Tipsport Elite Trophy: Triumf slaví růžový tým. Na charitu se vybralo přes půl milionu

V neděli se na pražské Štvanici rozhodovalo o osudu utkání mezi růžovým a černým týmem v charitativní soutěži Tipsport Elite Trophy. Na úvod denního programu pár Šafránek, Hindová zařídil černému týmu vedení díky vítězství nad duem Lehečka, Marková. Za růžové srovnala nová kapitánka Andrea Petkovicová, která zaskočila Karolínu Plíškovou. V rozhodujícím zápase si favorizovaná Iga Swiateková poradila s Denisou Hindovou, jež nastoupila jako náhradnice za zraněnou Karolínu Muchovou. Růžový tým tak srovnal sérii na 2:2 a díky lepší celkové bilanci zápasů celou akci ovládl.

Tipsport Elite Trophy: Růžový tým slaví celkové vítězství
Růžový tým v charitativní soutěži Tipsport Elite Trophy porazil ve čtvrtém zápase černý výběr 5:4, čímž vyrovnal stav série na 2:2. O celkovém prvenství růžového týmu více vyhraných dílčích utkání (24:21). Výtěžek této charitativní akce činí 547 600 korun. Finanční prostředky půjdou mimo jiné na natáčení příběhů vynikajících sportovců československé historie do sbírky Paměti národa.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

❕RŮŽOVÝ TÝM SE STÁVÁ ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM CHARITATIVNÍ SÉRIE TIPSPORT ELITE TROPHY❕ #tipsportelitetrophy #ruzovytym

Příspěvek sdílený Tipsport Elite Trophy (@tipsportelitetrophy),Srp 9, 2020 v 7:43 PDT

Swiateková potvrdila roli favoritky
Iga Swiateková z růžového týmu porazila v rozhodujícím utkání Denisu Hindovou z černého týmu 6:3 a 6:0. Polská tenistka, jež v utkání nepřišla o servis, se na kurtu zdržela pouze hodinu. Růžový tým díky ní porazil ve čtvrtém měření sil černý výběr v poměru 5:4 na zápasy.

Petkovicová porazila Kar. Plíškovou
Nová kapitánka růžového týmu Andrea Petkovicová porazila v soutěži Tipsport Elite Trophy kapitánku černého výběru Karolínu Plíškovou dvakrát 6:3. Německá tenistka v prvním setu dohnala manko brejku a průběh otočila. Ve druhém dějství získala vedení hned v úvodu a udržela ho až do konce střetnutí, které trvalo 63 minut. Stav utkání je nyní 4:4, o výsledku rozhodne souboj Igy Swiatekové a Denisy Hindové.

Černý tým vyhrál i druhý mix
Dvojice z černého týmu Václav Šafránek, Denisa Hindová porazila v charitativní soutěži Tipsport Elite Trophy pár Jiří Lehečka, Johana Marková 7:6(3), 2:6, 10:5 a zajistila svému týmu vedení 4:3 proti růžovému výběru. Vítězné duo v prvním setu otočilo stav 3:5 na gemy.

Růžový tým – Černý tým (Štvanice, tvrdý povrch) 5:4