24. 1. 2020
Rozhovory Grandslam

Strýcová tentokrát volání parťáka vyslyšela. V Melbourne také dostala krásný dárek

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Barbora Strýcová po vyřazení z dvouhry na Australian Open ani zdaleka nekončí. Česká tenistka je nasazenou jedničkou jak ve čtyřhře se Su-wej Sie, tak v mixu po boku Marcela Mela. „Parťák už mě kontaktoval dřív, ale odolávala jsem. Teď jsem cítila, že je správné hrát,“ řekla Tenisovému světu třiatřicetiletá Strýcová.

Kdo ten mečbol neviděl, neuvěří. Barbora Strýcová bezmocně stála několik metrů od krajanky Marie Bouzkové, která na ni z druhé strany sítě vyslala tvrdý úder. Zkušená Strýcová vykouzlila zázračný reflex, jímž výměnu zachránila. Po následujícím vynikajícím obranném úderu parťačky Su-wej Sie už měla Strýcová lehkou práci a jistou smečí zajistila česko-tchajwanské dvojici vítězství 6:3 a 7:5 nad párem Bouzková, Zidanšeková.

„Vůbec nevím, jak se mi to při mečbolu podařilo vrátit přes síť. Byl to hodně těžký zápas, první kolo je takové vždy, obzvlášť na grandslamu. Samozřejmě se od nás jako od nasazených jedniček hodně očekává, nesmíme si to připouštět. Každý soupeř se proti nám chce vytáhnout. My v tomhle musíme vědět to, že se hraje míč po míči a že nikam nemusíme spěchat,“ vyprávěla Tenisovému světu hrdinka mečbolu Strýcová.

Vaše utkání čtyřhry bylo velmi pohledné. Zasloužila se o to i velmi dobře hrající Maruška Bouzková…
Myslela jsem si, že bude hrát víc ve stylu singlu, ale překvapilo mě, že se na síti vůbec nebojí, že přebíhá a jde do toho. To je hezké. Byla jsem mile překvapená.

Duel měl i díky asijským fanouškům dobrou atmosféru. Taková podpora musí těšit…
Jsou hrozně hodní a milí, dávají nám dárky. Zrovna dneska při rozehrávce za mnou přišel jeden Japonec a přinesl mi nádhernou, ručně dělanou krabičku na šperky. On přiletí z Japonska, přiveze mi dárek a má z toho radost. To je fajn. Já se s nimi ráda vyfotím, podepíšu, někdy jim dám třeba potítko nebo ručník a oni jsou z toho nadšení. Tak by to myslím mělo být.

V Melbourne jste přivodila drobný úžas, když společně s Marcelem Melem figurujete v pavouku smíšené čtyřhry, kterou jste nehrála od Wimbledonu 2015.
Jo, jsou z toho všichni překvapení. (úsměv) Ve středu tady byl zápis, já jsem už v pondělí prohrála ve dvouhře. Říkala jsem si „proč ho nehrát“? Těším se, půjde i o trénink. Nechci to brát na lehkou váhu, nicméně nejsem z toho úplně ve stresu. Parťáka mám super, i když los nám zrovna nepřál (Strýcová a Melo vyzvou dvojnásobné vítěze US Open Mattekovou-Sandsovou a J. Murrayho, pozn. red.).

Prozradíte, jak vypadala domluva spolupráce mezi vámi a Melem?
My jsme se o té myšlence bavili už delší dobu, já jsem tomu ale odolávala. Ptal se mě třeba loni na US Open, tehdy se mi ještě hrát mix nechtělo. Teď jsem cítila, že to je správné, tak jsem řekla, že jo.

Měla jste i další „nápadníky“ do mixu?
Ozvali se, ale už jsem to slíbila Marcelovi, tak jsem nechtěla dělat čachry machry.

Účast v mixu souzní s vaším výrokem, že letos nejspíš zkusíte jiný turnajový plán. Co si pod tím máme představit?
Turnaje chci vybrat zdravě, abych moc nepřelétala. Znamená to víc odpočinku i víc tréninku, důraz spíše na kvalitu než na kvantitu. Samozřejmě se zúčastním velkých akcí, jako jsou Indian Wells a Miami, počítám s Prahou. Myslela jsem si, že bych se mohla podívat do nějakých jiných míst, ale byla jsem už snad všude.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Na diváky se můžu vy**at, soptil na tiskovce Kyrgios

Jestliže před rokem hovořil o tom, jak se bude v roli obhájce trofeje do Mexika rád vracet, po letošku už to zřejmě neplatí. Nick Kyrgios letos odehrál na podniku v Acapulcu…

Zastaví Kvitová pohromu českých tenistek? Mám velkou naději, varuje rozjetá Tunisanka

Vidina žhavého českého derby proti Karolíně Plíškové je pryč. Místo toho čeká na Petru Kvitovou nebezpečná Tunisanka Ona Džabúrová, která vystavila v Dauhá stopku již Kateřině…

Cahill zkritizoval neúměrné navyšování prizemoney. V Dubaji rozdávali za výhru tři a půl milionu

Darren Cahill se na svém twitterovém účtu opřel do organizace WTA za neúměrné navyšování prizemoney na turnajích. Za příklad ukázal listinu odměn za turnaj v Dubaji, kde byl…

Denní menu, 26.2.2020: Kar. Plíšková vypadla, derby nebude. Do semifinále postoupily tři deblistky

Karolína Plíšková ve druhém vzájemné duelu nevyzrála na Ons Džabúrovou, která tak zabránila českému derby. Petra Kvitová již dříve uhrála čtvrtfinále, ve třech setech přehrála…

Otec Djokoviče: Federer na Novaka vždy žárlil

Další kontroverzní vyjádření přidal Srdjan Djokovič. Otec světové jedničky Novaka v nedávném rozhovoru prohlásil, že velký konkurent srbského tenisty Roger Federer na aktuálně…

Paráda! Svrčina na Slovensku vyřadil bývalého hráče TOP 130

Dalibor Svrčina si na turnaji nižší kategorie v Trnavě připsal cenný skalp. Sedmnáctiletý český talent v prvním kole vyřadil bývalého 129. hráče žebříčku dvouhry Uladzimira…

Další články