Denní menu, 22.2.2020: Strýcová obhájila titul v Dubaji! Macháč je premiérově ve finále

- Jan Havlovic

Barbora Strýcová s Tchajwankou Sie obhájily na turnaji Dubaji deblový titul! Nasazené jedničky přehrály v sobotním finále Barbora Krejčíkovou a Číňanku Čeng až v závěrečném supertiebreaku a slaví druhý titul v této sezoně. V katarské Dauhá uspěly Kateřina Siniaková i Tereza Martincová, které si v kvalifikace zajistily postup do hlavní soutěže. Životní úspěch slaví Tomáš Macháč, který poprvé v kariéře postoupil na challengeru do finále! Deblový titul získal Zdeněk Kolář a Robin Staněk.

NA ROZJEZD

11:30

SINIAKOVÁ USPĚLA V SOUBOJI SKVĚLÝCH DEBLISTEK A PROŠLA KVALIFIKACÍ: Kateřina Siniaková si zahraje potřetí v řadě v hlavní soutěži turnaje v katarském Dauhá. Třiadvacetiletá Češka uspěla v sobotním duelu finálového kola kvalifikace, když v souboji dvou výborných deblistek porazila Maďarku Timeu Babosovou za 73 minut po setech 6:3 a 6:4. Siniaková porazila Babosovou podruhé v řadě a srovnala vzájemnou bilanci na 2:2. – Kateřina Siniaková (58.) x Timea Babosová (HUN, 100.) – vzájemná bilance 1:2

HLAVNÍ CHOD

14:10

STRÝCOVÁ PŘEHRÁLA VE ČTYŘHŘE KREJČÍKOVOU A OBHÁJILA TITUL: Barbora Strýcová s Tchajwankou Su-Wej Sie obhájily na turnaji v Dubaji deblový titul. Nasazené jedničky zvítězily v sobotním finálovém duelu nad pátou nasazenou dvojicí Barbora Krejčíková – Saj-saj Čeng za necelé dvě hodiny po setech 7:5, 3:6 a 10:5. Pro nejlepší deblový pár světa je to již druhý titul v této sezoně, na začátku ledna totiž Strýcová se Sie triumfovaly v Brisbane. – Sie (TPE), Strýcová x Krejčíková, Čeng (CHN) 7:5, 3:6, 10:5

A KDO NEMÁ DOST...

13:10

MACHÁČ SI ZAHRAJE PREMIÉROVĚ VE FINÁLE CHALLENGERU: Tomáš Macháč slaví největší úspěch ve své dosavadní kariéře! Devatenáctiletý tenista postoupil premiérově na challengeru do finále, když v sobotním semifinálovém souboji porazil Belgičana Rubena Bemelmanse za 72 minut po setech 6:2 a 6:4. Macháče čeká po turnaji v německém Koblenz zcela jistě postup do elitní třístovky světového žebříčku. O premiérový titul z challengeru si zahraje proti lepšímu z dvojice Van De Zandschulp/Kuhn. – Tomáš Macháč (347.) x Ruben Bemelmans (BEL, 249.) 6:2, 6:4

Martincová míří v Dauhá do hlavní soutěže
Tereza Martincová (157.) si zahraje poprvé v této sezoně v hlavní soutěži turnaje WTA! Pětadvacetiletá tenistka zvládla sobotní finálové kolo kvalifikace, když vyřadila Japonku Misaki Dojovou (88.) za hodinu a půl hry po setech 7:5 a 6:1. Česká hráčka prohrávala v první sadě již 2:4, ale dokázala srovnat skóre a zaútočila v závěru setu při podání soupeřky. Druhý set byl již jasně v režii Martincové, která si v Dauhá zahraje při druhé účasti poprvé v hlavní soutěži.

Kolář slaví deblový titul
Zdeněk Kolář slaví na challengeru v italském Bergamu deblový titul! Český tenista společně s Italem Julianem Ocleppem zvítězili v sobotním finálovém duelu nad švýcarsko-italskou dvojicí Margaroli, Vavassori za pouhých 57 minut po setech 6:4 a 6:3. Pro třiadvacetiletého Koláře je to již sedmý deblový titul z challengerů.

Šátral přehrál v derby Svrčinu
Jan Šátral (398.) postupuje na turnaji v německém Oberhachingu do singlového finále! Devětadvacetiletý tenista přehrál v sobotním ryze českém semifinálovém souboji o dvanáct let mladšího Dalibora Svrčinu (969.) za 71 minut po setech 6:2, 6:4. Šátral bude v nedělním finálovém souboji usilovat o dvanáctý singlový titul z okruhu ITF v kariéře.

Forejtek v sobotu dvakrát zvítězil a je ve finále
Jonáš Forejtek (476.) zvládl na turnaji v turecké Antalyi náročný sobotní program, když vyhrál dva singlové zápasy a zahraje si o titul! Osmnáctiletý tenista navázal na dopolední výhru nad Izraelcem Olielem, když v semifinále porazil Francouze Julese Okalu za hodinu hry po setech 6:1, 6:2. Forejtek si v nedělním finále zahraje o druhý singlový titul na okruhu ITF.

Staněk si zahraje o titul
Robin Staněk (682.) si zahraje po čtyřech měsících znovu o singlový titul na okruhu ITF. Pětadvacetiletý tenista si v sobotním semifinále poradil v egyptském Šarm aš-Šajchu s Italem Jacopo Berrettinim (495.), kterého porazil za 80 minut po setech 7:5 a 6:4. Staněk si zahrál singlové finále naposledy v říjnu loňského roku, když opanoval turnaj v Olomouci. Český tenista bude útočit na celkově čtvrtý singlový titul z okruhu ITF.

Staněk slaví deblový titul
Robin Staněk triumfoval ve čtyřhře na turnaji v egyptském Šarm aš-Šajchu. Pětadvacetiletý tenista získal premiérový deblový titul na okruhu ITF, když po boku Nizozemce Pela porazil v sobotním finále kanadskou dvojici Manji, Stevenson za hodinu a půl hry po setech 7:6(5), 3:6 a 10:8. Česko-nizozemský pár prohrával v rozhodujícím supertiebreaku již 6:8, ale čtyřmi body v řadě utkání rozhodl.