Neridé Indoor Open: Šestnáctiletý Siniakov se kvalifikoval! Uspěli i Gengel, Panák a Staněk

Halový turnaj v Praze pokračoval svým druhým hracím dnem, během něhož vyvrcholila kvalifikace a odstartovaly hlavní soutěže ve dvouhře a čtyřhře. Postoupit do hlavního pavouka turnaje se podařilo čtyřem domácím hráčům, včetně teprve šestnáctiletého Daniela Siniakova, který si zahraje o první body do žebříčku.

O své první body do mužského žebříčku bude moci v pražské hlavní soutěži usilovat teprve šestnáctiletý Daniel Siniakov! Český mladík, bratr Kateřiny Siniakové, vyhrál svůj druhý zápas mezi profesionály a po vítězství nad Federicem Arnaboldim po setech 6:4, 6:1 se na Neride Indoor Open úspěšně kvalifikoval do hlavního turnaje.

Talentovaný člen české juniorské reprezentace se představí v hlavní soutěži na okruhu ITF podruhé v řadě. Minulý týden v Opavě hrál díky divoké kartě, v úvodním kole ovšem padl s Antonínem Štěpánkem.

Kvalifikaci v Praze zvládli také Yvo Panák, který vyřadil kvalifikační trojku Belgičana Pauwelse, Marek Gengel, jenž minulý měsíc vyhrál dva turnaje v Egyptě, a Robin Staněk, vítěz říjnového turnaje v Olomouci.

Videa po finále kvalifikace

Krstev v hlavní soutěži těsně padl
Ondřej Krstev byl jediným českým tenistou, který v úterý nastoupil do hlavní soutěže dvouhry. V souboji s favorizovaným Aldinem Setkičem z Bosny nebyl daleko od velkého překvapení, nakonec ale padl po třísetovém boji těsně 6:7(7), 6:3, 6:7(5).

Riccardo Balzerani (ITA, 495.) – Emiliano Maggioli (ITA, 585.) 3:6, 4:6
Aldin Setkič (BIH, 491.) – ONDŘEJ KRSTEV (1412.) 7:6(7), 3:6, 7:6(5)

4.11.
Neride Indoor Open: Siniakov slaví první výhru mezi dospělými, uspěl také favorizovaný Gengel