Davis Cup: Rusko porazilo obhájce titulu, Goffin se vyhnul senzaci. Překvapení nechybělo

V pondělí začal renovovaný Davis Cup. Ruský tým již po dvou zápasech porazil úřadující šampiony z Chorvatska, o první výhru se postarali Belgičané nad Kolumbijci. David Goffin přitom byl set dole s hráčem z konce druhé stovky žebříčku Danielem Galanem, kterého však nakonec přehrál 3:6, 6:3, 6:3. O překvapení se postaral Vasek Pospisil, kanadský hráč neztratil sadu proti Fabio Fogninimu. Daniel Shapovalov poté dodal Kanadě druhý bod.

Shapovalov zařídil Kanadě výhru
Kanadští tenisté porazili italský výběr již po dvouhrách. V závěru pondělních dvouher Davis Cupu Denis Shapovalov (15.) udolal Mattea Berrettiniho (8) 7:6(5), 6:7(3), 7:6(5) po téměř třech hodinách. V celém zápase bylo k vidění deset brejkbolů, ani jeden však nepřinesl kýžený úspěch.

Rusové porazili obhájce titulu
Karen Chačanov (17.) otočil zápas proti Bornu Čoričovi (28.) a po výhře 6:7(4), 6:4, 6:4 dopřál ruskému daviscupovému týmu vítězství nad obhájci titulu z Chorvatska. Po úvodním setu se Chačanov dostal ve druhé sadě k brejku, za stavu 4:3 úspěšně odvrátil šanci protihráče. V závěrečném setu nejprve promarnil čtyři brejkboly v páté hře, o dva gemy později ale již byl úspěšný.

Belgie se jako první raduje z výhry
David Goffin (11.) zajistil Belgii výhru nad Kolumbií. Goffin v pondělním večerním zápase otočil duel proti Danielu Galanovi (194.), kterého porazil 3:6, 6:3, 6:3. Belgičan přitom ve druhé a čtvrté hře třetí sady musel odvracet po jednom brejkbolu.

Pospisil si vyšlápl na Fogniniho
Na Davis Cupu se přihodilo první překvapení. Kanaďan Vasek Pospisil (150.) ve vyrovnaném zápase přehrál Itala Fabia Fogniniho (12.) 7:6(5), 7:5. Pospisil sice v úvodním setu ztratil vedení 4:1 a za stavu 5:5 odvracel dva brejkboly, tiebreak však zvládl zásluhou třech minibrejků. Ve druhé sadě se přihodil jediný brejk v jedenáctém gemu, Pospisil využil třetí brejkbol, což potvrdil bezproblémovou hrou na podání.

Rubjlov poslal Rusko do vedení
Ruský hráč Andrej Rubljov (23.) v Davis Cupu potvrdil favorita, Chorvata Bornu Goju (280.) přehrál dvakrát 6:3. První tři hry zápasu nabídly brejky, což do náskoku poslalo Rubljova. Ten sice v páté hře nevyužil další dva brejkboly v řadě, v závěru setu přesto dokázal zužitkovat první setbol. V úvodní hře druhé sady musel odvracet dvě hrozby protihráče, ve čtvrtém gemu ale využil druhou šanci.

Darcis neměl problémy s Giraldem
O první bod v novém formátu Davis Cupu se postaral Steve Darcis (158.). Belgický tenista se postaral o vedení své země, když porazil Kolumbijce Santiaga Giralda (277.) 6:3, 6:2. Darcis během zápasu nečelil jedinému brejkbolu, sám na returnu využil tři z pěti možností.

Pondělní program (začíná v 16:00)
Chorvatsko – Rusko 0:3
Borna Gojo (280.) – Andrej Rubljov (23.) 3:6, 3:6
Borna Čorič (28.) – Karen Chačanov (17.) 7:6(4), 4:6, 4:6
Dodig, Mektič – Chačanov, Rubljov 6:7(3), 4:6

Itálie – Kanada 1:2
Fabio Fognini (12.) – Vasek Pospisil (150.) 6:7(5), 5:7
Matteo Berrettini (8.) – Denis Shapovalov (15.) 6:7(5), 7:6(3), 6:7(5)