3. 7. 2020
Zpravodajství Reprezentace

Snad to holkám dá něco do budoucna, přeje si před derby kapitán Pála

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z BRATISLAVY: Bude to specifický zápas. Český fedcupový kapitán Petr Pála povede o víkendu své svěřenkyně do utkání proti Slovensku v klání nazvaném Pohár přátelství. Ačkoliv se nejedná o klasický soutěžní souboj, Pála neočekává nic podobného exhibici. „Počítám, že k tomu všichni přistoupí s maximální vážností,“ řekl Tenisovému světu.

V březnu byla v bratislavské AXA aréně slyšet čeština z úst daviscupových reprezentantů, nyní se ve stejné hale objevil český fedcupový tým, aby tam 4. a 5. července zabojoval proti Slovensku v Poháru přátelství.

Na rozdíl od fedcupových zápasů se Češky pod vedením nehrajícího kapitána Petra Pály neobjevily v dějišti na začátku týdne, ale až v pátek, tedy v den rozlosování.

„Zatím jsme toho v Bratislavě moc nestihli. Sraz jsme měli dnes. Petra Kvitová tady už včera trénovala, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Tereza (Martincová) dnes se mnou hrála asi půl hodiny,“ povídal v rozhovoru pro Tenisový svět čtyřiačtyřicetiletý Pála.

Veleúspěšný fedcupový kapitán očekává i s ohledem na absenci původní týmové jedničky Kvitové vyrovnaný a kvalitní federální souboj.

„Nedokážu odhadnout, jak to dopadne. Myslím, že se všichni na utkání těší. Oficiální los tomu dodal punc důležitosti. Hala je krásná, povrch spíše pomalejší,“ hodnotil Pála, jenž přeje všem zúčastněným hlavně pevné zdraví a žádné zranění.

„Kromě toho doufám, že utkání dá holkám něco do budoucna. Přece jenom je to zápas za reprezentaci, budou tady kamery nebo rozhodčí,“ vyjmenoval český lodivod.

Na soupisce české fedcupové reprezentace pro derby se Slovenskem bychom teď našli pouze tři jména – Markétu Vondroušovou, Terezu Martincovou a Miriam Kolodziejovou, jež nahradila zraněnou Petru Kvitovou. Pála tuto skromnější sestavu vybral proto, aby se všechny nominované mohly na kurtu předvést.

Podobně realizační tým je méně početný než obvykle, jeho část se totiž nachází v Praze u českého daviscupového výběru.

„Na tři dny není velký tým potřeba. Máme tady fyzioterapeuta Pavla Kovače a Martina Paštiku, velkou pomocí je také přítomnost osobních trenérů tenistek,“ doplnil k nadcházejícímu víkendovému derby Pála.

Česko-slovenský souboj fedcupových družstev odstartuje v sobotu ve 14 hodin zápasem Markéty Vondroušové a Anny Karolíny Schmiedlové. Po nich nastoupí na kurt Tereza Martincová a Viktória Kužmová.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Bez soutěžení se neobejdu! Sakkariová plánovala dočasný přesun k atletice

Při nekonání tenisových turnajů se nejčastěji zmiňovaly finanční problémy, které tenistům a tenistkám hrozí kvůli ztrátě peněžních odměn. Zapomínat by se ale jistě nemělo ani na…

Pražský challenger láká na Kohlschreibera či Fucsovicse. Nechybí ani čeští zástupci

Zatímco ženský okruh WTA se už turnajem v Palermu rozjel, muži na obnovení soutěžních akcí stále čekají. Dočkají se v týdnu od 17. srpna, kdy začnou challengery v Praze a italském…

VIDEO: Liberec viděl maratonskou výměnu, trvala minutu a půl

Pořádně dlouhá rozehra okořenila sobotní ženské semifinále na turnaji Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta v Liberci. Střihly si ji Anna Sisková s Veronikou Vlkovskou, které…

US Open přišel o další hvězdu. Je to příliš nebezpečné, říká vítězka Roland Garros. Přijede do Prahy?

Blížící se US Open přišel o další jméno. Po odhlášení první hráčky světa Ashleigh Bartyové a čínské jedničky Čchiang Wang se v krátkém sledu omluvila i Jelena Ostapenková.…

Nejmenovaná tenistka byla v Palermu pozitivně testována na koronavirus

Takový restart sezony si profesionální asociace WTA rozhodně nepředstavovala. Podle dostupných informací byla jedna z tenistek ještě před začátkem sobotní kvalifikace pozitivně…

Martincová se v Palermu nekvalifikuje. Skrečovala nasazené šestce

Řady českých tenistek se na turnaji WTA nerozšíří. Tereza Martincová (133.) svůj zápas druhého kola s nasazenou šestkou Aljaksandrou Sasnovičovou (119.) po prohraném prvním setu …

Další články