Milovice Indoor Open: Šátral a Michnev postoupili. Divoká karta vyřadila nasazenou čtyřku

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Povinné postupy, ale také překvapení. Takový byl středeční den v Milovicích. Petr Michnev a Jan Šátrali na úvod turnaje neztratili set, zatímco Michal Konečný jako čtyřka turnaje prohrál s divokou kartou Martinem Krumichem.

Šátral potvrdil roli nasazené dvojky
Jan Šátral (474.) se v úvodním kole dvouhry nenatrápil. Druhý nasazený v prvním zápase porazil Dominika Langmajera (1919.) 6:4, 6:2, když třikrát získal brejk. Naopak při podání nemusel čelit jediné hrozbě.

Michnev po kvalifikaci uspěl
Petr Michnev (898.) pokračuje v Milovicích ve skvělé formě. Po úspěšné kvalifikaci vyhrál úvodní kolo singlu, ve kterém přehrál Vladimira Ivanova (760.) 6:3, 6:4. Michnev během zápasu odvrátil jediný brejkbol soupeře, při jeho podání se zaskvěl dvakrát.

Krumich šokoval Konečného
Martin Krumich startující na divokou kartu (1700.) bude na Milovice Indoor Open usilovat o čtvrtfinále dvouhry. Mladý Čech se v hlavní soutěži postaral o velké překvapení, v prvním kole vyřadil čtvrtého nasazeného Michala Konečného (638.) 6:3, 6:2. Šestnáctiletý Krumich během zápasu zažehnal všech pět brejkbolů soupeře, sám využil čtyři z osmi.

Barnát o překvapivou výhru nepřišel
Jiří Barnát (1538.) si v Milovicích zahraje osmifinále dvouhry. Osmnáctiletý lucky loser ve středečním odpoledním utkání vyzrál na hráče z kvalifikace Pavla Šumejka (1118.) 6:4, 2:6, 7:6(5), když ho nerozhodila ztráta vedení 4:2 ve třetím setu.

Staněk měl problémy se Štěpánkem
Robin Staněk (621.) se v Milovicích probojoval do osmifinále dvouhry. Český hráč v derby přehrál úspěšného hráče z kvalifikace Antonína Štěpánka (1355.) 4:6, 6:2, 6:4. Staněk v úvodním setu ztratil dva servisy, od té chvíle ale čelil jedinému brejkbolu ve třetím setu, který odvrátil. Sám naopak získal tři brejky.

Duda nedal šanci rakouskému lucky loserovi
Filip Duda (966.) postoupil v Milovicích do osmifinále. Stalo se tak poté, co jednadvacetiletý Čech přehrál za 65 minut poměrem dvakrát 6:2 Rakušana Michaela Glöcklera (1366.), jenž se do hlavní soutěže dostal jako šťastný poražený z kvalifikace. Duda neztratil za celý zápas ani jednou své podání, sám poté na příjmu proměnil čtyři brejkboly z celkových pěti.

Hájek otočil souboj s Jirouškem
Úspěšným českým postupujícím se stal ve středu i Petr Hájek (985.). Ten nevstoupil do duelu s krajanem Tomášem Jirouškem (777.) vůbec dobře, když i vinou nefungujícího prvního servisu uhrál v úvodní sadě jen dva gemy, v dalších dvou dějstvích ale svůj výkon zlepšil a zápas po výsledku 2:6, 6:3 a 6:3 otočil.

Po obratu postupuje i Paulson
Sedmnáctiletý talent Andrew Paulson (855.) otočil zápas s krajanem Ondřejem Krstevem (703.) a zahraje si v Milovicích o čtvrtfinále. Úvodní sadu musel rozsoudit až tiebreak, který zvládl lépe soupeř, další dva sety už ale byly poměrně jednoznačné. Paulson zvítězil za dvě a čtvrt hodiny 6:7(3), 6:1 a 6:3.

Michael Glöckler (AUT, 1366.) – FILIP DUDA (966.) 2:6, 2:6
Piotr Grynkowski (POL, 1177.) – Samuel Puškár (SVK, 1398.) 6:3, 6:0
ANDREW PAULSON (855.) – ONDŘEJ KRSTEV (703.) 6:7(3), 6:1, 6:3
PETR HÁJEK (985.) – TOMÁŠ JIROUŠEK (777.) 2:6, 6:3, 6:3
ROBIN STANĚK (621.) – ANTONÍN ŠTĚPÁNEK (1355.) 2:6, 6:2, 6:4
JIŘÍ BARNÁT (1538.) – Pavel Šumejko (UKR, 1118.) 6:4, 2:6, 7:6(5)

12.11.
Milovice Indoor Open: Siniakov i Svrčina končí v prvním kole. Michnev zvládl finálové kolo kvalifikace

11.11.
Milovice Indoor Open: Michnev zahájil kvalifikaci úspěšně. Doplnili ho další Češi