Veterán na titul stále čeká. Pospíšil v egyptském finále padl po třech hodinách

Zkušený Jaroslav Pospíšil se v Egyptě k turnajové trofeji neprokousal. Ve finále turnaje v Šarm aš-Šajchu podlehl šestnáctiletému Italu Lucovi Nardimu po téměř tříhodinové bitvě 7:5, 4:6, 6:7(5).

Pospíšil vstupoval do finále v roli mírného favorita, nakonec ale po 170 minutách hry musel přijmout těsnou porážku, o které rozhodoval až tiebreak třetího setu.

Zápas měl přitom rozehraný velmi dobře. Vyhrál úvodní sadu a mohl být na koni. Jenže v prostředním dějství toho nevyužil a ve vyrovnaném boji, během něhož si oba hráči drželi servis, nevyužil hned tři brejkboly. Naopak Ital Nardi se prosadil v deváté hře a povedlo se mu doservírovat.

Rozhodující sada přinesla velmi rychlý brejk Itala, který si vypracoval postupně vedení 4:2. Pospíšil v tu chvíli zapnul a získal ztracené podání zpátky, ale znovu se dostal do problémů. V 11. hře prohrál podání a opět musel dotahovat. Nakonec si vynutil rozhodující tiebreak, v něm se ale k vytouženému mečbolu nepropracoval.

Devětatřicetiletý Pospíšil tak nadále čeká na singlový titul, který naposledy pozvedl nad hlavu v říjnu 2016.