Denní menu, 24.2.2020: Muchová prohrála s Bertensovou. Strýcová i Martincová postoupily

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Hned sedm českých tenistek se během dne představilo na štědře dotované akci v katarském Dauhá. O postup do druhého kola dvouhry úspěšně bojovaly Tereza Martincová, Barbora Strýcová, z elitního podniku naopak vypadly Markéta Vondroušová a Karolína Muchová. Ve čtyřhře uspěly všechny tři Češky.

13:30

STRÝCOVÁ PO DEVÍTI LETECH PŘEHRÁLA MARTIČOVOU: Barbora Strýcová (34.) oplatila Petře Martičové (14.) týden starou porážkou z Dubaje. Češka svoji o čtyři roky mladší soupeřku přehrála v pondělním prvním kole v Dauhá 4:6, 6:1, 6:2. Strýcová se ve druhém utkání potká s Jelenou Ostapenkovou (41.). – Petra Martičová (CRO, 14.) x Barbora Strýcová (34.), 6:4, 1:6, 2:6

15:00

MUCHOVÁ V DAUHÁ NEVYUŽILA ŠANCE: Karolína Muchová (27.) na turnaji WTA v Dauhá vypadla ve druhém kole dvouhry. Česká tenistka v zápase o osmifinále prohrála se sedmou nasazenou Kiki Bertensovou (6.) 2:6, 4:6: Muchová do zápasu nevstoupila ideálně, neudržela si dva úvodní servisy, za stavu 0:4 ke všemu nevyužila brejkbol. Ve druhém setu se hrál o poznání vyrovnanější tenis, Muchová ve druhé hře nevyužila dvě šance na returnu, za stavu 2:2 si potřetí v zápase přišla o servis. Jelikož do konce utkání neproměnila další tři příležitosti při podání soupeřky, s turnajem se loučí. – Kiki Bertensová (NED, 6.) x Karolína Muchová (27.), 6:2, 6:4

17:30

KOLÁŘ PADL S JANOWICZEM: Kolář ve Francii prohrál s Janowiczem
Čerstvý daviscupový reprezentant Zdeněk Kolář (222.) na challengeru ve francouzském Pau dohrál v prvním kole dvouhry. Třiadvacetiletý hráč v něm nestačil na někdejší světovou čtrnáctku Jerzyho Janowicze (1039.), se kterým prohrál 4:6, 5:7. Kolář během utkání nevyužil jeden brejkbol, stalo se tak hned ve druhé hře utkání. Sám naopak podání ztratil dvakrát, závěrečné dva gemy nezískal jediný míček. Janowicz ho zasypal třiadvaceti esy. – Zdeněk Kolář (222.) x Jerzy Janowicz (POL, 1039.), 4:6, 5:7

Bouzková končí v prvním kole Acapulca
Marie Bouzková (57.) na turnaji WTA v Acapulcu vypadla v prvním kole dvouhry. Třetí nasazená v něm nestačila na Tatjanu Mariaovou (90.) 4:6, 6:1, 2:6. Bouzková po srovnání 1:1 na sety získala ve třetím gemu třetí sady brejk, o který ale záhy přišla, stejně jako o zbývající čtyři gemy zápasu.

Krejčíková se Siniakovou ztratily čtyři gemy
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou úspěšně zvládly vstup do čtyřhry v Dauhá. České tenistky ve druhém kole zametly s dvojicí Ninomijaová, Z. Jang 6:1, 6:3. Čtvrté nasazené mohly zápas ukončit za stavu 5:1 na returnu, nevyužily však dva mečboly v řadě. Vzápětí promarnily další dva při vlastním podání, utkání zakončily až v následující hře po šesté využité šanci.

Hradecká ve čtyřhře začala obratem
Lucie Hradecká úspěšně vstoupila do turnaje čtyřhry v Dauhá. Česká tenistka a její deblová parťačka Andreja Klepacová v prvním kole přehrály dvojici Š. Čang, S. Čeng 3:6, 6:3, 10:7. Hradecká s Klepacovou po nevydařené první sadě prohrávaly ve druhém setu 0:2. Ačkoliv po srovnání na 2:2 znovu ztratily podání, tak čtyřmi vítěznými gemy v řadě vybojovaly super tiebreak. V něm byly dvakrát o minibrejk pozadu, přesto dokázaly postoupit.

Martincová porazila Dojovou i v hlavní soutěži
Tereza Martincová (157.) v Dauhá našla recept na Misaki Dojovou (89.) také v hlavní soutěži. Martincová si s Dojovou nejprve poradila ve finále kvalifikace, Japonka se však mezi nejlepší dostala jako lucky loser. Češka ovšem Dojovou porazila také v pondělí, když po sadách 6:2, 3:6, 6:2 postoupila do druhého kola. Martincová se v utkání o osmifinále střetne s patnáctou nasazenou Marií Sakkariovou (20.).

Vondroušová končí v Dauhá v prvním kole
Markéta Vondroušová (18.) podruhé za sebou prohrála utkání poté, co vyhrála první set. Dvacetiletá hráčka v úvodním kole Dauhá neudržela náskok s Saj-saj Čeng (37.), se kterou prohrála 6:1, 3:6, 2:6. Vondroušová po vítězném prvním setu prohrávala ve druhé sadě 0:2, okamžitě dokázala srovnat krok. Za stavu 3:4 však podruhé v setu ztratila podání. V závěrečné sadě se dvanáctá nasazená neprobojovala k jedinému brejkbolu, naopak ve dvou případech přišla o servis.