Denní menu, 5.3.2020: Siniaková ztratila nadějné vedení se Zvonarevovou. Martincová vypadla

- Jan Vojkůvka, Radek Štohl

Českým tenistkám se ve čtvrtek na okruhu WTA nedařilo. Tereza Martincová padla s Viktorií Kužmovou ve třech setech, Kateřina SIniaková neudržela slibný náskok proti někdejší světové dvojce Věře Zvonarevovové.

Siniaková neudržela vedení se Zvonarevovou
Kateřina Siniaková (53.) na podniku kategorie WTA Challenger v Indian Wells vypadla v osmifinále dvouhry. Nejvýše nasazená hráčka turnaje prohrála s bývalou světovou dvojkou Věrou Zvonarevovou (319.) 6:3, 3:6, 4:6. Siniaková ve třetí hře ztratila podání, následně ale získala čtyři gemy v řadě a celý první set. Ve druhém setu Češka byla znovu o brejk pozadu, za stavu 2:4 ale podruhé získala rebrejk, který vzápětí nepotvrdila. Závěrečný set se pro favoritku vyvíjel lépe, vedla 3:1 a 40:0 při vlastním podání. O servis ale přišla, prohrála čtyři hry za sebou, což ji nakonec stálo zápas.

Martincová čtvrtfinále nevybojovala
Česko-slovenský osmifinálový souboj s Lyonu mezi Terezou Martincovou a Viktorií Kužmovou vyhrála po třísetovém boji Slovenka Kužmová 6:4, 4:6, 6:4. Martincová se svou soupeřkou sváděla vyrovnaný souboj, ale v rozhodující sadě se nedokázala prosadit na returnu, ač měla dva brejkboly, a po ztrátě servisu v páté hře se už do zápasu vrátit nedokázala.

Open 6éme Sens, Lyon (ženy, FRA, 251 750 USD, tvrdý povrch)
Viktoria Kužmová (SVK, 85.) – TEREZA MARTINCOVÁ (132.) 6:4, 4:6, 6:4

Oracle Challenger Series, Indian Wells (ženy, USA, 162 480 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (53.) – Vera Zvonarevová (RUS, 319.) 6:3, 3:6, 4:6

MTA Open, Antalya (ženy, TUR, 25 000 USD, antuka)
Oana Georgeta Simionová (ROU, 438.) – JESIKA MALEČKOVÁ (323.) 4:6, 3:6
MARKOVÁ, Radišičová (SLO) – Gjorčeská (MKD), Papamichailová (GRE) 6:2, 5:7, 10:3
Janiová (HUN), Abdelazizová (EGY) – Cakarevičová (FRA), MALEČKOVÁ 7:5, 6:4

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Katarina Kužmová (SVK, 1165.) – MONIKA KILNAROVÁ (495.) 4:6, 2:6
Nastja Kolarová (SLO, 419.) – LUCIE PETRUŽELOVÁ (1178.) 6:1, 6:0
Girardiová (ITA), KULHAVÁ – Cavalle-Reimersová (ESP), Marinkovičová (SRB) 3:6, 0:6

Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (957.) – Karola Patricia Bejenaruová (ROU, 1106.) 6:1, 6:2

Soho Square Egypt Men´s Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
ŠTĚPÁN PECÁK – Volodymyr Užilovskij (UKR, 1913.) 4:6, 0:6
Oleg Chotkov (UKR, 1042.) – DAVID POLJAK (474.) 6:4, 6:3
JAROSLAV POSPÍŠIL (678.) – Daniele Capecchi (ITA, 628.) 6:2, 6:3
HÁJEK, Vilardo (ITA) – Moraing, Rosenkranz (GER) 6:4, 6:2

Magic Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAL KONEČNÝ (671.) – Luca Giacomini (ITA, 683.) 7:5, 7:6(6)