Denní menu, 13.11.2019: Helsinky štěstí nepřinesly. Pospíšil a Poljak padli po třech sadách

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Čechům není v Helsinkách přáno. Po neúspěšných taženích Jonáše Forejtka, Michaela Vrbenského a Víta Kopřivy se s turnajem rozloučili také Jaroslav Pospíšil a David Poljak. Na domácím podniku v Milovicích došlo k velkému překvapení.

10:00

KONEČNÝ NESTAČIL NA DIVOKOU KARTU KRUMICHA: Povinné postupy, ale také překvapení. Takový byl středeční den v Milovicích. Petr Michnev a Jan Šátrali na úvod turnaje neztratili set, zatímco Michal Konečný jako čtyřka turnaje prohrál s divokou kartou Martinem Krumichem.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

13:30

POSPÍŠIL PADL S FAVORITEM: Jaroslav Pospíšil (642.) na challengeru v Helsinkách dohrál ve druhém kole. Zkušený Čech v něm nestačil na Nikolu Milojeviče (160.) 0:6, 6:4, 3:6. Pospíšil po nevydařeném úvodním setu na začátek druhé sady získal brejk, ve třetí sadě naopak ztratil servis za stavu 3:4. Ve třetím gemu nevyužil dva brejkboly.– Jaroslav Pospíšil (642.) x Nikola Milojevič (SRB, 160.), 0:6, 6:4, 3:6

13:30

POLJAK NEUSTÁL PŘETAHOVANOU S DOMÁCÍM FINEM: David Poljak (472.) vypadl na challengeru v Helsinkách ve druhém kole dvouhry. Český hráč nezvládl zvrátit duel s domácím Patrikem Niklasem-Salminem (520.), se kterým prohrál 4:6, 6:4, 3:6. V úvodních dvou sadách bylo k vidění po jednom brejku, ve třetím setu však tenisté prohráli své servisy od druhé do osmé hry. Poljak ani jeden gem při podání nevyhrál, jeho protihráč si v první a deváté hře počínal úspěšně. – Patrik Niklas-Salminen (FIN, 520.) x David Poljak (472.), 6:4, 4:6, 6:3

Forejtek do čtyřhry v Helsinkách nezasáhl
Jonáš Forejtek se v Helsinkách výhry nedočká. Mladý Čech, který ve dvouhře prohrál již v úvodním kole, se měl ve středu představit ve čtyřhře, společně s deblovým parťákem Otto Virtanenem proti deblu Escoffier, Petit nenastoupili.

Tali Open, Helsinky (muži, FIN, 46 600 EUR, tvrdý povrch – hala)
Patrik Niklas-Salminen (FIN, 520.) – DAVID POLJAK (472.) 6:4, 4:6, 6:3
JAROSLAV POSPÍŠIL (642.) – Nikola Milojevič (SRB, 160.) 0:6, 6:4, 3:6

FOREJTEK, Virtanen (FIN) – Escoffier, Petit (oba FRA) POSTUP BEZ BOJE

Milovice Indoor Open 2019 (muži, CZE, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Michael Glöckler (AUT, 1366.) – FILIP DUDA (966.) 2:6, 2:6
ANDREW PAULSON (855.) – ONDŘEJ KRSTEV (703.) 6:7(3), 6:1, 6:3
PETR HÁJEK (985.) – TOMÁŠ JIROUŠEK (777.) 2:6, 6:3, 6:3
ROBIN STANĚK (621.) – ANTONÍN ŠTĚPÁNEK (1355.) 2:6, 6:2, 6:4
JIŘÍ BARNÁT (1538.) – Pavel Šumejko (UKR, 1118.) 6:4, 2:6, 7:6(5)
MICHAL KONEČNÝ (638.) – MARTIN KRUMICH (1700.) 3:6, 2:6
PETR MICHNEV (898.) – Vladimir Ivanov (EST, 760.) 6:4, 6:3
DOMINIK LANGMAJER (1919.) – JAN ŠÁTRAL (474.) 2:6, 4:6

BARNÁT, ŠTĚPÁNEK – D. PÁTÝ, VRBA 6:1, 5:7, 4:10

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Max Houkes (NED, 925.) – MAREK GENGEL (573.) 6:3, 2:6, 6:7(5)

Standard Bank Open, Maputo (muži, MOZ, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DOMINIK PALÁN (1053.) – Raheel Manji (CAN, 1700.) 6:1, 7:6(2)

Soho Square Egypt (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MARTINA PŘÁDOVÁ (1168.) – Barbora Matúšová (SVK, 747.) 6:3, 6:4
Anastasia Suchotinová (RUS, 724.) – VERONIKA VLKOVSKÁ (1011.) 6:7(4), 6:1, 6:7(6)

15th Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
BARBORA MIKLOVÁ (597.) – Elina Neplijová (RUS, -) přeloženo na 14.11.