Denní menu, 30.11.2019: Šátral je ve finále! Horáčková o titul hrát nebude

- Jan Vojkůvka, Marek Bartošík

Sobotní program na turnajích ITF vyplnily semifinálové boje ve dvouhře a finálové ve čtyřhře. Jan Šátral v Tunisku splnil roli velkého favorita proti Italovi Frinzimu. Gabriela Horáčková v Káhiře prohrála s Egypťankou Alhusseinovou. Pokračoval domácí podnik v Milovicích.

Šátral vybojoval finále!
Pátý nasazený Jan Šátral si zahraje na turnaji v Monastiru finále! Český tenista potvrdil v semifinále roli favorita a porazil italského kvalifikanta Mattiu Frinziho 7:6(2), 6:3. V úvodní sadě sice Šátral neudržel vedení 5:3, ale v tiebreaku dotáhl dějství do vítězného konce. Ve druhém setu si vypracoval vedení 4:1 a zápas doservíroval.

Pro Šátrala, který svou vítěznou sérii natáhl už na devět utkání, je to třetí finále v sezoně a druhé v řadě. V neděli si zahraje o trofej proti domácí turnajové trojce Azizu Dougazovi (442.).

Horáčková v Káhiře finále nevybojovala
Třísetovou dramatickou bitvu má za sebou v semifinále v Káhiře Gabriela Horáčková. Česká tenistka v duelu s domácí Lamis Alhusseinovou strávila na kurtu 162 minut, během kterých nakonec prohrála 3:6, 6:4, 6:7(1). Ve třetím setu sice zvládla zvrátit nepříznivý vývoj skóre a z 2:5 se dostala do vedení 6:5 (bez výhody brejku), ale následně ve zkrácené hře prohrála jednoznačně 1:7.

Krstev a Šátral titul ze čtyřhry nezískali
Druzí nasazení Ondřej Krstev a Jan Šátral podlehli ve finále čtyřhry na turnaji v tuniském Monastiru nejvýše nasazenému páru Dougaz, Lock 7:6(6), 2:6 a 8:10. České tenisty, kteří usilovali o první společný titul, srazilo ve vyrovnaném utkání sedm dvojchyb, jejich soupeři zaznamenali tři.

Magic Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Mattia Frinzi (ITA, 1236.) [Q] – JAN ŠÁTRAL (431.) [5] 6:7(2), 3:6

Finále čtyřhry
Dougaz (TUN), Lock (ZIM) [1] – KRSTEV, ŠÁTRAL [2] 6:7(6), 6:2, 10:8

Milovice Indoor Open 2019 (ženy, CZE, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Anastasia Kulikovová (FIN, 582.) [8] – JOHANA MARKOVÁ (419.) [2] 3:5 skreč Marková
Kaia Kanepiová (EST, 105.) [1] – LINDA NOSKOVÁ (-) 6:2, 6:2

BERÁNKOVÁ, MIKLOVÁ – Pospelovová, Tichonovová (RUS) 1:6, 5:7

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Cairo Egypt F27 Women's, Káhira (ženy, EGY, 15 000 USD, antuka)
GABRIELA HORÁČKOVÁ (671.) [3] – Lamis Alhusseinová (EGY, 754.) [6] 3:6, 6:4, 6:7(1)