Denní menu, 16.9.2020: Plíšková si poradila se Strýcovou. Bouzková neudržela vedení

Derby v Římě patřilo Karolíně Plíškové, která nepovolila set Barboře Strýcové. O postup do osmifinále se snažila Marie Bouzková, která však nestačila na Elenu Rybakinovou. Na stejném turnaji ve svém úvodním zápase ve čtyřhře uspěla Lucie Hradecká.

Bouzková na Rybakinovou nestačila
Marie Bouzková (47.) se s turnajem v Římě rozloučila v osmifinále dvouhry. Česká tenistka ve svém druhém utkání prohrála s desátou nasazenou Elenou Rybakinovou (18.) 5:7, 6:7(3). Bouzková přitom do zápasu vstoupila skvěle, zásluhou brejku ve druhé hře vedla 4:1. Ve zbytku sady se jí však podařilo uhrát jediný gem. Ve druhém setu Češka třikrát stáhla manko brejku, při stavech 4:5 a 5:6 nedovolila soupeřce dopodávat zápas do vítězného konce. Favoritka se před tiebreakem nechala ošetřovat, ve zkrácené hře Bouzková nezachytila začátek, během sedmi míčků získala jediný.

Hradecká v Římě postupuje
Lucie Hradecká vstoupila do deblové části podniku WTA Premier 5 v Římě povedeně. Češka spolu s Andrejou Klepačovou ze Slovinska zdolala 6:3 a 7:6(2) australskou dvojici Ellen Perezová, Storm Sandersová. Obě jmenované podávaly za stavu 5:3 ve druhém setu na vítězství, situaci si ale třemi nevyužitými mečboly zkomplikovaly a za stavu 5:6 dokonce čelily setbolu. Ten však Hradecká s Klepačovou odvrátily a nakonec sadu získaly skrze tiebreak. V dalším kole narazí vítězky na třetí nejvýše nasazený pár. Ten v italské metropoli tvoří Kanaďanka Dabrowská s Lotyškou Ostapenkovou.

WTA

Internazionali BNL d´Italia, Řím (ženy, ITA, 3 465 045 USD, antuka)
Jelena Rybakinová (KAZ, 18.) – MARIE BOUZKOVÁ (47.) 7:5, 7:6(3)
BARBORA STRÝCOVÁ (37.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (4.) 3:6, 3:6

Perezová, Sandersová (obě AUS) – HRADECKÁ, Klepačová (SLO) 3:6, 6:7(2)

RPM Prague Open, Praha (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (403.) – PETR NOUZA (605.) 6:3, 6:7(5), 6:4
VÍT KOPŘIVA (320.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (639.) 6:1, 6:3
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (326.) – Inigo Cervantes Huegun (ESP, 617.) 1:6, 7:6(3), 5:7
MICHAEL VRBENSKÝ (308.) – JONÁŠ FOREJTEK (408.) 4:6, 1:6
ROBIN STANĚK (645.) – Goncalo Oliveira (POR, 276.) 6:3, 6:1
MATĚJ VOCEL (1143.) – Jules Okala (FRA, 349.) 4:6, 0:1 skreč. Vocel

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Frýdek-Místek Open Cup (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)

Loebová, Minová (obě USA) – KUBÁŇOVÁ, TOMANOVÁ 2:6, 7:5, 11:9

Magic Tour, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DOMINIK PALÁN (882.) – Simon Carr (IRL, 531.) 7:5, 4:6, 4:6

Internacional Femenino Melilla Sport Capital, Melilla (ženy, ESP, 15 000 USD, antuka)
Jimenezová (AND), Reascová (ECU) – Hennemannová (SWE), A. SISKOVÁ 6:3, 5:7, 6:10

Magic Tour, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DEJNOŽKOVÁ, PULCHARTOVÁ – Atiková (MAR), Intertová (GER) 6:3, 6:2