Denní menu, 18.11.2019: Čeští suveréni! Kolář smetl Portugalce, Kopřiva nadělil kanára

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Pouze dva čeští tenisté se během pondělí představiliv hlavní soutěži turnaje, a sice na antukovém challengeru v portugalském městě Maia. Zdeněk Kolář potvrdil roli velkého favorita , odpoledne svůj zvládl také Vít Kopřiva. Monika Kilnarová se na turnaji nižší kategorie v italském Solarinu nedostala přes kvalifikaci.

Kopřiva při jasné výhře nadělil kanára
Vít Kopřiva (348.) ukončil sérii pěti porážek v řadě a zahraje si na halovém antukovém challengeru v Portugalsku o osmifinále. Dvaadvacetiletý Čech nedal v pondělí šanci domácímu Luisi Fariovi (802.), kterému povolil pouhé dva gemy (6:0, 6:2). Po výhře nad držitelem divoké karty, která se zrodila za pouhých 63 minut, čeká Kopřivu ve druhém kole patnáctý nasazený Egypťan Safwat (176.).

Kolář na úvod challengeru nezaváhal
Zdeněk Kolář (234.) splnil na halovém antukovém challengeru v portugalském městě Maia roli velkého papírového favorita a postoupil skrze Joaa Monteira (1915.) do druhého kola. Domácího držitele divoké karty porazil třiadvacetiletý Čech bez ztráty podání dvakrát 6:2. Utkání trvalo necelých 67 minut. O osmifinále si zahraje Kolář proti Italu Gianlucovi Magerovi (119.), turnajové čtyřce.

Papík neuspěl ve druhém kole kvalifikace
Tomáš Papík se do finále kvalifikace v egyptském Šarm aš-Šajch nedostal. Český hráč ve druhém kole prohrál s favorizovaným Italem, kterým byl Mauro De Maio, 6:7(2), 6:3, 6:10.

Kilnarová ve finále kvalifikace ztratila vedení
Monika Kilnarová (450.) se v italském Solarinu nekvalifikovala. Česká hráčka sice proti Federice Rossiové (-) získala úvodní sadu v poměru 6:4, následně však prohrála 3:6, 7:10.