Jablonec Indoor Open 2019: Kolodziejová titul nevybojovala, nestačila na nasazenou čtyřku

Finálový den Jablonce nad Nisou českou radost nakonec nepřinesl. O titul ze dvouhry se utkala domácí divoká karta Miriam Kolodziejová, která vyzvala Estonku Elenu Malyginovou, se kterou prohrála ve dvou setech 4:6, 5:7.

Duel, který trval téměř dvě hodiny, začala velmi dobře a ujala se vedení 2:0, o náskok ale rychle přišla a koncovka první sady patřila estonské hráčce.

Ve druhém setu Malyginová byla v úvodních hrách na returnu o krůček napřed a Kolodziejová musela dotahovat ztrátu, což se jí povedlo. Za stavu 5:5 si ovšem prohrála podání a vrátit se do hry už nedokázala.

Kolodziejová, jež se do finále dostala poprvé od srpna 2018, až do utkání o titul neztratila v Jablonci ani set a potvrdila, že se po vleklém devítiměsíčním zranění vrátila ve skvělé formě. Na první titul od června 2018, kdy triumfovala ve švýcarském Klostersu, si ovšem bude muset počkat.

MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (1102.) – Elena Malyginová (EST, 631.) 4:6, 5:7

Jablonec Indoor Open 2019 den po dni:

7.12. Jablonec Indoor Open 2019: Tomanová po famózním závěru dobyla čtyřhru! Kolodziejová prolétla do finále

6.12. Jablonec Indoor Open 2019: České derby pro Kolodziejovou! Beránková i Miklová v singlu končí

5.12. Jablonec Indoor Open 2019: Miklová potvrdila roli favoritky, do čtvrtfinále míří další čtyři Češky

4.12. Jablonec Indoor Open 2019: Senzace! První nasazená padla s šestnáctiletou debutantkou

3.12. Jablonec Indoor Open 2019: Tři Češky se kvalifikovaly. Miklová a Petruželová jsou v osmifinále

2.12. Jablonec Indoor Open 2019: Mladá Češka slaví první výhru. Debutance Horákové vzdala favoritka