Denní menu, 30.1.2020: Kolář vyřadil nasazenou jedničku! Kopřiva překvapil šestku

- Jan Havlovic

Skvělý den prožívají Češi na turnajích nižších kategoriích. V osmifinále challengeru v Quimperu nejprve Vít Kopřiva neztratil sadu proti šestému nasazenému Alexeji Vatuninovi, Zdeněk Kolář dokonce poslal domů nasazenou jedničku Guillermo Garciu-Lopeze. Barbora Krejčíková zvládla s Chorvatem Mektičem v mixu další duel a na Australian Open si zahrají v semifinále. Dařilo se také Adamu Pavláskovi, který otočil v Thajsku nepříznivě se vyvíjející duel a postoupil do čtvrtfinále.

Kolář ve čtvrtfinále čtyřhry neuspěl
Zdeněk Kolář druhý čtvrteční zápas již nevyhrál. Po úspěšné dvouhře v osmifinále nezvládl čtvrtfinále čtyřhry, ve kterém společně se Szymonem Walkowem padli s dvojicí Puray Raja, Adil Shamasdin 4:6, 5:7. Česko-polský pár nezachytil úvod zápasu, rychle prohrával 0:4, do konce setu mu nepomohl ani brejk v osmé hře. Ve druhém setu Kolář s Walkowem sice stáhli manko brejku a za stavu 5:4 nevyužili tři setboly na returnu, vzápětí ale přišli o důležité podání.

Zdeněk Kolář druhý čtvrteční zápas na challengeru v Quimperu již nevyhrál. Po úspěšné dvouhře v osmifinále nezvládl čtvrtfinále čtyřhry, ve kterém společně se Szymonem Walkowem padli s dvojicí Puray Raja, Adil Shamasdin 4:6, 5:7. Česko-polský pár nezachytil úvod zápasu, rychle prohrával 0:4, do konce setu mu nepomohl ani brejk v osmé hře. Ve druhém setu Kolář s Walkowem sice stáhli manko brejku a za stavu 5:4 nevyužili tři setboly na returnu, vzápětí ale přišli o důležité podání.

Kopřiva vyřadil nasazenou šestku
Vít Kopřiva (354.) podruhé v kariéře postoupil do čtvrtfinále dvouhry challengeru. Dvaadvacetiletý hráč neztratil set ani ve třetím zápase v Quimperu, kde si poradil s šestým nasazeným Alexej Vatuninem (207.) 7:6(2), 7:6(4). Kopřiva, který v osmifinále rychle smazal ztrátu podání ve druhém setu, se o první semifinále utká s lepším z dvojice Constant Lestienne (225.) – Cem Ilkel (266.).

Pavlásek je ve čtvrtfinále
Adam Pavlásek (386.) si zahraje na turnaji v thajském Nonthaburi ve čtvrtfinále! Český tenista zvládl náročný čtvrteční duel proti Japonci Imaiovi, ačkoliv prohrával 4:6, 3:5 a 0:30. Pětadvacetiletý tenista se dokázal zvednout, vývoj zápasu otočil a po výhře 4:6, 7:5 a 6:1 postupuje do čtvrtfinále. Dalším soupeřem Pavláska na jeho prvním letošním turnaji bude rakouský kvalifikant Maximilian Neuchrist.

Nouza si zahraje o finále čtyřhry
Petr Nouza na turnaji nižší kategorie ve francouzském Veigy-Foncenex postoupil do semifinále čtyřhry. Společně s deblovým parťákem Julianem Ocleppem porazili dvojici Stefan Fiacan, Aziz Kijametovič 7:6(3), 6:2.

Kolodziejová s Malečkovou postoupily do semifinále
Miriam Kolodziejová s Jesikou Malečkovou bude hrát o finále čtyřhry turnaje nižší kategorie v tuniském Monastiru. Třetí nasazené v utkání o semifinále porazily nasazenou dvojici Orangeová, Vlčková 6:1, 6:3. Na postup jim stačilo jen padesát minut.

Grandslam

Australian Open (AUS, tvrdý povrch)
Čtvrtfinále smíšené čtyřhry
KREJČÍKOVÁ, Mektič (CRO) [5] – N.Kičenoková, Bopanna (UKR/IND) 6:0, 6:2

Semifinále čtyřhry juniorek
Bartoneová (LAT), L. FRUHVIRTOVÁ – Ealaová, Nugrohová (PHI/INA) 6:1, 5:7, 8:10

Podrobně se Australian Open věnujeme v samostatném článku.

Challenger Tour

Open Quimper Bretagne Occidentale (muži, FRA, 46 6000 USD, tvrdý povrch)
Alexej Vatutin (RUS, 207.) [6] – VÍT KOPŘIVA (354.) 6:7(2), 6:7(4)
Guillermo Garcia-Lopéz (ESP, 160.) [1] – ZDENĚK KOLÁŘ (227.) 4:6, 3:6

Čtvrtfinále čtyřhry
KOLÁŘ, Walkow (POL) – Raja, Shamarsdin (IND/CAN) [3] 4:6, 5:7

ITF Tennis World Tour

Thailand ITF World Tennis Tour 2020, Nonthaburi (muži, THA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
2. kolo dvouhry
ADAM PAVLÁSEK (386.) – Shintaro Imai (JPN, 305.) [4] 4:6, 7:5, 6:1

David Lloyd International Tennis Open, Veigy-Foncenex (muži, FRA, 15 000 USD, koberec – hala)
NOUZA, Ocleppo (ITA) [1] – Fiacan, Kijametovic (SUI/BIH) 7:6(3), 6:2

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JESIKA MALEČKOVÁ (339.) [1] – Chiraz Bechriová (TUN, 1035.) [WC] 1:1 – skreč Bechriová

KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ [3] – Orangeová (FRA), VLČKOVÁ 6:1, 6:3

Club Megasaray Cup Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
BARBORA MIKLOVÁ (592.) [7] – Aurora Zantedeschiová (ITA, 746.) 1:6, 2:6

ŠEVČÍKOVÁ, Wildgruberová (GER) – Garkušová, Lazarevová (obě RUS) 3:6, 4:6