Australian Open: Krejčíková a Siniaková vydřely čtvrtfinále. Juniorům se nadále daří

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se těsným vítězstvím nad dvojicí Keninová, Matteková-Sandsová kvalifikovaly mezi nejlepší osmičku na Australian Open. V juniorské soutěži se dařilo Martinu Krumichovi, Daliboru Svrčinovi i Darje Vidmanové, všichni postupují do osmifinále. Linda Nosková nevyužila pět mečbolů a končí. Čtvrtfinalistka dvouhry Petra Kvitová a čtvrtfinalistka čtyřhry Barbora Strýcová mají v pondělí volný den.

Krejčíková a Siniaková jsou ve čtvrtfinále
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zvládly mimořádně těžké osmifinále Australian Open proti americkému páru Keninová, Matteková-Sandsová a po vítězství 7:5, 3:6 a 7:5 postupují do čtvrtfinále. Tam narazí na kanadsko-lotyšské duo Dabrowská, Ostapenková. Krejčíková se Siniakovou v rozhodujícím setu otočily nepříznivý stav 2:4.

„Mám obrovskou radost, že jsme postoupily. Ukázaly jsme, že bojujeme až do posledního míče. Soupeřky jsou velmi kvalitní, Keninové se tady daří i v singlu, Bethanie je hodně zkušená,“ řekla Tenisovému světu Krejčíková.

Svrčina postupuje ve čtyřhře přes první kolo
Dalibor Svrčina má za sebou úspěšný vstup do čtyřhry na juniorce Australian Open. Sedmnáctiletý tenista zvládl po boku Švýcara Von der Schulenburga zápas prvního kola, když společně porazili domácí dvojici Bulte, Dong za 61 minut po setech 6:3 a 6:4. Dalšími soupeři česko-švýcarského páru budou Italové Cobolli s Gigantem.

„Jsem tady v Melbourne potřetí. Vedro mi sedí, už jsem si na něj zvykl. Cítím se dobře, dnes jsem zvládl těžký zápas. Soupeř má formu, hrál výborně,“ sdělil Tenisovému světu Svrčina.

Nadal přetlačil Kyrgiose ve čtyřech sadách
Ostře sledovaný zápas mezi Rafaelem Nadalem (1.) a Nickem Kyrgiosem (26.) skončil výhrou Nadala po setech 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4). Španěl v závěrečných dvou sadách prokázal pevné nervy, a to i přes skutečnost, že v prvním tiebreaku utkání ztratil vedení 5:3, a ve druhém setu za stavu 5:4 nedododával zápas do vítězného konce.

Zverev bude hrát o první semifinále grandslamu
Alexander Zverev (7.) na Australian Open poprvé prošel do čtvrtfinále. Dvaadvacetiletý hráč neztratil set ani v osmifinále s Andrejem Rubljovem (16.), kterého přehrál 6:4, 6:4, 6:4, čímž přerušil letošní jedenáctizápasovou sérii Rusa bez prohry. Zverev naopak ve středu bude usilovat o své první semifinále na turnaji velké čtyřhry.

Wawrinka v pěti setech udolal Medveděva
Stan Wawrinka (15.) uspěl v osmifinále Australian Open proti Daniilu Medveděvovi (4.). Švýcarský tenista svého mladšího soupeře přehrál 6:2, 2:6, 4:6, 7:6(2), 6:2. Vítěz turnaje 2014 dokázal po srovnávní 2:2 na sety získat na začátku páté sady brejk. Ve čtvrté hře ke všemu úspěšně odvrátil tři brejkboly Medveděva, za stavu 4:2 se mu podruhé v setu podařilo vzít servis ruského hráče.

Thiema čeká první čtvrtfinále Australian Open
Dominic Thiem (5.) na Australian Open po skvělém výkonu porazil Gaëla Monfilse (10.) 6:2, 6:4, 6:4 a poprvé v kariéře postupuje do čtvrtfinále Australian Open. Thiem svého francouzského soupeře nepustil k jedinému brejkbolu, na kurtu se zdržel necelé dvě hodiny. Vzájemnou bilanci vylepšil už na 6:0. Maximem Rakušana v Melbourne dosud bylo dvakrát osmifinále (2017, 2018), loni skončil kvůli zdravotním problémům už ve druhém kole. Ve čtvrtfinále narazí dvojnásobný finalista Roland Garros na Rafaela Nadala.

Rod Laver Arena (1:00)
Elise Mertensová (BEL) [16] – Simona Halepová (ROU) [4] 4:6, 4:6
Gaël Monfils (FRA) [10] – Dominic Thiem (AUT) [5] 2:6, 4:6, 4:6
Garbine Muguruzaová (ESP) – Kiki Bertensová (NED) [9] 6:3, 6:3

Večerní program (7:00)
Rafael Nadal (ESP) [1] – Nick Kyrgios (AUS) [23] 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4)
Bublik, Kukuškin (oba KAZ) – Duckworth, Polmans (oba AUS) [WC] 7:6(6), 7:5(5)

Margaret Court Arena (2:00)
Bolelli, Paire (ITA/FRA) – Kontinen, Struff (FIN/GER) 5:7, 3:6
Daniil Medveděv (RUS) [4] – Stan Wawrinka (SUI) [15] 2:6, 6:2, 6:4, 6:7(2), 2:6
Angelique Kerberová (GER) [17] – Anastasija Pavljučenkovová (RUS) [30] 7:6(5), 6:7(4), 2:6

Melbourne Arena (2:30)
Anett Kontaveitová (EST) [28] – Iga Swiateková (POL) 6:7(4), 7:5, 7:5
B. Bryan, M. Bryan (oba USA) [13] – Dodig, Polášek (CRO/SVK) [4] 3:6, 4:6
Gauffová, McNallyová (obě USA) – Aojamaová, Šibaharaová (obě JPN) [10] 4:6, 7:5, 6:3
Andrej Rubljov (RUS) [17] – Alexander Zverev (GER) [7] 4:6, 4:6, 4:6

1573 Arena (1:00)
Ram, Salisbury (USA/GBR) – M. Granollers, Zeballos (ESP/ARG) 6:4, 7:6(11)
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [4] – Keninová, Matteková-Sandsová (obě USA) [16] 7:5, 3:6, 7:5
Ch. Čchan, L. Čchan (TPE) [7] – Dojová, Niculescuová (JPN/ROU) 7:6(5), 6:4
Kužmová, Sasnovičová (SVK/BLR) [15] – Babosová, Mladenovicová (HUN/FRA) [2] 6:7(4), 3:6
Ch. Čchan, Venus (TPE/NZL) [4] – Swiateková, Kubot (oba POL) 2:6, 3:6
Sharmaová, Smith (oba AUS) [WC] – Stosurová, Rojer (AUS/NED) [7] 6:3, 4:6, 10:4

Kurt č. 3 (2:00)
Arruabarrenaová, Džabúrová (ESP/TUN) – Bradyová, Dolehideová (obě USA) 2:6, 1:6
Kuděrmetovová, Riskeová (RUS/USA) [13] – Mertensová, Sabalenková (BEL/BLR) [3] 7:5, 3:6, 2:6
Čeng (CHN), Vliegen (BEL) – S. Sie, N. Skupski (TPE/GBR) [8] 3:6, 6:3, 11:9
Krajicek, Škugor (USA/CRO) [16] – S. Gonzalez, K. Skupski (MEX/GBR) 3:6, 4:6

2. kolo dvouhry juniorů
MARTIN KRUMICH – Šunsuke Mitsui (JPN) [3] 6:3, 6:2
DALIBOR SVRČINA [10] – Matteo Gigante (ITA) 3:6, 6:1, 6:2

2. kolo dvouhry juniorek
DARJA VIDMANOVÁ – Maria Bondarenková (RUS) [6] 6:3, 5:7, 7:6(10:8)
Zhuoxuan Bai (CHN) [13] – LINDA NOSKOVÁ 6:7(3), 6:1, 7:6(10:8)

1. kolo čtyřhry juniorů
Sach, Sekulic (oba AUS) [WC] – KRUMICH, Wong (HKG) 6:7(8), 6:4, 8:10
Bulte, Dong (oba AUS) – SVRČINA, Von Der Schulenburg [2] 3:6, 4:6

1. kolo čtyřhry juniorek
Bartoneová (LAT), L. FRUHVIRTOVÁ [1] – Andrejevová, Banksová (RUS/GBR) 6:4, 3:6, 10:6
Bainsová, Repacová (obě AUS) [WC] – LAVIČKOVÁ, VIDMANOVÁ 3:6, 6:7(5)