Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: V Prostějově vypadla nejvýše nasazená kvalifikace. Dařilo se mladíkům

- redakce

Druhý díl Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta má za sebou pondělní kvalifikaci. Do druhého kola postoupila většina favoritů, včetně Petra Nouzy nebo Robina Staňka. Naopak vypadla první nasazená ženské dvouhry Karolína Kubáňová.

Michnev přešel přes Paulsona
Petr Michnev svůj první zápas od poloviny března zvládl na výbornou. Třicetiletý tenista v úvodním kole kvalifikace přehrál o dvanáct let mladšího Andrew Paulsona 7:6(4), 6:3, v tiebreaku prvního setu přitom prohrával 1:3. V zápase byl jediný brejkbol, ten Michnev využil za stavu 1:0 ve druhé sadě.

Svrčina při postupu přišel o pět gemů
Jeden z favoritů kvalifikačních bojů Dalibor Svrčina ve svém prvním utkání porazil Adama Jurajdu 6:3, 6:2. Svrčina hned šestkrát v zápase svého protihráče brejkl, sám přišel o dva servisy.

Krumich nedal šanci Válkovi
Martin Krumich prolétl do druhého kola kvalifikace. Na úvod prostějovského vystoupení smetl Ondřeje Válka 6:1, 6:2. Krumich pětkrát v zápase vybojoval brejk, o své podání přišel pouze ve třetí hře úvodního setu.

Nouza ustál zápas s patnáctiletým Petrem
Nejvýše nasazený hráč kvalifikace Petr Nouza postoupil do druhého kola. Ve svém úvodním zápase si poradil s loňským vítězem Turnaje mistrů do 14 let Vojtěchem Petrem 6:3, 6:4. Nouza během celého zápasu zaváhal pouze v pátém gemu, kdy nedokázal potvrdit brejk na 4:1. Vzápětí ale podruhé uspěl na returnu, třetí brejk přidal na začátku druhé sady.

Viďmanová uspěla nad nejvýše nasazenou Kubáňovou
Darja Viďmanová se probojovala do druhého kola kvalifikace. Aktuálně čtyřicátá hráčka juniorského kombinovaného žebříčku zvládla duel proti nejvýše nasazené Karolíně Kubáňové, kterou udolala 6:3, 5:7, 10:7. Viďmanová ve druhé sadě byla dvakrát o brejk nahoře, zisku sady jí nakonec nepomohlo ani deset odvrácených brejkbolů. V super tiebreaku okamžitě smazala ztrátu prvního rebrejku soupeřky, během dvouhodinového zápasu se v závěru radovala právě mladší Vidmaňová.

Bartůňková nezaváhala proti Štruplové
Nikola Bartůňková v prvním kole kvalifikace zvládla roli favoritky, když přehrála Julii Štruplovou dvakrát 6:4. Bartůňková ve druhé sadě vedla už 5:1 a měla náskok dvou brejků, o které přišla, v desátém gemu ale potřetí v setu získala gem při servisu protihráčky.

Hájková udolala Hindovou
Klára Hájková si zahraje ve druhém kole kvalifikace. V úvodním zápase po téměř dvou hodinách zdolala Denisu Hindovou 7:6(5), 6:7(4), 10:6. Jak Hájková (v prvním), tak Hindová (ve druhém) setu měli o brejk navrch, výhru v setu stvrdily až ve zkrácené hře. V super tiebreaku bylo k vidění deset minibrejků, o dva více si vypracovala Hájková.

Vlkovská nedopustila překvapení s Tomajkovou
Veronika Vlkovská nebude chybět v zápase o finále kvalifikace ženské dvouhry. Hráčka na rozmezí první tisícovky přehrála dorostenkyni Kristýnu Tomajkovou 6:2, 6:4.

Hrabalová si poradila s druhou nasazenou Pulchartovou
Druhé kolo kvalifikace nemine ani Kristýnu Hrabalovou. Čtyřiadvacetiletá tenistka v pondělí dopoledne dokázala najít recept na druhou nejvýše postavenou hráčku Laetitiu Pulchartová, kterou porazila 6:4, 6:3. Hrabalová přitom v úvodní sadě s protihráčkou prohrávala 1:3,

Šmejkalová vyřadila zkušenější Přádovou
Patnáctiletá Amélie Šmejkalová si v úvodním kole kvalifikace ženské dvouhry vyšlápla na zkušenější Martinu Přádovou, kterou přehrála 6:1, 2:6, 10:0. Šmejkalová po jednoznačném úvodním setu ve druhé sadě dvakrát přišla o servis, v následném super tiebreaku však neztratila jediný míček.