Neridé Indoor Open: Češi vytěžili maximum. Vrbenský a Gengel slavili dvakrát

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Velmi úspěšný den zažili Češi v Praze. Na turnaji menší kategorie se do semifinále dvouhry dostali Michael Vrbenský a Marek Gengel, oba tenisté poté ještě vyhráli společné semifinále čtyřhry. Ve finále se utkají s druhým nasazeným deblem Jaroslavem Pospíšilem, Vítem Kopřivou.

Gengel s Vrbenským prolétli do finále čtyřhry
Marek Gengel s Michaelem Vrbenským potvrdili své výsledky ze čtvrtfinále dvouhry a uspěli také ve společném deblu. V semifinále čtyřhry dominovali nad dvojicí Běloborodko, Krutych, kterou porazili 6:3, 6:1. O titul se utkají s domácím duem Jaroslav Pospíšil, Vít Kopříva.

Vrbenský přešel přes Paulsona do semifinále
Michael Vrbenský (466.) je prvním českým zástupcem v semifinále dvouhry. Osmý nasazený ve čtvrtfinále přehrál Andrew Paulsona (877.) 6:3, 6:4, během zápasu odvrátil třináct brejkbolů. Vrbenský na returnu uspěl dvakrát, přičemž měl šest šancí na brejk.

Gengel ve čtvrtfinále úspěšně otočil
Marek Gengel (570.) navázal na Michaela Vrbenského a postoupil do semifinále singlu. Úspěšný hráč z kvalifikace v pátečním zápase porazil Itala Emiliana Maggioliho (585.) 3:6, 6:2, 6:2. Gengel po nezvládnutém prvním setu ve druhé sadě prohrával 0:2, vyhrál však šest gemů v řadě. V závěrečném dějství se mu dvakrát podařilo získat brejk.

Kopřiva s Pospíšilem si zahrají finále čtyřhry
Prvními pražskými finalisty čtyřhry se staly nasazené dvojky Vít Kopřiva a Jaroslav Pospíšil. Oba jmenovaní porazili v dramatickém semifinále krajany Jana Šátrala s Robinem Staňkem až v závěrečném supertiebreaku. Duel přitom museli po prohrané úvodní sadě otáčet, stejně jako rozhodující set, po němž prvně jmenovaní slavili vítězství 3:6, 6:4 a 10:7.

7.11.
Neridé Indoor Open: Paulson vyhrál derby s Nouzou. Siniakov do premiérového čtvrtfinále neprošel

6.11.
Neridé Indoor Open: Šátral přehrál Šafránka. Mladý Siniakov dále řádí

5.11.
Neridé Indoor Open: Šestnáctiletý Siniakov se kvalifikoval! Uspěli i Gengel, Panák a Staněk

4.11.
Neridé Indoor Open: Siniakov slaví první výhru mezi dospělými, uspěl také favorizovaný Gengel