dokonce měl k dispozici i jeden mečbol, ten však nevyužil. Český hráč, který se během zápasu potýkal i se zdravotními potížemi, koncovku nezvládl a prohrál 5:7.

V supertiebreaku už pětadvacetiletý tenista nemohl soupeři konkurovat. I s křečemi Reček utkání dokončil, nicméně závěrečný set prohrál 5:10.

Patrik Rikl ovládl český souboj
Hráč sedmé stovky světového žebříčku, Patrik Rikl, porazil ve dvou setech krajana Tomáše Papíka. V prvním setu Papík vedl 3:1, podání si ovšem nedokázal udržet. Rikl následně prokázal svou kvalitu a otočil skóre na 6:4 ve svůj prospěch. Ve druhém setu se na kurtu odehrávala urputná bitva, ve které si oba kteří drželi svá podání. Šťastnější nakonec byl jednadvacetiletý hráč, jenž v tiebreaku rozhodl o svém vítězství 7:6(5)

Jan Šátral na Lindella nestačil
Jan Šátral ve třech setech prohrál se Švédem Lindellem a s turnajem v Jablonci se loučí. V prvním setu se oběma tenistům dařilo na podání. Rozhodnout musel až tiebreak, ve kterém byl šťastnější švédský hráč a urval ho v poměru 7:5.

Druhý set už byl o něco zamotanější. Hráči na podání příliš nezářili, oba ho hned několikrát ztratili. V rozhodujícím momentu však zabral Šátral, který si dokráčel pro výhru 7:5.

Rozhodující sadu ovládl Lindell. Byl jasně lepší, českému tenistovi nedal příliš velkou šanci a zvítězil 6:2.

Andrew Paulson zaskočil favorita
Andrew Paulson narazil v prvním kole turnaje v Jablonci na Argentince Pedro Cachina. Rozdíl mezi oběma hráči v žebříčku ATP činí více jak 300 míst, přesto se Paulson soupeře nezalekl a zvítězil ve dvou setech.

První sadu rozhodl pátý gem, neboť právě v něm český mladík vzal soupeři servis a dostal se do vedení. To si dokázal udržet, zvítězil tak 6:3. Podobný průběh měl i set druhý. Za stavu 4:4 ztratil Argentinec podání, čímž prakticky poslal Paulsona do druhého kola. Čech nabídnutou šanci chytil za pačesy a na vlastním servisu završil utkání výsledkem 6:4.

V dalším kole čeká Andrewa Paulsona Izraelec Yshai Oliel, který v roce 2016 ovládl juniorské French Open po boku Patrika Rikla.

Kodat s Gengelem potvrdili roli nasazených jedniček
Američan Toby Alex Kodat a český tenista Marek Gengel jsou v Jablonci prvním nasazeným párem, což potvrdili hned v úvodním kole. Nicméně proti dvojici portugalsko-srbské dvojici Oliveira, Radojkovič se pořádně natrápili. Po setech 6:1 a 4:6 musel rozhodnout supertiebreak, ve kterém byli Kodat s Gengelem o trochu šťastnější a po výhře 12:10 si zajistili postup do dalšího kola.

Pawel Cias (POL, 850.) – DOMINIK REČEK (1601.) 6:7(4), 7:5, 10:5
Johan Nikles (SUI, 501.) – Matias Zukas (ARG, 523.) 6:7(5), 7:5, 4:10
Piotr Matuszewski (POL, 1438.) – Francisco Comesana (ARG, 718.) 3:6, 3:6
Martin Cuevas (URU, 500.) – Ryan Nijboer (NED, 699.) 7:5, 4:6, 11:9
DANIEL PÁTÝ (1523.) – Matič Špec (SLO, 994.) 6:7(7), 6:7(2)
TOMÁŠ PAPÍK (-) – PATRIK RIKL (668.) 4:6, 6:7(5)

Goncalo Oliveira (POR, 276.) [1] – Jesper De Jong (NED, 368.) 2:6, 6:7(5)
Genaro Alberto Olivieri (ARG, 398.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (326.) [5] 6:2, 6:4, 6:3
Markus Eriksson (SWE, 323.) [4] – Yshai Oliel (ISR, 406.) 2:6, 0:6
ANDREW PAULSON (749.) [WC] – Pedro Cachin (ARG, 379.) 6:3, 6:4
Camilo Ugo Carabelli (ARG, 377.) – Javier Barranco Cosano (ESP, 306.) [2] 2:6, 6:3, 6:3
JAN ŠÁTRAL (367.) – Christian Lindell (SWE, 332.) [6] 6:7(5), 7:5, 2:6
Rio Noguči (JPN, 399.) – Agustin Velotti (ARG, 429.) 2:6, 1:6

GENGEL, Kodat (USA) [1] – Oliveira (POR), Radojkovič (SRB) 6:1, 4:6, 12:10
BOLARDT, PAULSON [WC] – Eriksson, Lindell (oba SWE) odloženo na 23.9.
Agamenone (ITA), Oliel (ISR) – Ignatik (BLR), Klein (SVK) 2:6, 7:6(2), 11:13
Matuszewski (POL), Noguči (JPN) – Galdos (PER), Olivieri (ARG) [4] 6:3, 6:0