Denní menu, 16.2.2020: Siniaková dál postupuje kvalifikací, Martincová ztratila vedení

Kvalifikace v Dubaji pokračovala svým druhým kolem. Favoritkou v boji o postup byla Kateřina Siniaková, jež také hladce ve dvou setech postoupila. V akci byla i Tereza Martincová, jež proti favoritce neudržela vedení. Marek Gengel v Egyptě na titul nedosáhl.

09:00

MARTINCOVÁ NEVYUŽILA VEDENÍ:  Tereze Martincové (153.) se nepovedlo v Dubaji projít do finálového kola kvalifikace, když prohrála dramatický souboj s Veronikou Kuděrmetovovou (38.) z Ruska. Martincová sice vyhrála první set a ve druhém dějství vedla 2:0, ale nakonec se musela před favorizovanou soupeřkou sklonit a prohrála 7:5, 3:6, 4:6. – Veronika Kuděrmetovová (38.) x Tereza Martincová (153.) 5:7, 6:3, 6:4

10:40

SINIAKOVÁ V DUBAJI POSTUPUJE: Kateřině Siniakové (59.) se v kvalifikaci na turnaji v Dubaji daří. I ve druhém kole si připsala výhru, když porazila Italku Giulii Gatto-Monticoneovou (149.) 6:1, 6:4. Vybojovala tak postup do finále kvalifikace, ve kterém si zahraje o hlavní soutěž s Belgičankou Alison van Uytvanckovou. – Kateřina Siniaková (59.) x Giulia Gatto-Monticoneová (ITA, 149.) 6:1, 6:4

09:00

GENGEL TITUL V EGYPTĚ NEZÍSKAL: Marek Gengel na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu na turnajovou trofej nedosáhl. V souboji s druhým nasazeným Alessandrem Begou z Itálie prohrál ve dvou setech 4:6, 5:7. Do prvního setu vstoupil sice výborně a vedl 3:1, ale o vedení přišel a ve zbytku utkání už výhodu brejku nevybojoval. – Marek Gengel (517.) x Alessandro Bega (ITA, 379.) 4:6, 5:7

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 794 840 USD, tvrdý povrch)
2. kolo kvalifikace
Veronika Kuděrmetovová (38.) – TEREZA MARTINCOVÁ (153.) 5:7, 6:3, 6:4
KATEŘINA SINIAKOVÁ (59.) – Giulia Gato-Monticoneová (ITA, 149.) 6:1, 6:4

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK GENGEL (517.) – Alessandro Bega (ITA, 379.) 4:6, 5:7

ZED Open Women's Tennis 60K, Káhira (ženy, EGY, 60 000 USD, tvrdý povrch)
MARTINA PŘÁDOVÁ (1033.) – Anna Zajaová (GER, 410.) 2:6, 1:6

Scottish Championships, Glasgow (ženy, GBR, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Katarzyna Pitaková (GBR, -) – ANETA LABOUTKOVÁ (768.) 4:6, 3:6

Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Gabriela Nicole Tatarusová (ROU, 1130.) – VERONIKA VLKOVSKÁ (1025.) 3:6, 6:3, 2:10
LAETITIA PULCHARTOVÁ (895.) – Anja Draskovičová (MNE, -) 4:6, 3:6

TOMÁŠ PAPÍK (-) – Piotr Matuszewski (POL, 1416.) 0:6, 0:1 skreč Papík

Daikin Open 2020, Oberhaching (muži, GER, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
PETR MICHNEV (867.) – Daniil Cebrenko (UKR, -) 6:0, 6:2
Kai Lemstra (GER, 1548.) – DOMINIK LANGMAJER (1820.) 6:1, 6:0
Patric Prinoth (ITA, 1820.) – PETR HÁJEK (994.) 6:7, 4:6

Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Lodewijk Weststrate (NED, 1820.) – VOJTĚCH VLKOVSKÝ (-) 6:3, 6:3