Jablonec Indoor Open 2019: Tři Češky se kvalifikovaly. Miklová, Petruželová a Beránková jsou v osmifinále

- Radek Štohl, Marek Bartošík

Halový turnaj v Jablonci nad Nisou pokračoval druhým hracím dnem. Postup do hlavní soutěže si zajistily Kateřina Mandelíková, Martina Přádová a Petra Sedláčková. Místo v osmifinále z Češek vybojovaly Barbora Miklová, Lucie Petruželová a Karolína Beránková.

Miklová ztratila v prvním zápase jen čtyři hry
Barbora Miklová porazila Stefanii Rogozinskou Dzikovou za 66 minut dvakrát 6:2 a na turnaji v Jablonci nad Nisou postupuje do osmifinále. Jednadvacetiletá Češka vedla v obou setech už od začátku. O tři roky mladší Polka si pouze jednou udržela podání, sedmkrát neuspěla.

Pulchartová končí v úvodním kole
Bezmála dvě hodiny bojovala Laetitia Pulchartová v Jablonci proti Caijse Wildě Hennemannové, než prohrála 3:6, 6:3 a 1:6. Češka v prvním setu nevyužila vedení 3:2 s brejkem, v rozhodující sadě prohrála posledních pět her. V utkání zaznamenala jedenáct dvojchyb, její švédská soupeřka „pouze“ pět.

Petruželová zaskočila turnajovou šestku!
Lucie Petruželová, která dnes v Jablonci prohrála finále kvalifikace, dostala šanci v hlavní soutěži jako šťastná poražená. Využila ji skvěle, když v prvním kole přehrála šestou nasazenou Justinu Mikulskyteovou 6:2, 0:6 a 7:6(5). Sedmnáctiletá Češka je letos počtvrté v osmifinále.

Hindová čekání na osmifinále neukončila
Denisa Hindová v Jablonci podlehla Alici Robbeové 4:6, 6:4, 1:6 a s turnajem se loučí v prvním kole. Sedmnáctiletá česká hráčka tak stále čeká na účast v osmifinále dvouhry. Naposledy si tuto fázi zahrála v červnu na antuce v Budapešti.

Beránková splnila roli favoritky
Pátá nasazená Karolína Beránková přehrála Kathleen Kanevovou 6:2, 6:4 a v Jablonci postupuje mezi nejlepších šestnáct. Vítězka se na kurtu zdržela hodinu a čtvrt. O podání přišla pouze jednou, a to ve druhém setu za stavu 4:2.

IVANA ŠEBESTOVÁ (1162.) – Veronika Pepeljajevová (RUS, 1228.) 2:6, 1:6

LAETITIA PULCHARTOVÁ (892.) – Caijsa Wilda Hennemannová (SWE, 923.) 3:6, 6:3, 1:6
Emily Seiboldová (GER, 932.) – Elena Malyginaová (EST, 631.) [4] 3:6, 2:6
DENISA HINDOVÁ (873.) – Alice Robbeová (FRA, 773.) 4:6, 6:4, 1:6
Stefania Rogozinská Dziková (POL, 792.) – BARBORA MIKLOVÁ [2] 2:6, 2:6
LUCIE PETRUŽELOVÁ (1226.) [LL] – Justina Mikulskyteová (LTU, 645.) [6] 6:2, 0:6, 7:6(5)
Kathleen Kanevová (GER, 1038.) – KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (652.) [5] 2:6, 4:6

VLČKOVÁ, VLKOVSKÁ – Hennemannová (SWE), Pepeljajevová (RUS) 4:6, 6:3, 6:10

Jablonec Indoor Open 2019 den po dni:

2.12. Jablonec Indoor Open 2019: Mladá Češka slaví první výhru. Debutance Horákové vzdala favoritka