Ostrava Open: Rosol předvedl nevídaný obrat! Kopřiva ani Macháč neuspěli

V Ostravě se po propršeném úterý ve středu opět hrálo první kolo antukového challengeru. Vít Kopřiva po velkém boji padl s nasazenou dvojkou Bělorusem Ivaškou. Lukáš Rosol prohrával proti Korejci Čongovi už o set a dva brejky, přesto nakonec postupuje. Tomáš Macháč podlehl Rusovi Karacevovi.

Macháč na rozjetého Karaceva nestačil
Na divovou kartu startující Tomáš Macháč (246.) končí na ostravském challengeru v prvním kole, v němž podlehl Aslanu Karacevovi (140.) dvakrát 4:6.

Ruský tenista, jenž na nedávných pražských challengerech slavil jednou titul a jednou finálovou účast, rozhodl o osudu prvního setu brejkem ze sedmé hry. Ve druhém dějství si rychle vypracoval vedení 3:0 se dvěma brejky. O jeden sice přišel, výhodu zbylého však podržel až do konce zápasu.

Karacev si v osmifinále zahraje s Ernestsem Gulbisem (158.), kterého hladce porazil ve stejné fázi na obou pražských challengerech.

Rosol otočil duel s Čongem
Lukáš Rosol (167.) na antukovém challengeru v Ostravě zvládl první kolo, když porazil Hjona Čonga (144.) za hodinu a 37 minut 2:6, 6:4 a 6:0. Zkušený český tenista proti někdejší světové devatenáctce prohrával už o set a dva brejky (2:6 a 1:4), posléze však vyhrál jedenáct her v řadě! Korejce podobně jako minulý týden v Praze zradilo podání, tentokrát napáchal 13 dvojchyb a zaznamenal jen 2 esa.

Kopřiva promarnil nadějné stavy
Vít Kopřiva (322.) bojoval na challengeru v Ostravě s nasazenou dvojkou statečně, nakonec ale končí v prvním kole. Bělorus Ilja Ivaška (139.) přehrál českého kvalifikanta za více než dvě hodiny po setech 6:4 a 7:6(4). Kopřiva byl v úvodním setu dvakrát o brejk napřed, v tom druhém pak dotáhl manko 0:3 a po brejku na 5:4 dokonce podával na ukončení dějství, nevyužil ale dva setboly a nakonec padl v tiebreaku.

Steven Diez (CAN, 171.) – Rudolf Molleker (GER, 192.) 6:1, 6:2
Tallon Griekspoor (NED, 150.) – Robin Haase (NED, 164.) 4:6, 6:4, 7:6(3)
VÍT KOPŘIVA (322.) – Ilja Ivaška (BLR, 139.) 4:6, 6:7(4)
Henri Laaksonen (SUI, 130.) – Brayden Schnur (CAN, 182.) 7:5, 6:1
LUKÁŠ ROSOL (167.) – Hjon Čong (KOR, 144.) 2:6, 6:4, 6:0
Roman Safjullin (RUS, 179.) – Dmitry Popko (KAZ, 165.) 3:6, 6:1, 3:6
Aleksandar Vukic (AUS, 200.) – Oscar Otte (GER, 219.) 6:3, 4:6, 3:6
Aslan Karacev (RUS, 140.) – TOMÁŠ MACHÁČ (246.) 6:4, 6:4

Hach Verdugo (MEX), Van De Zandschulp (NED) – Vasilevski (BLR), Vega Hernandez (ESP) 3:6, 4:6
I. Sabanov, M. Sabanov (oba CRO) – Lindstedt (SWE), Stachovskij (UKR) 5:7, 1:6
Griekspoor, Haase (oba NED) – Balaji (IND), Gabašvili (RUS) 6:4, 6:0
Arends, Pel (oba NED) – Heliovaara (FIN), Molčanov (UKR) 6:3, 3:6, 10:6
Diez (CAN), Ivaška (BLR) – KOLÁŘ, ROSOL 6:7(3), 6:7(5)
Klein (SVK), VRBENSKÝ – Kližan (SVK), Troicki (SRB) 4:6, 7:6(8), 10:8
Drzewiecki, Walkow (oba POL) – Goransson (SWE), G. Oliveira (POR) 6:4, 7:6(4)
Sitak (NZL), Zelenay (SVK) – PAULSON, SVRČINA 6:4, 6:2