Denní menu, 21.2.2020: Dubaj uvidí české finále! Macháč opět neztratil set, Dauhá nabídlo derby

- Filip Lefenda, Jan Vojkůvka

Barbora Krejčíková i Barbora Strýcová postoupily do finále čtyřhry v Dubaji, kde budou v souboji o titul stát na opačných stranách sítě. V Koblenzu zatím neztratil ani sadu Tomáš Macháč, jenž vyrovnal vítězstvím nad Bulharem Kuzmanovem své challengerové maximum. V Dauhá začíná kvalifikace dalšího podniku WTA, v němž se ve vzájemném souboji střetly Češky Kristýna Plíšková s Terezou Martincovou.

13:00

MACHÁČ VYROVNAL CHALLENGEROVÉ MAXIMUM: Tomáš Macháč zvládl na turnaji v Koblenzu i další překážku a postupem do semifinále vyrovnal své maximum na turnajích ATP Challenger Tour. V utkání s Bulharem Dimitarem Kuzmanovem vyhrál dvakrát 6:4, vítězství přitom mohlo být i jednoznačnější. V prvním setu Macháč neudržel vedení 3:1 a přišel o výhodu brejku. Tu však vzápětí získal zpět a úvodní sadu dopodával. Ve druhé sadě Macháč vedl dokonce 5:1 s výhodou dvou brejků. Závěr střetnutí ale nechal trochu zdramatizovat a prohrál tři hry v řadě. Nakonec ovšem dokázal duel doservírovat a svůj náskok udržel. – Dimitar Kuzmanov (BUL, 327.) x Tomáš Macháč (347.) 4:6, 4:6

17:30

STRÝCOVÁ VYBOJOVALA FINÁLE: Dlouhé čekání na zápas Barboru Strýcovou a Su-wej Sie z rovnováhy nevyvedlo. V semifinále turnaje v Dubaji si dokázaly poradit s kanadsko-čínskou dvojicí Dabrowskou a Čang 7:5, 6:3 a prošly do utkání o titul. V něm se utkají s česko-čínským párem Barborou Krejčíkovou a Saj-saj Čeng. – Sie (TPE), Strýcová x Dabrowská (CAN), Š. Čang (CHN) 7:5, 6:3

16:30

ČESKÉ DERBY V DAUHÁ VYHRÁLA MARTINCOVÁ:  Tereza Martincová (157.) si poradila v úvodním kole kvalifikace v katarském Dauhá se svou krajankou Kristýnou Plíškovou (67.), jež byla favoritkou utkání. Martincová ovšem dokázala zvítězit 7:6(5) a 7:5, díky čemuž si vybojovala účast ve finále kvalifikace. V prvním setu si obě hráčky držely podání až do tiebreaku, přičemž Martincová nevyužila ve 12. hře dva setboly. Po vyhrané první sadě dokázala hráčka druhé stovky světa utéct do vedení 4:2 a byť výhodu brejku neudržela a dokonce čelila setbolu, tak koncovka zápasu patřila právě jí. – Kristýna Plíšková (67.) x Tereza Martincová (157.) 6:7(5), 5:7

Siniaková potvrdila v Dauhá roli favoritky
Po úspěšném vystoupení v Dubaji, kde se Kateřina Siniaková (58.) protáhla skrz kvalifikaci až do osmifinále, ji podobná úloha čeká i v Dauhá. V úvodním kole kvalifikace se české hráčce povedlo na své výkony navázat a smetla Číňanku Sin-jun Chan (190.) po setech 6:2, 6:2 a prošla do finálového kola.

Krejčíková si v Dubaji zahraje o titul
Barbora Krejčíková postoupila na turnaji v Dubaji do deblového finále, když spolu se Saj-saj Čeng zdolaly americké duo Krawczyková, Riskeová dvakrát 6:2. Čtyřiadvacetiletá Češka, která startuje po boku o dva roky starší Číňanky po třech letech, v něm může narazit na krajanku Barboru Strýcovou, jež své semifinále odehraje v podvečerních hodinách.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Staněk prolétl do semifinále
Výborné utkání odehrál ve čtvrtfinále podniku v egyptském Šarm aš-Šajchu Robin Staněk (682.). Pětadvacetiletý Čech povolil o šest let mladšímu Estonci Daniilu Glinkovi (1023.) jen dva uhrané gemy a poté, co soupeři nenabídl za celé střetnutí jediný brejkbol, postoupil po výsledku 6:0 a 6:2 do sobotního semifinále.

Svrčina je po obratu v semifinále
Dalibor Svrčina (969.) otočil v německém Oberhachingu čtvrtfinálový duel s domácím Timem Stodderem (1120.) a zahraje si v sobotu o finále. Teprve sedmnáctiletý český mladík zvítězil po setech 2:6, 7:5 a 6:1.

Šátral odvracel mečboly, prošel do semifinále
Jan Šátral (398.) měl velice slušně nakročeno do semifinále turnaje v Oberhachingu, kam se nakonec dostal, ale po nečekaně vydřeném vítězství 6:4, 5:7, 7:6(3). V souboji se Švýcarem Jakubem Paulem (673.) vedl ve třetím setu 4:2 a mířil za postupem, jenže následně přišel o podání a musel dokonce odvracet čtyři mečboly. Kritické okamžiky zvládl a v rozhodujícím tiebreaku už soupeře pokořil snadno 7:3.