US Open: Ósakaová podruhé šampinkou

- Jakub Slunečko

Japonka Naomi Ósakaová je podruhé šampionkou US Open. V sobotním finále to s ní sice dlouho nevypadal dobře, když proti Viktorii Azarenkové prohrávala už 1:6 a 0:2, včas ale zabrala a nakonec celý zápas otočila.

Viktoria Azarenková vedla proti Naomi Ósakaové ve finále US Open už 6:1 a 2:0 ve druhém setu, ale ani to jí k vítězství nestačilo. Japonská tenistka si totiž vzala ztracené podání zpět a za stavu 3:3 pak získala tři gemy v řadě a vynutila si třetí set.

V rozhodující sadě Ósakaová rychle uzmula vedení, Azarenková se ještě vzpamatovala a za stavu 2:4 si vzala své podání zpět. Jenže poté znovu nedokázala svůj gem doservírovat a japonská tenistka už poté nezaváhala, proměnila druhý mečbol a vyhrála 1:6, 6:3 a 6:3. Znovu po dvou letech se tak stala šampionkou US Open.

Japonka Naomi Ósakaová vyhrála US Open už v roce 2018, k tomu později připojila i titul z Australian Open 2019, letošní titul z US Open je tak její třetí grandslamovou trofejí.