Češi v akci: Kvitová v Tokiu postupuje, ostatním Češkám se nedařilo

- Daniel Kubelka, David Soumar

Bohaté zastoupení měl český tenis na asijských turnajích, nicméně úspěchu tentokrát mnoho nepobral. Z postupu do 2. kola v Tokiu se radovaly Petra Kvitová a Barbora Strýcová, jinak se ale Češkám nedařilo. V Číně neuspěla finalistka z minulého týdne Kateřina Siniaková, ani překvapení z Quebecu Tereza Martincová.

Kvitová porazila Brengleovou ve dvou setech

Vítězka turnaje z roku 2013 Petra Kvitová si na úvod poradila s šestadvacetiletou Američankou Madison Brengleovou. Světovou sedmdesátku porazila za 72 minut ve třetím vzájemném zápase vůbec poprvé. Rodačka z Bílovce zvítězila dvakrát 6:3, když za celý zápas jedinkrát neztratila servis, zatímco své soupeřce dokázala hned třikrát prorazit podání. V dalším zápase čeká na Kvitovou olympijská vítězka z Ria Monica Puigová.

Šafářová neuspěla v československém souboji

Dvouhra japonského podniku se v dalších kolech obejde bez Lucie Šafářové. Aktuálně 43. hráčka žebříčku v úvodním zápase nestačila na Slovenku Dominiku Cibulkovou, které podlehla ve třech setech 6:4, 1:6 a 5:7. Šafářová díky brejku v devátém gemu získala úvodní set, ve druhém však na světovou dvanáctku jasně nestačila a ve třetí sadě neudržela vedení 5:4 v závěru. Cibulková tak zvítězila ve čtvrtém vzájemném duelu ze sedmi.

Strýcová na úvod nezaváhala. Uspěla i v deblu

Barbora Strýcová potvrdila roli favoritky v zápase prvního kola turnaje v Tokiu. Thajku Varatchayu Wongteanchaiovou porazila na úvod svého japonského tažení za 65 minut hladce dvakrát 6:1.

Obdobně si česká tenistka vedla i v deblu po boku Indky Mirzaové. Ty sice proti duu Doiová, Naraová ztratily úvodní set v tiebreaku, ale zápas nakonec dokázaly poslat do supertiebreaku. Napínavou bitvu nakonec česko-indický pár zvládl 10:8 a slaví postup.

Brzký konec Siniakové, v Soulu končí v prvním kole

Kateřina Siniaková na svou finálovou účast v Tokiu nenaváže. V úvodním zápase turnaje v čínském Guangzhou totiž dvacetiletá Češka nečekaně klopýtla, když podlehla Estonce Anett Kontaveitové hladce dvakrát 1:6. České tenistce nevyšly začátky obou setů. V tom prvním až za stavu 0:5 odvrátila hrozbu "kanára", i ve druhé sadě uhrála mladá Češka jediný gem a zápas ztratila za 53 minut.

Plíšková ztratila nadějně rozehraný duel

Kristýna Plíšková končí na turnaji v Soulu v prvním kole. Česká tenistka sice v zápase proti Belgičance Flipkensové vyhrála první set v poměru 7:5, její soupeřka však dokázala duel otočit a dotáhnout do vítězného konce.

Martincová na kanadský úspěch nenaváže

V Soulu končí po prvním zápase také Tereza Martincová. Semifinalistka z Quebecu nedokázala najít recept na Ukrajinku Kozlovovou a padla ve dvou setech, 2:6 a 3:6.

GUANGZHOU INTERNATIONAL WOMEN'S OPEN (ženy, tvrdý povrch, 250 000 USD, 1. kolo dvouhry)

Anett Kontaveitová (EST, 129.) - KATEŘINA SINIAKOVÁ (53.)  6:1, 6:1
Viktorija Golubicová (SUI, 67.) - DENISA ALLERTOVÁ (89.)  3:6, 6:3, 7:6(4)

KOREA OPEN TENNIS SOUL (ženy, tvrdý povrch, 250 000 USD, 1. kolo dvouhry)

Kirsten Flipkensová (BEL, 58.) - KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (97.)  5:7, 6:2, 6:2
TEREZA MARTINCOVÁ (169.) - Kateryna Kozlovová (UKR, 98.)  2:6, 3:6

Okunová, Rusová (JPN/NED) - KUNČÍKOVÁ, STUCHLÁ  6:3, 7:6(5)

TORAY PAN PACIFIC OPEN TOKIO (ženy, tvrdý povrch, 1 000 000 USD, 1. kolo dvouhry)

PETRA KVITOVÁ (16.) - Madison Brengleová (USA, 70.)  6:3, 6:3
BARBORA STRÝCOVÁ (21.) - Varatchaya Wongteanchaiová (THA, 317.)  6:1, 6:1
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (43.) - Dominika Cibulková (SVK, 12.)  6:4, 1:6, 5:7

Doiová, Naraová (JPN) - STRÝCOVÁ, Mirzaová (IND) 7:6 (3), 5:7, 8:10

CHALLENGER TOUR

SIBIU OPEN 2016 (muži, antuka, 42 500 EUR+H, 1. kolo dvouhry)

JAN ŠÁTRAL (175.) - Lenny Hampel (AUT, 474.)

ITF/FUTURES

BTC CUP BRNO 2016 (ženy, antuka, 10 000 USD)

Brněnskému turnaji se věnujeme v samostatném článku

TOURNOI DE LA VILLE PLAISIR (muži, tvrdý povrch - hala, 25 000 USD, 1. kolo dvouhry)

TOMÁŠ PAPÍK (536.) - Peter Kobelt (USA, 395.)[8] 2:5 skreč Papík

ALSOLAIMANEYAH F25 Men's Futures (muži, antuka, 10 000 USD, 1. kolo čtyřhry)

C. Clarke, J. Clarke (GBR) - KOPŘIVA, POSPÍŠIL [2] 3:6, 2:6

SZIGETKÖZI OPEN DUNAKESZI (muži, antuka, 10 000 USD)

DAVID POLJAK (805.) - Gabor Borsos (HUN, 735.) 7:5, 6:3

Barrios, Nunez (CHI) - NEJEDLÝ, POLJAK [4] 7:6 (5), 6:4

2016 Coleman Vision Tennis Championships (ženy, tvrdý povrch, 75.000 USD, 1. kolo dvouhry)

BARBORA ŠTEFKOVÁ (167.) - Jamie Loebová (USA, 211.)  6:0, 2:6, 6:4

OPEN EMERAUDE SOLAIRE (ženy, antuka, 50 000 USD, 1. kolo dvouhry)

JESIKA MALEČKOVÁ (225.) - Josephine Boualemová (FRA, 422.)[Q]  6:4, 6:0
TEREZA SMITKOVÁ (198.) - Isabella Šinikovová (BUL, 145.)[1] 6:0, 6:1

SANTA MARGHERITA DI PULA (ženy, antuka, 10 000 USD, 1. kolo čtyřhry)

In-Albonová, Karamoková (SUI) - Buczynská (POL), KALAVSKÁ 6:0, 6:1