Denní menu, 19.2.2020: Vondroušová přišla o velký náskok. Strýcová ani Siniaková nepřekvapily

České zápasy výrazně obohatily středeční program v Dubaji. Karolína Plíšková ve svém prvním utkání na turnaji přišla jen o tři hry, naopak skvěle rozehraný duel nedopadl dobře pro Markétu Vondroušovou. Set v osmifinále neuhrála Barbora Strýcová ani Kateřina Siniaková.

13:30

STRÝCOVÁ POČTVRTÉ PROHRÁLA S MARTIČOVOU: Barbora Strýcová (35.) si druhý úspěšný zápas ve dvouhře Dubaje nepřipíše. Zkušená Češka v osmifinále prohrála s Petrou Martičovou (15.) dvakrát 3:6, s Chorvatkou tak padla počtvrté v řadě. Strýcová hned v úvodní hře odvracela dva brejkboly, o dvě hry později si o podání již přišla. Během následujícího gemu měla pět příležitostí na rebrejk, ani jednu ze šancí nevyužila. O vyrovnanosti úvodu zápasu svědčila skutečnost, že čtyři gemy se hrály téměř půl hodiny. Česká hráčka ve zbytku sady nakonec přišla o podání ještě jednou. Na začátku druhého setu se Strýcové vydařil brejk, za stavu 2:1 o jeho výhodu přišla. Jelikož podání ztratila také v osmém gemu, turnaj ve dvouhře pro ni skončil. – Petra Martičová (CRO, 15.) x Barbora Strýcová (35.) 6:3, 6:3

11:00

KAR. PLÍŠKOVÁ S MLADENOVICOVOU ZTRATILA TŘI HRY: Karolína Plíšková (3.) si potřetí v řadě zahraje čtvrtfinále dvouhry v Dubaji. Druhá nasazená ve svém prvním zápase na turnaji smetla Kristinu Mladenovicovou (38.) 6:1, 6:2. O semifinále se utká s vítězkou utkání Jelenou Rybakinovou (19.). – Kristina Mladenovicová (FRA, 38.) x Karolína Plíšková (3.) 1:6, 2:6

Utkání jsme se podrobně věnovali zde.

15:15

SINIAKOVÁ PADLA PO ČTYŘECH VÝHRÁCH: Česká tenistka Kateřina Siniaková (58.) se loučí s turnajem v Dubaji v osmifinále. Poté, co zvládla tři zápasy v kvalifikaci a uspěla i v úvodním kole hlavní soutěže, byla nad její síly rozjetá Kazaška Jelena Rybakinová (19.), se kterou prohrála 3:6, 3:6. První set rozhodl brejk Rybakinové v šesté hře. I druhá sada vypadala, že bude zcela jednoznačná. Jenže Siniaková zabojovala a vzala si ve druhém gemu ztracené podání zpět. Pak ale prohrála dva své servisy a byla přinucena si vzít i pauzu na ošetření. Manko i přes bojovné nasazení nestáhla a s Dubají se rozloučila. – Jelena Rybakinová (KAZ, 19.) x Kateřina Siniaková (58.) 6:3, 6:3

Peschkeová ve čtyřhře nadělila kanára, přesto vypadla
Květa Peschkeová nerozšíří českou účast ve čtvrtfinále čtyřhry v Dubaji. Zkušená hráčka a její deblová parťačka Demi Schuursová prohrály s dvojicí Sofia Keninová, Bethanie Matteková-Sandsová 6:0, 0:6, 1:10.

Krejčíková postoupila do čtvrfinále čtyřhry
Český tenis bude mít ve čtvrtfinále čtyřhry v Dubaji minimálně dvě české hráčky. Po Barboře Strýcové uspěla také Barbora Krejčíková, která společně se Saj-saj Čeng přehrála debl Garciaová, Mirzaová 6:4, 6:2.

Strýcová ve čtyřhře začala suverénně
Barbora Strýcová si po neúspěšném osmifinále dvouhry spravila chuť ve čtyřhře. Společně se Su-wej Sie v osmifinále deblu porazily dvojici S. Chan, Š. Peng dvakrát 6:2, k výhře je nezastavila ani ztráta dvou podání.

Kolář ve čtyřhře vydřel postup do čtvrfinále
Zdeněk Kolář si na challengeru v Bergamu zahraje čtvrfinále čtyřhry. Společně s deblovým parťákem Julianem Ocleppem porazili dvojici Gaston, Lestienne 7:5, 6:7(9), 10:8, když za stavu 7:8 v super tiebreaku byli o minibrejk pozadu.

Nejedlý se o další překvapení nepostaral
Pavel Nejedlý (460.) dohrál na challengerovém turnaji v Bergamu ve druhém kole dvouhry. Čech, který se do hlavní soutěže dostal jako lucky loser a který v prvním zápase překvapil Juliana Ocleppa (310.), ve středu prohrál s Filippo Baldim (243.) dvakrát 3:6. Nejedlý po ztraceném prvním setu dohnal ve druhé sadě ztrátu jednoho brejku, ve zbytku zápasu však ztratil další dvě podání.

Kopřiva vyřadil čtvrtého nasazeného
Vít Kopřiva (317.) si podruhé v sezóně zahraje osmifinále challengeru. Dvaadvacetiletý Čech ve druhém kole vyzrál na nasazenou čtyřku Oscara Otteho (184.) 6:4, 7:6(4). Kopřiva se již ve třetí hře ujal brejku. Ačkoliv vzápětí o podání přišel, v deváté hře podruhé v utkání uspěl na returnu protihráče. Ve druhém setu český tenista prohrával 0:2, ale také jemu se vydařil rebrejk. Set nakonec dospěl do tiebreaku, ve kterém mladší z hráčů prohrával již 0:4, sedmi získanými míčky v řadě ale vybojoval postup. Kopřiva se o druhé čtvrtfinále sezóny utká s krajanem Tomášem Macháčem (347.).

Plíškovy se do čtvrtfinále nepodívají
Karolína a Kristýna Plíškovy v Dubaji nepostoupily do čtvrtfinále čtyřhry. České tenistky v osmifinále prohrály s dvojicí Carterová, Stefaniová dvakrát 4:6. Sedmadvacetileté hráčky si hned na úvod ztratily podání, ve zbytku setu již nebyl k vidění jediný brejkbol. Ve druhé sadě se za stavu 2:1 prodraly ke třem šancím na returnu v řadě, ani jednu z příležitostí ovšem nevyužily. Za stavu 3:3 si naopak podruhé v zápase přišly o podání, což bylo rozhodující.

Muchová s Vondroušovou odstoupily ze čtyřhry
Karolína Muchová s Markétou Vondroušovou nenastoupí do osmifinále čtyřhry Dubaji. Češky se měly utkat s dvojici Dabrowská, Š. Čang, kvůli zdravotním problémům Vondroušové, které ji sužovaly během druhého kola dvouhry, se rozhodly z duelu o čtvrtfinále odstoupit.

Vondroušová ztratila nadějné vedení
Markéta Vondroušová (17.) má za sebou zápas, který byl jako na houpačce. V utkání vedla nad Američankou Jennifer Bradyovou (52.) 6:4, 4:1 s výhodou dvou brejků, ale ve zbytku střetnutí uhrála jen jeden gem a duel prohrála 6:4, 4:6, 1:6. Podle konverzace s trenérem Janem Hernychem trápilo Češku v utkání zranění nohy, které ji začalo postupem času dost limitovat.

Šafránek s Masurem neproměnil mečbol
Václav Šafránek (322.) na challengeru v Koblenzu vypadl ve druhém kole dvouhry. Český tenista měl dobře rozehraný zápas s třináctým nasazeným Danielem Masurem (256.), se kterým prohrál 7:5, 6:7(2), 2:6. Šafránek po úspěšném prvním setu vedl ve druhé sadě 4:1 a měl brejk k dobru, o výhodu přišel v sedmém gemu. Oba hráči následně odvrátili brejkboly, posléze Čech za stavu 6:5 na returnu měl mečbol, který ovšem neproměnil. V závěrečném setu podával za stavu 2:1, od té doby ale přišel o pět her.

Forejtek v Turecku začal vítězně
Jonáš Forejtek (476.) úspěšně vstoupil do turnaje nižší kategorie v turecké Antalyai. Sedmý nasazený v úvodním kole dvouhry přehrál Japonce Naokiho Tajimu (650.) 6:4, 6:2.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 794 840 USD, tvrdý povrch)

KREJČÍKOVÁ, S. Čeng (CHN) – Garciaová (FRA), Mirzaová (IND) 6:4, 6:2
Keninová, Matteková-Sandsová (obě USA) – PESCHKEOVÁ, Schuursová (NED) 0:6, 6:0, 10:1

Rio Open presented by Claro (muži, BRA, 1 759 905 USD, antuka)
JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Demoliner (BRA), Middelkoop (NED) 5:7, 6:3, 10:8

Trofeo Perrel - Faip, Bergamo (muži, ITA, 46 600 EUR, tvrdý povrch – hala)
Filippo Baldi (ITA, 243.) – PAVEL NEJEDLÝ (460.) 6:3, 6:3

KOLÁŘ, Ocleppo (ITA) – Gaston, Lestienne (oba FRA) 7:5, 6:7(9), 10:8