Milovice Indoor Open: Nosková superfavoritku nezastavila, Marková skrečovala

- Jan Vojkůvka, Marek Bartošík

Turnaj v Milovicích se pomalu chýlí ke svému vyvrcholení. V sobotu se na místních dvorcích odehrály semifinálové zápasy ve dvouhře, v nichž se představily dvě domácí tenistky. Johana Marková skrečovala duel proti Fince Kulikovové. Patnáctiletá Linda Nosková podlehla favorizované turnajové jedničce Kaie Kanepiové.

Nosková Kanepiovou nezastavila
Zápas proti bývalé světové patnáctce absolvovala v Milovicích Linda Nosková. Patnáctiletá česká tenistka podlehla po 69 minutách hry turnajové jedničce Kaie Kanepiové dvakrát 2:6. Nosková postupem do semifinále vyrovnala své maximum na okruhu ITF z turnaje v portugalské Lousadě. Kanepiová se díky postupu do finále posunula v živém žebříčku na 102. místo, a přiblížila se tak účasti v hlavní soutěži Australian Open 2020.

Marková skrečovala semifinále
Johana Marková vstupovala do semifinále v Milovicích v roli favoritky a tu proti Anastasii Kulikovové z Finska i potvrzovala. jenže za stavu 5:3 v prvním setu musela duel skrečovat kvůli zranění.

Beránková s Miklovou titul nezískaly
V Milovicích se v sobotu hrálo také finále čtyřhry. V něm se Karolína Beránková s Barborou Miklovou neprosadily a v duelu s ruskou dvojicí Pospelovová, Tichonovová prohrály po setech 1:6, 5:7.

Anastasia Kulikovová (FIN, 582.) [8] – JOHANA MARKOVÁ (419.) [2] 3:5 skreč Marková
Kaia Kanepiová (EST, 105.) [1] – LINDA NOSKOVÁ (-) 6:2, 6:2

BERÁNKOVÁ, MIKLOVÁ – Pospelovová, Tichonovová (RUS) 1:6, 5:7

Milovice Indoor Open den po dni:

29.11.
Milovice Indoor Open: Marková potvrdila roli favoritky! Patnáctiletá Nosková je v semifinále

28.11.
Milovice Indoor Open: Kolodziejová na superfavoritku nevyzrála. Patnáctiletá Nosková postupuje

27.11.
Milovice Indoor Open: Kolodziejová se po 9 měsících vrátila výhrou. Bývalá světová patnáctka postupuje

26.11.
Milovice Indoor Open: Čtrnáctiletá Tomajková se kvalifikovala! Nosková zvládla premiéru na domácí půdě