Denní menu, 25.2.2020: Martincová byla blízko velkému překvapení. Kar. Plíšková i Kvitová postoupily

Podnik v Dauhá pokračuje třetím dnem hlavních soutěží. Petra Kvitová po necelých čtrnácti dnech svůj zápas zvládla, přehrála Carlu Suarezovou-Navarrovou. Ještě rychlejší postup zaznamenala Karolína Plíšková, která s Američankou přišla o pouhé tři gemy. Barbora Strýcová naopak svůj duel dvouhry prohrála s Jelenou Ostapenkovou.

13:30

STRÝCOVÁ ZNOVU PADLA S OSTAPENKOVOU: Barbora Strýcová (34.) stále čeká na dvě výhry v řadě ve dvouhře, naposledy se jí to vydařilo při loňském semifinále Wimbledonu. Zkušená Češka v úterý prohrála s Jelenou Ostapenkovou (41.) 1:6, 2:6, s Lotyškou tak nevyhrála ani druhý vzájemný zápas. Strýcové nevyšel nástup do zápasu, prohrávala 0:4, když ve čtvrté hře nevyužila brejkbol. České tenistce se nedařilo ani ve druhém setu. Ačkoliv ve druhém gemu odvrátila čtyři brejkboly, tak za stavu 2:3 a 2:5 si opět neudržela servis.– Barbora Strýcová (34.) x Jelena Ostapenková (LAT, 41.), 1:6, 2:6

14:30

KVITOVÁ VYHRÁLA NAD ZKUŠENOU ŠPANĚLKOU: Petra Kvitová (11.) se po nemoci vrátila vítězně. Žebříčkově druhá nejlepší Češka dvouhry ve druhém kole Dauhá otočila zápas proti Carle Suarezové-Navvarové (70.), kterou porazila 4:6, 6:3, 6:0. Osmá nasazená se v osmifinále utká s přemožitelkou Barbory Strýcové Jelenou Ostapenkovou. – Carla Suárezová-Navarrová (ESP, 70.) – Petra Kvitová (11.), 6:4, 3:6, 0:6

Zápasu se podrobně věnujeme zde.

18:10

KAR. PLÍŠKOVÁ VE DRUHÉM SETU NADĚLILA KANÁRA: Karolína Plíšková (3.) zahájila své účinkování v Dauhá ve velké stylu. Česká hráčka ve druhém kole smetla hráčku z kvalifikace Bernandu Peraovou (63.) 6:3, 6:0. Plíšková vstoupila do utkání brejkem ve druhé hře, vzápětí si o podání přišla. Za stavu 3:2 ovšem podruhé v zápase uspěla při servisu soupeřky. Ačkoliv v osmé hře nevyužila tři setboly v řadě, následně ukončila první set. Třetí nasazená ve druhém setu dokázala využít všechny tři brejkboly, při vlastním podání ztratila tři fiftýny. – Karolína Plíšková (3.) x Bernanda Peraová (USA, 63.), 6:3, 6:0

Martincová byla blízko skalpu Sakkariové
Tereza Martincová (157.) na turnaji WTA v Dauhá dohrála ve druhém kole dvouhry. Česká hráčka, která se do hlavní soutěže dostala z kvalifikace, v zápase o osmifinále prohrála s patnáctou nasazenou Marií Sakkariovou (20.) 6:3, 6:7(5), 0:6. Martincová přitom ve druhém setu měla dvakrát o brejk navrch, tiebreak začala minibrejkem. Následně byla sama o minibrejk pozadu, dokázala však srovnat krok, v závěru zkrácené hry ale ztratila důležitý míček za stavu 4:4 při podání. Během třetího setu zatopila soupeřce nejvíce v šestém gemu, Češce ale nepomohly ani dva odvrácené mečboly. Martincová se i přes prohru dostane ke 130. místu světa.

L. Fruhvirtová je v semifinále čtyřhry
Linda Fruhvirtová hned při svém prvním turnaji ve čtyřhře mezi dospělými bude hrát o finále. Čtrnáctiletá tenistka a její deblová spoluhráčka Maja Chwalinská ve čtvrtfinále nižší kategorie v Altenkirchenu přehrály dvojici Kempenová, Thombareová 7:5, 6:3.

Lehečka zvládl první letošní zápas
Jiří Lehečka (618.) se poprvé od konce září představil na kurtech a hned si připsal vítězství. Osmnáctiletý Čech v prvním kole nižší kategorie v Trnavě přehrál Rusa Savrijana Danilova (583.) 6:1, 3:6, 6:4. Lehečka přitom v závěrečném setu prohrával 3:4 a byl na returnu. Mladý hráč se v dalším kole utká s domácí nasazenou jedničkou Lukášem Kleinem (310.).

Strýcová prolétla do čtvrtfinále čtyřhry
Barbora Strýcová si úterní čtyřhrou v Dauhá spravila chuť z nevydařeného vystoupení ve dvouhře. Společně se Su-wej Sie v osmifinále nedaly šanci dvojici L. Kičenoková, N. Kičenoková, kterou přehrály dvakrát 6:2. Nasazené jedničky během celého zápasu čtyřikrát uspěly na returnu, v závěrečném gemu odvrátily jeden brejkbol.

Hradecká na nasazené dvojky nevyzrála
Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou vypadly v osmifinále čtyřhry v Dauhá. Česko-slovinská dvojice v něm nestačila na druhý nejvýše nasazený pár turnaje Timea Babosová, Kristina Mladenovicová 6:4, 3:6, 6:10. Hradecká s Klepačovou měly našlápnuto k překvapení, vedly 6:4, 3:1, od té doby si ale dvakrát ztratily podání a rozhodoval tak super tiebreak. Nenasazené hráčky získaly výhodu dvou minibrejků a vedly 6:2, následně ovšem přišly o osm míčků za sebou.

WTA

Qatar Total Open 2020, Dauhá (ženy, QAT, 3 240 445 USD, tvrdý povrch)

Sie (TPE), STRÝCOVÁ – L. Kičenoková, N. Kičenoková (obě UKR) 6:2, 6:2

Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC, Acapuco (ženy, MEX, 275 000 USD, tvrdý povrch)
K. Bondarenková (UKR), Fichmanová (CAN) – BOUZKOVÁ, VORÁČOVÁ 4:6, 6:2, 12:10

Winter Moscow Open 2020 (ženy, RUS, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Dzalamidzeová (RUS), Grammatikopoulová (GRE) – Burdinaová (RUS), LABOUTKOVÁ 6:2, 6:2

Maria Šušarinaová (RUS, 743.) – ANETA LABOUTKOVÁ (772.) 6:7(5), 5:7

AK Ladies Open, Altenkirchen (ženy, GER, 25 000 USD, koberec – hala)
Valentina Ivachnenková (RUS, 238.) – MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (608.) 3:6, 2:6
MONIKA KILNAROVÁ (496.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (956.) 6:7(4), 0:6

Kempenová (GER), Thombareová (IND) – Chwalinská (POL), L. FRUHVIRTOVÁ 5:7, 3:6

MTA Open, Antalya (muži, TUR, 25 000 USD, antuka)
FOREJTEK, VRBENSKÝ – Leshem, Oliel (ISR) 7:5, 6:7(8), 10:4

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 25 000 USD, tvrdý povrch)
GENGEL, POLJAK – Capecchi, Maestrelli (ITA) 6:7(4), 6:4, 8:10

2020 1st Empire Men´s Indoor 15.000 USD, Trnava (muži, SVK, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Nik Razbrosek (SLO, 613.) – ANDREW PAULSON (802.) 7:5, 6:4
PETR NOUZA  (577.) – Jonas Trinker (AUT, 759.) 2:6, 6:7(2)
JIŘÍ LEHEČKA (618.) – Savrijan Danilov (RUS, 583.) 6:1, 3:6, 6:4

PETR HÁJEK (991.) – Pavel Šumeiko (1069.) 3:6, 6:3, 6:10
PETR MICHNEV (868.) – FILIP DUDA (1105.) 7:5, 6:3
DOMINIK REČEK (1565.) – Kai Lemstra (1538.) 6:7, 3:6
DALIBOR SVRČINA (969.) – Emilien Voisin (FRA, 1473.) 6:3, 6:1

Beck, Privara (oba SVK) – RIKL, ŠÁTRAL 5:7, 4:6

Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Angela Fitaová Boludaová (ESP, 706.) – GABRIELA HORÁČKOVÁ (639.) 6:1, 7:5
Darja Astachovová (RUS, 570.) – LAETITA PULCHARTOVÁ (899.) 6:1, 6:1

MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (938.) – Gabriela Nocile Tatarusová (ROU, 1136.) 6:3, 6:0

Glushková (ISR), SISKOVÁ – Bouzová Zanottiová, Morenová Barranquerová (obě ESP) 6:3, 3:6, 10:12
KOLODZIEJOVÁ, Škamlová (SVK) – Bergenová (UKR), Neplijovová (RUS) 3:6, 7:5, 10:5
Appletonová (GBR), Murtaová (POR) – HORÁČKOVÁ, Vasilecuová (ROU) 6:2, 3:6, 10:6
Aklerová (ISR), PULCHARTOVÁ – Gavrilová, Roscaová (obě ROU) 0:6, 0:6

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DARJA VIĎMANOVÁ (-) – Taylor Ngová (USA, 860.) 2:6, 2:6

Aršinkovová, Topalová (obě BUL) – Orlovová, L. PETRUŽELOVÁ 6:1, 6:1