Ostrava Open: Kopřiva a Kolář vybojovali hlavní soutěž

- redakce

V Praze v neděli skončil druhý český challenger, v Ostravě mezitím paralelně startuje ten třetí. Vít Kopřiva uspěl proti Němci Bachingerovi a po třísetovém klání postoupil do hlavní soutěže. Přímý souboj o další volné místo v hlavní soutěži ovládl Zdeněk Kolář, který v českém derby zápasil tři hodiny s Michaelem Vrbenským. Na rozdíl od pražských challengerů, kde si hlavní soutěži zahrálo 48 tenistů, je v ostravském pavouku pouze 32 míst. Denní program začíná v 11 hodin, turnaj je přístupný divákům.

Kolář po velkém boji zdolal v Ostravě Vrbenského
České derby jako řemen sehráli v Ostravě Zdeněk Kolář (224.) s Michaelem Vrbenským (308.). Skoro tři hodiny se oba tenisté přetahovali ve finále kvalifikace ostravského challengeru o místo v hlavní soutěži. Velice těsný souboj nakonec vyhrál zkušenější z obou Čechů – Zdeněk Kolář. Ten musel otáčet po prvním setu, ale nakonec vyhrál 3:6, 6:4 a 7:5.

Kopřiva zvládl i druhý kvalifikační zápas
Vít Kopřiva (320.) potvrdil v Ostravě formu. Ve finále kvalifikace místního challengeru si ve třech setech poradil s Němcem Matthiasem Bachingerem (267.), kterého zdolal 1:6, 7:6(4) a 6:2. Kopřiva přitom nezačal vůbec dobře a první set byl jasnou záležitostí soupeře. Pak ale český reprezentant hru srovnal, dokázal ovládnout tiebreak druhého setu, což Bachingera zlomilo. Ve třetí sadě už si Kopřiva celkem jistě dokráčel pro postup do hlavní soutěže.

Mats Moraing (GER, 257.) – Malek Džazírí (TUN, 261.) 3:6, 6:3, 6:3
Marc-Andrea Hüsler (SUI, 297.) – Borna Gojo (CRO, 275.) 7:5, 7:6(1)
VÍT KOPŘIVA (320.) – Matthias Bachinger (GER, 267.) 1:6, 7:6(4), 6:2
ZDENĚK KOLÁŘ (224.) – MICHAEL VRBENSKÝ (308.) 3:6, 6:4, 7:5