Denní menu, 13.2.2020: Kvitová vybojovala postup do čtvrtfinále. Kolář potvrdil roli favorita

- Jan Vojkůvka, Marek Bartošík

Čtvrteční program na tenisových dvorcích přinesl hlavní tahák v podobě představení Petry Kvitové v ruském Petrohradě. Česká favoritka si přes problémy poradila ve třech setech s Alison Van Uytvanckovou a zajistila si místo ve čtvrtfinále. Zdeněk Kolář na challengeru v Cherbourgu vybojoval postup do stejné fáze turnaje.

13:20

KOLÁŘ VE FRANCII POSTUPUJE: Zdeněk Kolář (224.) potvrdil roli 12. nasazeného na turnaji ve francouzském Cherbourgu a zahraje si ve čtvrtfinále. Český tenista si ve 3. kole poradil s domácím Matteem Martineauem (434.), se kterým sice prohrál první set, ale následně duel otočil a zvítězil 2:6, 6:4, 6:4. – Matteo Martineau (FRA, 434.) x Zdeněk Kolář (224.) 6:2, 4:6, 4:6

15:15

KVITOVÁ JE VE ČTVRTFINÁLE: Petra Kvitová (11.) si v Petrohradu stejně jako loni a předloni zahraje čtvrtfinále. Česká tenistka o tom rozhodla dnešní výhrou 7:6(1), 1:6 a 6:2 nad Alison Van Uytvanckovou (47.). Kvitová se na vítězství nadřela, v rozhodujícím setu dokonce prohrávala o brejk. Pak však Belgičance vzala třikrát podání a utkání poměrně rychle ukončila. Kvitová si příliš nepomáhala servisem, zaznamenala pět es a devět dvojchyb. Ve čtvrtfinále narazí vítězka turnaje z roku 2018 na Jekatěrinu Alexandrovovou (28.). – Alison Van Uytvancková (BEL, 47.) x Petra Kvitová (11.) 6:7(1), 6:1, 2:6

15:05

VORÁČOVÁ V DEBLU DOHRÁLA: Renata Voráčová a Cornelia Listerová ve čtvrtfinále turnaje v Petrohradu prohrály s francouzsko-britskou dvojicí Garciaová, Kontaová dvakrát 2:6. Vítězky odvrátily všechny tři brejkboly, samy využily čtyři z devíti příležitostí a za hodinu bez větších problémů postoupily do semifinále. – Garciaová (FRA), Kontaová (GBR) x Voráčová, Listerová (SWE) 6:2, 6:2

Fruhvirtová na Beguovou nestačila
Čtrnáctiletá Linda Fruhvirtová (-) končí na ITF turnaji v Káhiře ve druhém kole, kde podlehla favorizované Irině Beguové (118.) 5:7 a 0:6. Turnajová trojka potřebovala na výhru hodinu a 37 minut, přičemž zvládla i dílčí komplikace, když v prvním setu prohrávala 1:3 a 4:5.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 848 000 USD, tvrdý povrch)
Alison Van Uytvancková (BEL, 47.) – PETRA KVITOVÁ (11.) 6:7(1), 6:1, 2:6
Garciaová (FRA), Kontaová (GBR) – Listerová (SWE), VORÁČOVÁ 6:2, 6:2

Bengaluru Tennis Open (muži, IND, 162 480 USD, tvrdý povrch)
ROSOL, Sugita (JPN) – Erlich (ISR), Vasilevskij (BLR) 3:6, 6:3, 5:10

La Manche-Cherbourg (muži, FRA, 46 600 USD, tvrdý povrch)
ZDENĚK KOLÁŘ (224.) – Matteo Martineau (FRA, 434.) 2:6, 6:4, 6:4
KOLÁŘ, Trungelliti (ARG) – Added, Olivetti (FRA) 6:7(5), 4:6

Zed Open Women's Tennis, Káhira (ženy, EGY, 100 000 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (-) – Irina-Camelia Beguová (ROU, 118.) 5:7, 0:6

Kentucky Open, Nicholasville (ženy, USA, 100 000 USD, tvrdý povrch – hala)
MARIE BOUZKOVÁ (60.) – Veronica Cepede Roygová (PAR, 151.) 6:4, 6:4

2020 2nd Empire Women´s Indoor 25.000 USD, Trnava (ženy, SVK, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Jaqueline Adina Cristianová (ROU, 198.) – JOHANA MARKOVÁ (407.) 6:3, 4:6, 7:5
LUCIE HRADECKÁ (328.) – Nicoleta-Catalina Dascaluová (ROU, 274.) 4:6, 6:3, 3:3 – skreč Dascaluová
Anšabová (RUS), DETIUC – Bulgaruová (ROU), In-Albonová (SUI) 6:3, 7:6(3)
Kovalová, Lansereová (RUS) – MARKOVÁ, Radišičová (SLO) 6:7(2), 4:6

Lyttos Beach ITF World Tour, Heraklion (muži, GRE, 15 000 USD, antuka)
VERONIKA VLKOVSKÁ (1025.) – Olga Helmiová (DEN, 1089.) 7:5, 2:6, 2:6
Pačkalevová (RUS), VLKOVSKÁ – Panfilovová (NED), Vasilescuová (ROU) 6:0, 3:6, 10:7

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DAVID POLJAK (476.) – Simon Yitbarek (SWE, 804.) 3:6, 3:6
Tristan Boyer (USA, 1196.) – MAREK GENGEL (517.) 4:6, 2:6
Matuszewski (POL), POLJAK – Ivanov (BUL), Yitbarek (SWE) 3:6, 7:6(7), 10:5
GENGEL, LANGMAJER – Schell, Wörner (GER) 4:6, 6:2, 16:14
Bondarevskij (RUS), Krutych (UKR) – J. Berrettini (ITA), DUDA 2:6, 6:7(6)

Magic Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Rishab Agarwal (IND, 925.) – MICHAL KONEČNÝ (679.) 2:6, 6:7(5)