4. 7. 2020
Zpravodajství Reprezentace

Debutantka Martincová sahala po vítězství. Pauza mě zastavila, litovala

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z BRATISLAVY: Klíčovým okamžikem souboje Terezy Martincové a Viktórie Kužmové v bratislavské aréně bylo zdravotní ošetření slovenské hráčky za stavu 3:4 ve třetím setu. Po této pauze Kužmová předvedla vynikající hru na returnu, získala rozhodující brejk a utkání následně rychle doservírovala.

Bitva servisů první reprezentační vítězství Tereze Martincové nepřinesla. Pětadvacetiletá Češka bojovala ze všech sil, nakonec ale slovenské jedničce Viktórii Kužmové v Poháru přátelství podlehla po více než dvou hodinách 6:7(6), 6:4 a 3:6.

„Zápas byl náročný. Na servisu mi soupeřka skoro nedala šanci, dařil se nám oběma. Nicméně sehrály jsme i slušné výměny,“ ohlédla se za svým premiérovým reprezentačním startem Martincová.

Ještě před začátkem duelu zažila nová členka fedcupového výběru symbolický okamžik – první reprezentační nástup i s národní hymnou. „Nikdy jsem nezažila, abych stála na kurtu a hrála česká hymna. Byl to příjemný pocit, jsem za to strašně ráda,“ neskrývala spokojenost Martincová.

Jako vždy vyzbrojená zarputilostí pak česká bojovnice při svém podání dlouho dominovala, a to až do stavu 3:4 v rozhodujícím setu. Pak ale nestačila na nápor agresivně returnující Slovenky, jež předtím narušila tempo hry zdravotním ošetřením.

„Najednou byla pauza a já jsem se zastavila. Soupeřka mi tam hned utnula dva výborné returny a najednou to bylo 0:30,“ vrátila se k rozhodujícímu momentu Martincová.

Debutantka se tedy vysněné výhry (zatím) nedočkala. Zasloužená pochvala od nehrajícího kapitána Petra Pály ji však neminula. „Jsem určitě spokojen. Bylo to velmi dobré a těsné utkání, rozhodly maličkosti,“ zmínil český lodivod.

Další šanci na první úspěch v české reprezentaci bude mít Martincová v neděli, kdy má podle plánů narazit na Annu Karolínu Schmiedlovou. „Viděla jsem ji párkrát hrát, ale už je to nějaký čas. Budu vycházet z jejího zápasu proti Markétě, který jsem sledovala,“ doplnila před prvním vzájemným soubojem debutantka.

Tereza Martincová

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Zastavit soupeřku ošetřováním je známá Liptákova "finta". Ten trapný ubožák ji používá vždy, když jeho svěřence teče do bot. Své ví třeba Petra, která v jednom zápasu dusila Cibulkovou. Po jejím "ošetřování" vypadla z rytmu. Lipták s Cibulkovou se na sebe ušklíbali. Petra nakonec zařadila vyšší stupeň a Cibulkovou z kurtu vypráskala. Ta odcházela s brekem. Tak to prostě chodí u Liptáků. Trapnost, trapnost, trapnost. Nic si z toho, Terezko, nedělej! Příště už to budeš vědět a koncentraci si pohlídáš.

US Open přišel o další hvězdu. Je to příliš nebezpečné, říká vítězka Roland Garros. Přijede do Prahy?

Blížící se US Open přišel o další jméno. Po odhlášení první hráčky světa Ashleigh Bartyové a čínské jedničky Čchiang Wang se v krátkém sledu omluvila i Jelena Ostapenková.…

Nejmenovaná tenistka byla v Palermu pozitivně testována na koronavirus

Takový restart sezony si profesionální asociace WTA rozhodně nepředstavovala. Podle dostupných informací byla jedna z tenistek ještě před začátkem sobotní kvalifikace pozitivně…

Martincová se v Palermu nekvalifikuje. Skrečovala nasazené šestce

Řady českých tenistek se na turnaji WTA nerozšíří. Tereza Martincová (133.) svůj zápas druhého kola s nasazenou šestkou Aljaksandrou Sasnovičovou (119.) po prohraném prvním setu …

Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: Vrbenský obral Forejtka o hattrick, Viďmanová slaví po obratu

Třetí ze série turnajů Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta poznal v neděli své další dva vítěze. Jonáš Forejtek se hattricku nedočkal, ve finále totiž prohrál s Michaelem…

Bezpečnost na prvním místě. Kyrgios vzdal US Open a tvrdě sepsul kolegy

Byť plánovaný restart sezony konečně probíhá, ne každý se do něj hodlá okamžitě zapojit. Dalším z hráčů, kteří se rozhodli vynechat blížící se grandslamové US Open, je australská…

První turnaj po restartu. Vondroušová druhou nasazenou, Plíšková proti světové dvacítce

V italském Palermu se konečně tenisoví příznivci dočkali. Po dlouhé pauze, kterou způsobila pandemie koronaviru, je WTA zpět a na úvodním podniku restartované sezony nebudou…

Další články