Denní menu, 21.9.2020: Plíšková souboj o titul skrečovala, odstartovala kvalifikace Roland Garros

Osmadvacetiletá Karolína Plíšková se na turnaji v Římě obhajoby titulu nedočkala. Ve finále kvůli zranění skrečovala duel se světovou dvojkou Simonou Halepovou. V Paříži odstartovala grandslamová kvalifikace, v níž postup do druhého kola vybojovali Tomáš Macháč a Lukáš Rosol. V Hamburku zvládl první kolo hlavní soutěže úspěšný kvalifikant Jiří Veselý, ve Štrasburku zase postupuje Kateřina Siniaková.

Plíšková skrečovala finále
Karolína Plíšková titul v Římě neobhájí. Ve finálovém utkání jí limitovalo blíže nespecifikované zranění, kvůli němuž se trápila i na servisu a duel se světovou dvojkou Simonou Halepovou nakonec za stavu 0:6, 1:2 skrečovala. Halepová se tím pádem dočkala i na svém druhém turnaji po restartu sezony zisku titulu a zůstává neporažená.

Rosol vyřadil kvalifikační čtyřku
Těžký zápas v kvalifikaci Roland Garros má za sebou český tenista Lukáš Rosol, který se střetl s nasazenou čtyřkou Pedrem Sousou z Portugalska. Zkušený Rosol na kurtu strávil téměř dvě hodiny, po kterých se ale radoval z vítězství 6:7(4), 6:2, 6:4.

Macháč zažil vítěznou premiéru
Poprvé v kariéře se v kvalifikaci grandslamového turnaje představil Tomáš Macháč, který se na Roland Garros dostal jako náhradník a svou šanci využil dokonale. V utkání s Němcem Julianem Lenzem vyhrál 6:2, 7:5.

Kolář nevyužil pět mečbolů
Velkou šanci nedokázal v úvodním kole kvalifikace Roland Garros využít Zdeněk Kolář, který měl v souboji s Benjaminem Bonzim za stavu 5:4 ve třetím setu při vlastním podání pět mečbolů. Bitvu s domácím tenistou však do vítězného konce nedotáhl a nakonec prohrál po dvou a půl hodinách boje 6:3, 4:6, 5:7.

Veselý navázal na kvalifikaci
Jiří Veselý (72.) dokázal na turnaji v Hamburku navázat na úspěšnou víkendovou kvalifikaci a povedlo se mu v úvodním kole zdolat Francouze Gillese Simona (54.). Český tenista porazil svého soupeře 7:5, 6:2, když jej hned pětkrát obral o podání.

Siniaková otočila duel ve Štrasburku
Kateřina Siniaková (61.) zvládla vstup do antukového turnaje ve francouzském Štrasburku, když porazila ve třech setech 4:6, 7:6(3) a 6:1 žebříčkovou sousedku Bernardu Peraovou (60.). Po prohrané první sadě Češka ve druhém dějství dvakrát podávala na ukončení setu, ani jednou ale neuspěla, a tak se muselo jít do tiebreaku. V tom už si počínala Siniaková lépe a pohodu si přenesla i do následného třetího setu, v němž povolila Američance už jen jeden vyhraný gem.

Zdravotně limitovaný Kopřiva v Rumunsku dohrál
Český tenista Vít Kopřiva (320.) dohrál na challengeru v rumunském Sibiu hned v úvodním kole. V tom nestačil rodák z Bílovce na španělského kvalifikanta Carlose Gomeze-Herreru (430.), s nímž prohrál za hodinu a dvacet minut 2:6, 3:6. Třiadvacetiletý Kopřiva nebojoval pouze s protivníkem, ale i žaludečními problémy, vinou kterých musel během střetnutí hned dvakrát na toaletu. Zkraje druhého dějství si žádal léky, ty ale byly sehnány skrze supervizora až později a neměly tak příliš času na to zapůsobit. Kopřiva tak ve druhém setu přišel o vedení 3:1, když prohrál pět gemů v řadě.