Neridé Indoor Open: Šátral přehrál Šafránka. Mladý Siniakov dále řádí

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Halový turnaj v Praze pokračoval ve středu dalšími zápasy úvodního kola. Ve dvouhře se během nabitého programu představilo hned šestnáct domácích tenistů. Mezi postupujícími jsou Jan Šátral, Petr Nouza, Lucas Miedler, rakouská nasazená jednička, nebo Marek Gengel, který vyřadil Víta Kopřivu. Šestnáctiletý Daniel Siniakov uspěl také v hlavní soutěži.

Siniakov vyřadil hráče osmé stovky
Daniel Siniakov (-) pokračuje ve famózní jízdě. Po úspěšné kvalifikaci v hlavní soutěži otočil zápas proti Dominiku Boehlerovi (717.), kterého přehrál 3:6, 7:5, 7:6(2). Siniakov ve třetí sadě předvedl skvělý obrat, za stavu 2:5 vyhrál tři gemy v řadě.

Gengel si vyšlápl na Kopřivu
Marek Gengel (570.) potvrdil skvělou formu z posledních týdnů a v úvodním kole Neride Indoor Open vyřadil čtvrtého nasazeného Víta Kopřivu (342.) po sadách 6:3, 6:4.

Pospíšil obrat s Paulsonem nedotáhl
Jaroslav Pospíšil (667.) se s turnajem v Praze rozloučil v prvním kole dvouhry. Zkušený Čech v něm neustál zápas proti Andrew Paulsonovi (877.), se kterým padl 4:6, 7:6(7), 4:6. Pospíšil po srovnání ve druhé sadě měl v dalším setu náskok 3:1, o nadějné vedení ale vzápětí přišel.

Jiroušek neudržel vedení
Tomáš Jiroušek (774.) prohrál v prvním kole dvouhry. Mladý tenista v zápase o osmifinále nestačil na Maďara Petera Makka (-) 6:3, 3:6, 6:7(4). Jiroušek ve druhém setu vedl 2:0 a měl tak set a brejk k dobru, vedení však neudržel.

Konečný ustál české derby
Michal Konečný (616.) je čtvrtým úspěšným Čechem středečních dvouher. Třicetiletý hráč přehrál o čtrnáct let mladšího Martina Krumicha (1709.), který v hlavní soutěži startoval zásluhou divoké karty, 6:2, 7:5. Konečný ve druhém setu prohrával 4:5 a byl na returnu, tři úspěšné gemy však zkušeného hráče posunuly do osmifinále. Krumich za stavu 5:6 na podání nevyužil dva setboly.

Vrbenský zvládl přechod z antuky
MIchael Vrbenský (446.) na úvod Neride Indoor Open nezaváhal. Český mladík, který ještě minulý týden hrál na antuce, v prvním kole porazil Remy Bertolu (1089.) dvakrát 6:4. Švýcarský protihráč v zápase vytvořil jedenáct dvojchyb.

Šafránek vypadl se Šátralem
Pátý nejvýše nasazený hráč pražského turnaje končí! Václav Šafránek (338.) nestačil v úvodním kole na krajana Jana Šátrala (470.), s nímž prohrál po setech 3:6 a 6:7(4). Po prohraném prvním dějství vedl favorit v tom druhém 4:1, Šátral si ale nakonec i díky deseti esům vynutil tiebreak, v němž byl úspěšnějším hráčem.

Nouza zvládl roli favorita
Petr Nouza (569.) zvládl v Praze roli favorita a postoupil do druhého kola. Finalistka posledního futuru v Opavě zdolal na úvod šťastného poraženého z kvalifikace Filipa Dudu (843.), kterého bez ztráty jediného servisu přetlačil 6:3 a 6:4.

Pecák Miedlera nezaskočil
Nejvýše nasazený hráč pražského turnaje postupuje. Rakušan Lucas Miedler (275.) povolil devatenáctiletému Čechovi Štěpánu Pecákovi (-), jenž nefiguruje v žebříčku ATP, jen tři gemy a strávil na kurtu pouhých 57 minut. Duel ovládl poměrem 6:2 a 6:1.

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (338.) – JAN ŠÁTRAL (470.) 3:6, 6:7(4)
PETR NOUZA (569.) – FILIP DUDA (843.) 6:3, 6:4
TOMÁŠ JIROUŠEK (774.) – Peter Makk (HUN, -) 6:3, 3:6, 6:7(4)
Lucas Miedler (AUT, 275.) – ŠTĚPÁN PECÁK (-) 6:2, 6:1
Manuel Guinard (FRA, 312.) – Vladimir Ivanov (EST, 782.) 6:3, 6:2
JAROSLAV POSPÍŠIL (667.) – ANDREW PAULSON (877.) 4:6, 7:6(7), 4:6
MICHAEL VRBENSKÝ (446.) – Remy Bertola (SUI, 1089.) 6:4, 6:4
Ilja Běloborodko (UKR, 1520.) – Michal Dembek (POL, 598.) 6:2, 7:6(3)
MAREK GENGEL (570.) – VÍT KOPŘIVA (342.) 6:3, 6:4
MICHAL KONEČNÝ (616.) – MARTIN KRUMICH (1709.) 6:2, 7:5
Oleksij Krutych (UKR, 738.) – Johannes Haerteis (GER, 427.) 4:6, 7:6(5), 6:2
ROBIN STANĚK (653.) – YVO PANÁK (1412.) 6:2, 6:4
Dominik Böhler (GER, 717.) – DANIEL SINIAKOV (-) 6:3, 5:7, 6:7(2)
20:30 Niels Lootsma (NED, 461.) – Arťom Dubrivnyj (RUS, 401.)

Guinard (FRA), Setkič (BIH) – Balzerani, Maggioli (oba ITA) 7:6(4), 6:2
KONEČNÝ, KRSTEV – Bertola (SUI), Uryson (ARG) 6:4, 2:6, 6:10

Turnaj v Praze den po dni

5.11.
Neride Indoor Open: Šestnáctiletý Siniakov se kvalifikoval! Uspěli i Gengel, Panák a Staněk

4.11.
Neride Indoor Open: Siniakov slaví první výhru mezi dospělými, uspěl také favorizovaný Gengel