10. 9. 2020
Zajímavosti Rozhovory ITF

Plzeň jako odrazový můstek pro Roland Garros? Jsem ráda, že tu můžu hrát, raduje se devátá juniorka světa

Juniorský okruh ITF se, stejně jako ostatní okruhy, pomalu, avšak jistě, rozjíždí. Po restartu sezony se spousta juniorských turnajů koná i na území České republiky a tento týden si děvčata a chlapci dali dostaveníčko v Plzni. Na Ex Pilsen Babolat Cupu 2020 se objevila trochu nečekaně i velmi talentovaná Polka Weronika Baszaková, juniorská devítka.

Baszaková, osmnáctiletá rodačka z polské Vratislavy, i přes svou vysokou pozici v žebříčku juniorských tenistek musela na turnaji Ex Pilsen Babolat Cup 2020 do kvalifikace. A to vše kvůli pozdní přihlášce. Baszaková by se jinak určitě představila až v hlavní fázi soutěže.

Polka se do hlavní soutěže kvalifikovala i díky odhlášení české tenistky Natálie Paterové. V úvodním kole turnaje však prohrála s jinou Češkou, s Katrin Pávkovou, a tak na turnaji figuruje již jen ve čtyřhře. Důvodem singlového neúspěchu však může být fakt, že se jednalo o její první zápas od března.

„Je těžké se teď do hraní rychle vrátit, protože jsem od března neměla žádné zápasy. Mezi trénováním a hraním duelů je velký rozdíl,“ prohlásila sympatická hráčka, jež se do Plzně vydala především kvůli přípravě na French Open, kde ji čeká další juniorský grandslam. A chce na něm navázat na své předchozí úspěchy.

Velice talentovaná Polka se letos probila až do finále juniorského Australian Open, ve kterém sice prohrála s Victorií Kasintsevovou z Andorry, i tak ale samozřejmě patří k největším nadějím polského tenisu. Organizátoři akce o tenisové hvězdičce prohlašují, že se jedná o jedno z nejzajímavějších jmen letošního turnaje. Možná i historie celé akce.

Weroniko, jak vnímáte slova organizátorů plzeňského turnaje?
Myslím si, že to řekli kvůli tomu, že mi v žebříčku patří devátá pozice. A také proto, že jsem se probojovala do finále juniorského Australian Open. To byl velký úspěch!

Jaký pro vás byl úspěšný australský grandslam?
Byl to úžasný turnaj, naprosto neskutečný! Můžete zde potkat a vidět největší tenisové hvězdy, což je něco neuvěřitelného. Navíc jsem se dostala až do finále, z čehož jsem byla opravdu velice šťastná.

Co vás přivedlo na turnaje Ex Pilsen Babolat Cup?
Kvůli pandemii koronaviru jsem od března nehrála žádný turnaj. Potřebuji se pořádně připravit před Roland Garros, jelikož v tomto termínu nebyla jiná akce, na kterou bych mohla jet.

Původně sice ano, měla jsem hrát na turnaji v Maďarsku, který byl však zrušen, proto jsem se přihlásila do Plzně. I když to bylo na poslední chvíli, proto jsem musela do kvalifikace. Jsem moc ráda, že mohu v Plzni hrát. Přijela jsem si sem zahrát nějaké zápasy, potrénovat pár taktických věcí. Abych byla připravená na grandslam.

Máte na Plzeň nějaké vzpomínky z minulosti?
Před čtyřmi lety jsem se zde zúčastnila turnaje do 14 let. Mám to tady velice ráda, dobře si pamatuji všechna místa, kde se hraje.

Jak moc byla celosvětovou pandemií ovlivněna vaše příprava?
Bylo a je to pro mě hodně náročné. Jako tenistka potřebuji cestovat, zúčastňovat se turnajů a hrát zápasy. To jsem samozřejmě dlouhou dobu nedělala, proto jsem hodně trénovala. Také jsem studovala, protože jsem dokončovala školu. Je těžké se teď do hraní rychle vrátit, protože jsem od března neměla žádné zápasy. Mezi trénováním a hraním duelů je velký rozdíl.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Už nemám bolesti, potěšil Federer. Kdy se chce vrátit na soutěžní kurty?

Jen do jediného turnaje stihl v letošním roce zasáhnout fenomenální Roger Federer. Po vyřazení v semifinále Australian Open se podrobil chirurgickému zákroku. A právě na…

Nadal sezónu nebalí, v Paříži bude útočit na vyrovnání dalšího rekordu

Když před deseti dny ovládl Rafael Nadal potřinácté v kariéře Roland Garros, nechával svůj program pro zbytek sezóny otevřený. V úterý odpoledne však španělská dvojka na…

J&T Banka Ostrava Open: Muchová rozdrtila soupeřku. Další Češky končí

Na halovém turnaji kategorie WTA Premier v Ostravě v úterý pokračovalo první kolo dvouhry a čtyřhry. Karolína Muchová ve svém prvním ostravském utkání dominovala, Číňance Čang…

Šlo to docela rychle, usmívala se Muchová po destrukci soupeřky. Čím ji motivuje manažer?

To byla jízda! Karolína Muchová za pouhých 58 minut prosvištěla do druhého kola J&T Banka Ostrava Open, když Číňance Šuaj Čang povolila jen dva gemy a drtivě vyhrála 6:1, 6:1.…

Byla by škoda v Česku nehrát, uvedla Plíšková. V Ostravě ji čeká newyorská odveta

Jednou z hlavních hvězd J&T Banka Ostrava Open bude druhá nasazená Karolína Plíšková, jež se chystá na svou letošní turnajovou derniéru. „Byla by škoda v Česku nehrát,“ uvedla…

Volá Londýn! Kdo obsadí dvě zbývající místa na Turnaji mistrů?

Letošní Turnaj mistrů, který se podvanácté v řadě a naposledy koná v Londýně, zná zatím šest z osmi účastníků. K Novaku Djokovičovi, Rafaelu Nadalovi, Dominicu Thiemovi, Stefanosi…

Další články