Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta: Bílý tým bez potíží zvítězil. Modří si připsali první výhru

- redakce

Druhým hracím dnem pokračovalo druhé kolo týmové soutěže Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. V pražských Spojích proti sobě hrály žlutý a modrý tým, druhý jmenovaný si pohlídal čtvrteční vedení 9:6 a nakonec vyhrál 19:9. V Prostějově dokráčel bílý výběr k jasnému vítězství 18:3 nad červeným celkem.

Modrý tým si připsal jednoznačnou výhru
Druhé kolo týmové soutěže Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta je u konce. Po bílém výběru se z vítězství radoval tým modrých, který na Spojích nedal šanci žlutému týmu po skóre 19:9.
Po úvodních dvou kolech se tak stoprocentní bilancí pyšní bílý celek, po jedné výhře si připsal modrý a červený tým. Žlutí prozatím na premiérový úspěch čekají.

Bílý tým byl suverénní i druhý hrací den
Bílý celek přehrál v soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta červený výběr 18:3 na zápasy. Bílí zvítězili v osmi z devíti pátečních dvouher, hraných na antuce v Prostějově. Tuto hegemonii dokázala narušit pouze Nelly Kněžková, jež udolala Lindu Noskovou. Závěrečné čtyřhry se po dohodě kapitánů už hrát nebudou.

Brenda Fruhvirtová porazila Palicovou
Třináctiletá Brenda Fruhvirtová si připsala vítězství dvakrát 6:3 nad šestnáctiletou Barborou Palicovou. Bílý tým tak na antuce v Prostějově pokračuje v dominanci, když vede už 14:2 na zápasy. K vítězství nad červeným týmem v soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta mu zbývá jediný úspěšný duel.

Poljak udolal Rosola, Kolář přetlačil Vrbenského
Soutěž Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta nabídla na antuce v Prostějově dva velmi vyrovnané duely, přičemž v obou nakonec zvítězil zástupce bílého týmu. David Poljak (463.) udolal Lukáše Rosola (180.) za hodinu a půl hry 6:7(5), 6:4 a 10:6. O pouhých pár minut později skončila vyrovnaná bitva, v níž Zdeněk Kolář (229.) porazil rozjetého Michaela Vrbenského (405.) 6:2, 4:6 a 10:8.

Lehečka ztratil jen tři hry
Osmnáctiletý Jiří Lehečka (617.) porazil na antuce v Prostějově Andrewa Paulsona (822.) 6:3 a 6:0. Lehečka proti o osm dní mladšímu Paulsonovi ztratil jednou podání, sám si připsal hned šest brejkbů a po pouhých 62 minutách dokráčel k jasnému vítězství.

V souboji mládí dominoval Svrčina
Dalibor Svrčina (858.) přehrál na antuce v Prostějově Martina Krumicha (1089.) za necelou hodinu 6:0 a 6:3. Sedmnáctiletý Svrčina v prvním setu proti stejně starému soupeři jasně dominoval. Ve druhém dějství přišel hned zkraje o servis. Manko brejku však brzy dohnal a následně získal i výhodu, kterou navzdory třem brejkbolům Krumicha udržel. Svrčina tak zajistil svému bílému týmu další bod a vedení 10:2 v souboji proti červenému výběru.

Žlutý tým – Modrý tým (Spoje) 9:19
Filip Duda (1113.) – Martin Damm (USA, 911.) 4:6, 1:2 skreč. Duda
Jiří Jeníček (1481.) – Vítek Horák (-) 1:6, 6:1, 5:7
Toby Alex Kodat (USA, 1216.) – Jiří Barnát (1512.) 6:2, 6:4
Nicole Gadientová (SUI, 1197.) – Amélie Šmejkalová (-) 3:6, 6:1, 4:6
Jesika Malečková (324.) – Darja Vidmanová (-) 6:2, 7:5
Johana Marková (403.) – Denisa Hindová (932.) 6:3, 4:6, 7:5
Marek Gengel (478.) – Václav Šafránek (321.) 2:6, 6:3, 10:12