4. 7. 2020
Zpravodajství Reprezentace

Bratislavská „Austrálie“ Vondroušové svědčí. Všichni jsme si tady blízcí, říká

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z BRATISLAVY: Po čtyřech měsících se Markéta Vondroušová dočkala možnosti vycestovat do zahraničí, a to rovnou ve velkém stylu. Na Slovensku jí totiž dělají společnost kamarádky, přítel i trenér. Skvělá atmosféra v české fedcupové reprezentaci je na Vondroušové znát, při cestě za jasným triumfem nad Annou Karolínou Schmiedlovou v Poháru přátelství se na kurtu zdržela sotva hodinu.

Markéta Vondroušová na dnešní tiskové konferenci v Bratislavě nešetřila úsměvem. A není divu, vždyť v Poháru přátelství zničila slovenskou soupeřku Annu Karolínu Schmiedlovou po setech 6:1 a 6:2. Stačilo jí k tomu 63 minut.

„Kajka ještě nehrála tolik zápasů, naopak já mám už nějaké za sebou a je to znát. Zvládla jsem to dobře, stíhala jsem i údery soupeřky. Čekala jsem to těžší,“ ohlédla se za úspěšnou misí čerstvě jednadvacetiletá Vondroušová.

Finalistka loňského Roland Garros navíc zvítězila bez ztráty servisu, hned dva ze tří brejkbolů Slovensky dokonce odvrátila přímým bodem z podání.

„Těší mě to, jelikož většinou si to uhrávám ve výměnách. Je to pro mě bonus,“ uvědomuje si osmnáctá tenistka žebříčku.

Jedinou komplikací pro Vondroušovou při jejím suverénním představení na modrém kurtu tak byly nepříjemné stíny, způsobené otevřenou střechou bratislavské AXA arény.

„Jak slunce pálilo do jedné strany kurtu, vzpomněla jsem si na Austrálii. Tady ale není takové vedro,“ culila se Češka, která si po dlouhé době první zahraniční pobyt užívá.

V Bratislavě jí dělají příjemnou společnost nejen týmové parťačky a zároveň kamarádky Miriam Kolodziejová a Tereza Martincová, ale i trenér Jan Hernych a přítel.

„Po čtyřech měsících jsme konečně vyjeli za hranice. Byl to pro nás zážitek. Přítel se mnou na zápasech v Česku nebyl. Když se teď hraje o víkendu, mohl jet. V týmu se všichni známe, jsme si blízcí. Užíváme si to,“ blaženě líčila Vondroušová.

To ale neznamená, že by „Maky“ zapomínala na tenisové povinnosti. Vždyť v neděli by měla nastoupit jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. „Po těch čtyřech měsících jsem připravená na vše,“ odmítla závěrem jakékoliv pochybnosti.

Markéta Vondroušová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 29.9.2020: Karolína Plíšková v Paříži potvrdila roli favoritky

Na antukovém Roland Garros se v úterý uskuteční poslední část zápasů prvního kola dvouhry. V akci už byla turnajová dvojka Karolína Plíšková, která po velkém boji přehrála…

Sklapni, Matsi, nikoho nezajímáš! Kyrgios se na Twitteru opřel do Wilandera

Debata ohledně budoucnosti Andyho Murrayho nabírá na obrátkách. Poté, co se na jeho adresu nepříliš lichotivě vyjádřil expert Eurosportu Mats Wilander, se svého britského kolegy a…

Veselý v Paříži vyhrál po třech letech: Mám sebevědomí, chci zpět březnovou formu

Pro Jiřího Veselého se počasí na Roland Garros oproti hráčům v pondělní rundě umoudřilo. Místo kulichu a teplé péřovky mohl sedět o přestávkách jen v tričku a šortkách. Přesto to…

Roland Garros: Veselý vyhrál na French Open po třech letech, postupuje i Kristýna Plíšková

Na grandslamovém Roland Garros v pondělí pokračovalo první kolo hlavní soutěže. Naskočilo do něj hned šest českých zástupců. Petra Kvitová nepřipustila komplikace proti Océane…

Denní menu, 28.9.2020: Kvitová i Siniaková v Paříži uspěly. Kolář ve Splitu postupuje

Na antukovém Roland Garros v pondělí pokračuje první kolo hlavní soutěže, zasáhne do něj hned šest českých zástupců. Zdeněk Kolář vstoupil vítězně do antukového challengeru ve…

Zdravotně jsem nebyla v pořádku, smutnila Muchová. Proč brečela po testech?

Ne. Nebyla to Karolína ve stoprocentní pohodě. Ani tenisová legenda Chris Evertová, která v týdnu prozradila, že hru Karolíny „neskutečně miluje“, nemohla být spokojená. Olomoucká…

Další články