Denní menu, 9.11.2019: Kolář na dalšího favorita nevyzrál. Jebavý titul nevybojoval

Challenger v Bratislavě nabídl v sobotu další zápasy s českou účastí. Zdeněk Kolář si zahrál o postup do svého druhého finále na challengeru v kariéře. V semifinále vyzval favorizovaného Damira Džumhura, se kterým nakonec padl po vyrovnaných dvou setech. Třetí finále v sezoně si zahrál ve čtyřhře Roman Jebavý.

10:30

PRAHA NABÍDLA DVĚ DERBY: Pražský turnaj ITF se chýlí ke svému vyvrcholení a sobota nabídla už jen tři zápasy, ve kterých se rozhodlo o finalistech dvouhry a vítězích čtyřhry. O postup do utkání o titul v singlu se spolu střetli Marek Gengel a Michael Vrbenský. Z domácího derby se do finále probojoval devatenáctiletý Vrbenský. Oba semifinalisté spolu nastoupli ještě k finále čtyřhry proti Vítovi Kopřivovi a Jaroslavovi Pospíšilovi a získali po třísetovém duelu domácí titul.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

15:30

KOLÁŘ PRVNÍ FINÁLE V SEZONĚ NEVYBOJOVAL:  Zdeněk Kolář (258.) má za sebou jednoznačně nejlepší turnaj v této sezoně. Ve slovenské Bratislavě proklouzl z kvalifikace až do finále, vyhrál pět zápasů a až šestý soupeř byl nad jeho síly. V duelu s turnajovou pětkou Damirem Džumhurem (103.) prohrál 6:7(4), 3:6. Kolář v prvním setu dokázal dohnat manko jednoho brejku a vynutit si tiebreak, ve kterém však na Džumhura nestačil. Naopak do druhé sady vstoupil výborně, na brejk z prvního gemu však soupeř okamžitě reagoval. Kolář měl ještě dva brejkboly za stavu 3:3, které ale nevyužil a naopak Džumhur se v dalším gemu dostal do vedení 5:3, což využil k dopodávání zápasu. – Zdeněk Kolář (258.) x Damir Džumhur (BIH, 103.) 6:7(4), 3:6

14:00

JEBAVÝ TITUL NEZÍSKAL:  Roman Jebavý a Igor Zelenay se turnajového titulu v Bratislavě nedočkali. Česko-slovenská dvojice prohrála s druhými nasazenými Frederikem Nielsenem a Timem Puetzem po setech 6:4, 6:7(4), 9:11. Zápas obou párů se nesl v duchu výtečných servisů. Pouze v první sadě se Jebavému se Zelenayem podařilo prorazit jednou podání soupeře, ve druhé sadě už k dalšímu brejku nedošlo. A tiebreaky, jež nakonec byly osudné, se staly kořistí dánsko-německé dvojice. Přitom v rozhodujícím supertiebreaku měli Jebavý se Zelenayem za stavu 9:8 dokonce mečbol, ale na returnu se neprosadili. – Jebavý, Zelenay (SVK) x Nielsen (DEN), Puetz (GER) 6:4, 6:7(4), 9:11

Pantůčková prošla do finále v Antalyi
Magdaleně Pantůčkové (586.) se povedlo na turnaji v turecké Antalyi postoupit do finále dvouhry. Turnajová sedmička v semifinále porazila svou krajanku a nasazenou jedničku Johanu Markovou (419.) ve dvou setech 6:2, 6:3 a zahraje si o druhý titul během měsíce.

Marková slaví deblový titul
Po vyřazení v semifinále dvouhry si Johana Marková v turecké Antalyi spravila chuť ve finále čtyřhry. Spolu se Slovinkou Nikou Radišičovou vyhrály nad španělsko-maltským párem Paulou Ariasovou a Francescou Curmiovou 6:2, 4:6, 11:9. Marková v této sezoně získala už čtvrtý titul, druhý se slovinskou parťačkou.

Miklová se do finále nepodívá
Barbora Miklová (603.) na turnaji v Irakliu svedla neskutečně dlouhou bitvu s Italkou Lisou Pigatovou (851.). Duel, který trval 199 minut, nakonec nasazená čtyřka těsně prohrála po setech 7:6(4), 4:6, 5:7. Zápas obou tenistek přinesl obrovské množství brejků, kterých se nasbíralo celkem 18. Česká hráčka po vydřeném prvním setu ovšem nedokázala potvrdit roli favoritky a v dalších dvou sadách jen doháněla manko. V koncovkách na Italku těsně nestačila.

Tomanová v Monastiru nestačila na turnajovou jedničku
Barbora Tomanová v semifinále turnaje v tuniském Monastiru prohrála ve dvou setech s nasazenou jedničkou Lucrezií Stefaniniovou 6:7(2), 0:6. V prvním setu měla Tomanová šanci strhnout dějství na svou stranu, dostala se do vedení 6:5 a šla na podání. Stefaniniová si ovšem na returnu vynutila tiebreak, který vyhrála hladce 7:2 a ve druhém setu už české hráčce nedala šanci.

Peugeot Slovak Open 2019, Bratislava (muži, SVK, 114 800 EUR, tvrdý povrch – hala)
ZDENĚK KOLÁŘ (258.) – Damir Džumhur (BIH, 103.) 6:7(4), 3:6

JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Nielsen (DEN), Puetz (GER) 6:4, 6:7(4), 9:11

Neridé Indoor Open 2019, Praha (muži, CZE, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
MAREK GENGEL (570.) – MICHAEL VRBENSKÝ (446.) 3:6, 3:6
GENGEL, VRBENSKÝ – KOPŘIVA, POSPÍŠIL 2:6, 6:3, 10:6

15th Lyttos Beach ITF World Tour, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Lisa Pigatová (ITA, 851.) – BARBORA MIKLOVÁ (603.) 6:7(4), 6:4, 7:5