Jablonec Indoor Open 2019: Senzace! První nasazená padla s šestnáctiletou debutantkou

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

V Jablonci nad Nisou skončila nejvýše nasazená Magdaléna Pantůčková, která neuhrála set s debutantkou mezi ženami Lenkou Munzarovou. Ve středu se již výhry dočkaly favorizované Miriam Kolodziejová a Nikola Tomanová.

M. Pantůčková nestačila na debutující Munzarovou
Jablonec nad Nisou zažil první překvapení. Nejvýše nasazená hráčka Magdaléna Pantůčková (562.) prohrála s debutantkou na okruhu ITF Lenkou Munzarovou (-) dvakrát 4:6. Pantůčkové se v úvodní sadě sice podařilo stáhnout ztrátu 1:3, za stavu 4:4 ale podruhé v zápase ztratila servis. Ve druhém setu favoritka prohrávala již 1:5. I když v sedmé hře při vlastním podání odvrátila mečboly, k obratu to dvacetileté Češce nepomohlo.

Tomanová uhájila výhru nad Mandelíkovou
Nikola Tomanová (716.) si zahraje osmifinále dvouhry v Jablonci nad Nisou. Sedmá nejvýše nasazená hráčka turnaje v prvním kole dvouhry udolala hráčku z kvalifikace Kateřinu Mandelíkovou (-) 6:0, 3:6, 7:5. Tomanovou neznepokojilo ani srovnání soupeřky ze 4:2 na 4:4 ve třetím setu. Závěrečný brejk získala v jedenácté hře.

Kolodziejová povolila čtrnáctileté soupeřce jediný gem
Miriam Kolodziejová (1102.) prolétla do osmifinále dvouhry Jablonce nad Nisou. V zápase dvou divokých karet smetla čtrnáctiletou Kristýnu Tomajkovou (-) 6:0, 6:1. Kolodziejová během zápasu přišla jen o tři fiftýny po prvním servisu. Protihráče nabídla jediný brejkbol, který však odvrátila.

Břečková otočila duel s Jarůškovou
Nikola Břečková prohrávala v utkání se slovenskou tenistkou Timeou Jarůškovou už 4:6, 3:5 a musela odvracet vyřazení. Ve druhém setu se jí podařilo skutečně srovnat skóre a poté v tiebreaku vybojovat rozhodující sadu. Snadné to ale neměla ani v ní, když musela znovu otáčet skóre 3:5. Čtyřmi gemy v řadě se jí to ovšem povedlo a vybojovala cenné vítězství 4:6, 7:6(3), 7:5.

Nosková nestačila na krajanku
Český souboj absolvovaly v rámci prvního kola Linda Nosková s Petrou Sedláčkovou. Patnáctiletá Nosková, jež má za sebou dva postupy do semifinále, se tentokrát neprosadila a v Jablonci s úspěšnou kvalifikantkou prohrála po třísetové bitvě 7:5, 6:7(3), 3:6.

Vlkovská přehrála Vlčkovou
Třísetový zápas mezi dvěma Češkami zvládla lépe favorizovaná Veronika Vlkovská, jež pokořila svou krajanku Karolínu Vlčkovou po setech 3:6, 6:3, 6:4.

Přádová padla s japonskou soupeřkou
Martina Přádová nestačila v úvodním kole na Japonku Ange Oby Kajuruovou, které podlehla hladce ve dvou setech 2:6, 2:6.

Videa ze čtyřhry

MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (1102.) – KRISTÝNA TOMAJKOVÁ (-) 6:0, 6:1
NIKOLA TOMANOVÁ (716.) – KATEŘINA MANDELÍKOVÁ (-) 6:0, 3:6, 7:5
Maria Gutierrezová Carrascová (ESP, 569.) – Xenia Knollová (SUI, 822.) 6:3, 6:2
MAGDALÉNA PANTŮČKOVÁ (562.) – LENKA MUNZAROVÁ (-) 4:6, 4:6
Maria Danielsová Sierraová (RUS, 1018.) – Fabienne Gettwartová (GER, -) 4:6, 6:1, 6:7(6)
Timea Jarůšková (SVK, 869.) – NIKOLA BŘEČKOVÁ (991.) 6:4, 6:7(3), 5:7
Jana Jablonovská (SVK, 847.) – Veronika Pepeljajevová (RUS, 1228.) 0:6, 1:6
Ange Oby Kajuruová (JPN, 722.) – MARTINA PŘÁDOVÁ (1022.) 6:2, 6:2
KAROLÍNA VLČKOVÁ (-) – VERONIKA VLKOVSKÁ (990.) 6:3, 3:6, 4:6
LINDA NOSKOVÁ (-) – PETRA SEDLÁČKOVÁ (-) 7:5, 6:7(3), 3:6

MANDELÍKOVÁ, TOMAJKOVÁ – Danielsová Sierraová, Petrovová (obě RUS) 6:4, 6:2
Jablonovská (SVK), TOMANOVÁ – Gutierrezová Carrascová (ESP), Robbeová (FRA) 6:4, 6:2
BŘEČKOVÁ, L. PETRUŽELOVÁ – MUNZAROVÁ, M. PETRUŽELOVÁ 6:3, 3:6, 2:6

Jablonec Indoor Open 2019 den po dni:

3.12. Jablonec Indoor Open 2019: Tři Češky se kvalifikovaly. Miklová a Petruželová jsou v osmifinále

2.12. Jablonec Indoor Open 2019: Mladá Češka slaví první výhru. Debutance Horákové vzdala favoritka