Denní menu, 18.1.2020: Krejčíková se kvalifikovala v Melbourne. Sisková vybojovala finále

Barbora Krejčíková úspěšně prošla tříkolovou kvalifikací na Australian Open a doplnila další české tenistky v hlavní soutěži úvodního grandslamu sezony. Anna Sisková v Káhiře vybojovala finále dvouhry. Petr Hájek na stejném místě titul ve čtyřhře nezískal.

Krejčíková se kvalifikovala
Barbora Krejčíková se jako jediná Češka kvalifikovala do hlavní soutěže Australian Open. Ve finále kvalifikace ztratila jen tři hry, ve druhém setu dokonce nadělila kanára. Tereza Martincová se mezi nejlepší nedokázala kvalifikovat, když prohrála s Elisabettou Cocciarettovou.

Podrobněji se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Sisková si zahraje finále
Anna Sisková zvládla v Káhiře i svůj semifinálový zápas a postoupila do finále turnaje ITF. V utkání s šestou nasazenou Lucií Wargnierovou z Francie vyhrála za 122 minut 7:6(5), 6:3 a o titul si zahraje s nasazenou jedničkou Cindy Burgerovou z Nizozemska.