Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: Turnaj poznal překvapivé semifinalisty. Kolodziejová a Siniaková úřadovaly

V Prostějově se rozhodlo o sobotních semifinalistech druhého dílu Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta. Druhou trofej stále může získat Jonáš Forejtek, který v pátek ztratil jen tři gemy. Forejtka doplní nejvýše nasazení Zdeněk Kolář a Lukáš Klein a Jiří Lehečka, který předvedl obrat s Janem Šátralem. Mezi ženami se do semifinále překvapivě podívala Veronika Vlkovská nebo Darja Viďmanová. Druhou dvojici bude tvořit Barbora Krejčíková a Miriam Kolodziejová.

Forejtek přišel o pouhé tři hry
Jonáš Forejtek bez problémů zvládl závěrečný zápas v základní skupině, kvalifikanta Petra Michneva rychle porazil 6:1, 6:2. Forejtek v zápase řádil na podání, svému protihráči ani jednou nedovolil získat tři a více fiftýnů na returnu.

Třetím semifinalistou je Klein
Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta zná třetího semifinalistu. Druhý nasazený Lukáš Klein (309.) nezaváhal s Davidem Poljakem (458.), kterého porazil 6:1, 6:4. Klein měl problémy jen na začátku druhého setu, ve kterém prohrával 0:2, brejk ale rychle stáhl, v devátém gemu počtvrté v zápase uspěl na returnu.

Lehečka postupuje po obratu
Jiří Lehečka (612.) se stal druhým semifinalistkou Moravian Open. Osmnáctiletý Čech si v pátečním zápase poradil se zkušenějším Janem Šátralem (374.) po sadách 6:7(6), 7:6(5), 6:2. Lehečka už prohrával 6:7, 1:3, za stavu 5:6 ve druhém setu byl na returnu dva míčky od prohry, sadu nakonec dotáhl do tiebreaku, ve kterém ho nezabrdila ani ztráta dvou minibrejků. Lehečkovi se v závěrečném setu podařily zužitkovat oba brejkboly.

Kolář vyhrál i potřetí a je v semifinále
Zdeněk Kolář plní v Prostějově i nadále roli hlavního favorita. V pátek porazil 228. hráč žebříčku ATP dvakrát 6:2 Adama Pavláska, s nímž za celý zápas neztratil vlastní servis. Ze skupiny A tak postoupila turnajová jednička do sobotního semifinále s plným ziskem šesti bodů a ztrátou jediného setu.

Nejedlý přehrál Siniakova
Pavel Nejedlý se s prostějovským turnajem rozloučil vítězstvím. Sedmadvacetiletý Čech zdolal v utkání tenistů, kteří v předešlých dvou dnech neuhráli ani set, o deset let mladšího Daniela Siniakova. Bratr Kateřiny Siniakové držel s favoritem krok jen v úvodech setů. V tom prvním zvládl reagovat na rychlý brejk a srovnat na 2:2, poté už ale dominoval Nejedlý. Ten do druhého setu vstoupil ztrátou podání, třemi brejky ovšem dějství otočil a vyhrál 6:3 a 6:2.

Semifinálové dvojice mužů
Zdeněk Kolář (228.) – Jonáš Forejtek (432.)
Lukáš Klein (SVK, 309.) – Jiří Lehečka (612.)

Smitková úřadovala nad Palicovou
Tereza Smitková se na závěr základní skupiny dočkala prvního vítězství. V utkání nad Barborou Palicovou ovšem přišla jen o pouhé tři gemy, šestnáctiletou soupeřku smetla 6:1, 6:2.

Vlkovská se raduje z postupu do semifinále
Překvapivou semifinalistku si připsala ženská dvouhra. Veronika Vlkovská (1003.) vyhrála rovněž třetí duel v základní skupině, když nad Nikolou Tomanovou (708.) zvítězila 3:6, 7:6(7), 6:3. Vlkovská se po druhém obratu v řadě utká o finále s Darjou Viďmanovou (-).

Krejčíková si připsala snadnou výhru
Barbora Krejčíková (115.) také ve třetím zápase na Moravia Open potvrdila roli druhé nejvýše nasazené tenistky. Během pátečního odpoledne přehrála Gabrielu Horáčkovou (646.) 6:3, 6:1, na výhru potřebovala necelou hodinu hry.

Viďmanová postoupila na úkor Brendy Fruhvirtové
Přímý souboj o semifinále ze základní skupiny A nakonec zvládla Darja Viďmanová. Sedmnáctiletá tenistka otočila duel proti Brendě Fruhvirtové, kterou porazila 2:6, 6:4, 6:2. Viďmanová po nevydařené první sadě ve druhém a třetím setu soupeřce nenabídla jediný brejkbol, naopak proměnila tři ze čtyř příležitostí.

Kolodziejová prolétla do semifinále
První jistou semifinalistkou ženské dvouhry se stala Miriam Kolodziejová. Členka širšího výběru fedcupového týmu v pátek potvrdila roli favoritky proti LIndě Noskové, s patnáctiletou nadějí českého tenisu si poradila dvakrát 6:1.

Siniaková se rozloučila vítězstvím
Nejvýše nasazená hráčka dvouhry Kateřina Siniaková na třetí pokus úřadovala. V pátečním střetnutí nedala šanci Anně Siskové, kterou smetla 6:0, 6:1. Siniaková během celého zápasu čelila dvěma brejkbolům, neodvrátila pouze ten první v úvodním gemu druhého setu. Posléze vyhrála šest gemů v řadě.

Laboutková otočila duel s Fruhvirtovou
Aneta Laboutková se v pátek odpoledne dočkala druhého prostějovstvého vítězství. Dvacetiletá tenistka dokázala zvrátit zápas proti Lindě Fruhvirtové, kterou přehrála 3:6, 6:4, 6:3.

Marková zvládla roli favoritky
Johana Marková porazila v Prostějově 6:3 a 6:2 Barboru Miklovou, která se tak s turnajem rozloučila bez zisku jediné sady. Druhá jmenovaná přitom začala dobře, když po úvodních třech gemech a dvou brejcích rychle vedla 3:0, pak ale získala favorizovaná Marková šest her v řadě a sadu otočila. V té druhé už poté vlastní servis neztratila a od stavu 1:2 další sérií pěti gemu za sebou duel dovedla do vítězného konce.